WHO از کشورهای ثروتمند می خواهد که “تخلیه” واکسن Covid-19 را متوقف کنند

[ad_1]

دفتر مرکزی WHO در ژنو ، سوئیس.

در 8 ژانویه ، طی یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو ، مدیرکل WHO تدروس آدانوم گبریزوس گفت که کشورهای کم درآمد و متوسط ​​هنوز واکسن Covid-19 دریافت نکرده اند.

طبق گفته مدیر کل WHO ، 42 کشور برنامه واکسیناسیون Covid-19 را آغاز کرده اند که از این تعداد 36 کشور با درآمد بالا و 6 کشور با درآمد متوسط ​​هستند. گبریسوس گفت: “مشكل آشكار این است كه بیشتر كشورهای با درآمد كم و متوسط ​​هنوز واكسن دریافت نكرده اند. در وهله اول ، كشورهای ثروتمند بیشتر منابع خود را از بسیاری از واكسن ها خریداری كرده اند.”

آقای گبریز از کشورهای ثروتمند خواست هنگام فشار دادن واکسن “تحت فشار قرار دادن همتایان” خود را متوقف کرده و توافق نامه های دو جانبه با تولید کنندگان را برای اولین واکسیناسیون به حالت تعلیق درآورند. سازمان بهداشت جهانی گفت: “هیچ کشوری از این قاعده مستثنی نیست. هیچ کشوری حق واکسیناسیون مردم خود را ندارد. در حالی که سایر کشورها هنوز واکسن ندارند.”

در همان زمان ، آقای غبریزوس همچنین از کشورهایی که بیش از حد واکسن مصرف نکرده اند خواست فوراً برنامه COVAX را که برنامه جهانی تبلیغ جهانی با هدف توزیع واکسن به کشورهای فقیر است ، مجدداً تأمین کنند.

در حالی که دولت ها برای جلوگیری از آلودگی نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 تلاش می کنند ، رقابت برای واکسن Covid-19 در حال تسریع است. پیش از این ، این انواع جدید برای اولین بار در انگلستان و آفریقای جنوبی کشف شده بود.

آقای مایک رایان ، مدیر برنامه اضطراری WHO ، با تأکید مجدد بر دیدگاه مدیرکل تدروس ، بر لزوم تهیه واکسن برای گروه های آسیب پذیر و کارکنان بهداشتی درجه یک ، بدون توجه به محل زندگی آنها ، تأکید کرد.

در اوایل این هفته ، WHO گفت COVAX 6 میلیارد دلار برای کمک به تأمین منابع واکسن به 92 کشور در حال توسعه با بودجه محدود یا عدم توانایی خرید واکسن خود جمع کرده است.

تاکنون کشورهای ثروتمند از جمله انگلستان ، اعضای اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) ، ایالات متحده ، سوئیس و اسرائیل کشورهای پیشرو در انتظار دریافت واکسن از شرکت Pfizer (ایالات متحده) و شرکا هستند. BioNTech (آلمان) ، مدرنا (ایالات متحده) و AstraZeneca (انگلستان).

اتحادیه اروپا می گوید برای سفارش 300 میلیون دوز واکسن Pfizer-BioNTech که نزدیک به 50٪ واکسن را تشکیل می دهد ، به توافق رسیده است که از سال 2021 وارد بازارهای جهانی خواهد شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *