WHO قصد دارد با مقامات بهداشتی چینی در ووهان دیدار کند تا منشا ویروس تاج را بررسی کند

[ad_1]

انتظار می رود کارشناسان سازمان بهداشت جهانی (WHO) جلساتی را با شرکای چینی امروز (29 ژانویه) در ووهان آغاز کنند تا تحقیقات در مورد منشا ویروس کرونا را که باعث ترجمه Covid-19 شده است ، آغاز کنند.

این متخصصان به تیم تحقیقاتی WHO در چین تعلق دارند. عکس: AP

WHO در حساب توئیتر خود گفت که این جلسات پس از اولین بازدید میدانی گروه متخصص WHO از مرکز و همسایگان ووهان انجام خواهد شد.

تیم متخصصان گفت که آنها “داده های اولیه دقیق” را درخواست کرده اند و قصد دارند ابتدا با پاسخ دهندگان اولیه و برخی از بیماران Covid-19 صحبت کنند.

WHO در توئیتر گفت: “همه نظریه ها مورد بحث قرار گرفته است و تیم از نزدیک جنبه های علمی تحقیق در مورد منشا ویروس Covid-19 را کنترل خواهند کرد.” گروه کارشناسی جدید دو هفته انزوای اجباری از ورود خود به چین را خاتمه دادند ، در این مدت آنها هنوز از طریق کنفرانس ویدیویی با مقامات چینی تماس گرفتند تا زمینه بازدیدهای محلی را فراهم کنند.

WHO در تاریخ 28 ژانویه اعلام کرد که این تیم قصد دارد از بیمارستان بازدید کند ، که شامل بازار غذاهای دریایی هاینان است ، که در بسیاری از موارد درگیر است ، موسسه ویروس شناسی ووهان و آزمایشگاه هایی در مراکز مانند مرکز کنترل بیماری ووهان. این مأموریت سیاسی شده است ، زیرا چین همیشه سعی کرده است اشتباهات ادعایی را در واکنش اولیه به این شیوع انکار کند. با این حال ، تأیید منشا ویروس کرونا ممکن است سالها طول بکشد. شناسایی مخزن انسان و دام شیوع اغلب به مطالعات جامع ، از جمله نمونه برداری از حیوانات ، تجزیه و تحلیل ژنتیکی و مطالعات اپیدمیولوژیک نیاز دارد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *