OPEC + به دلیل اختلاف نظر بین روسیه و عربستان ، سیاست تولید خود را نهایی نکرده است

[ad_1]

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آن که به آن گروه OPEC + نیز گفته می شود ، گفتگوها را از 5 ژانویه پس از گفتگو درباره سطح تولید نفت از سر می گیرند. برای فوریه 2021 بن بست وجود داشت زیرا روسیه و عربستان سعودی هنوز در توافق برای کاهش تولید توافق نکردند.

OPEC + مذاکرات را برای بحث در مورد برنامه های تولید پس از بن بست ، تا 5 ژانویه تمدید می کند.

در یک نشست سیاسی در تاریخ 4/1 ، عربستان سعودی با افزایش تولید مخالفت کرد و برای جلوگیری از گسترش Covid-19 به محاصره گسترده در بسیاری از کشورهای جهان اشاره کرد. در همین حال ، روسیه خواستار افزایش تولید با بهبود تقاضای جهانی انرژی شده است.

در آستانه نشست آنلاین اوپک + روسیه اعلام کرد که از اتحاد حمایت می کند تا میزان عرضه 500000 بشکه در روز را از فوریه تا افزایش دهد. با این حال ، ریاض ، که احتیاط بیشتری را پشتیبانی می کند ، تغییری در توافق نامه کاهش تولید نشان نداده است.

منابع گفتند ، عراق ، نیجریه و امارات متحده عربی (امارات) پیشنهاد می کنند که تولید را با ثبات نگه دارند.

گفتگوی آنلاین سه ساعته ناموفق بود. بنابراین ، منابع نزدیک می گویند که اوپک + تصمیم غیرمعمولی را برای تمدید گفتگوها برای یک روز دیگر اتخاذ کرده است. انتظار می رود طرفین جلسه خود را بعد از ظهر 5 ژانویه ادامه دهند.

همچنین عبدالعزیز بن سلمان ، وزیر انرژی عربستان در تاریخ 4/1 گفت که اوپک + باید با وجود سیگنال مثبت کلی در بازار انرژی محتاط باشد.

وزیر سلمان گفت که نگرانی برای بازگرداندن تقاضای سوخت همچنان شکننده است زیرا همه گیر جهانی کوید -19 نگران کننده است و بسیاری از کشورها را مجبور به اعمال محدودیت های شدید می کند. این امر به طور حتم بر سرعت بهبود اقتصادی و تقاضای انرژی در این کشورها تأثیر خواهد گذاشت.

علاوه بر این ، نسخه جدید و خطرناک تر ترجمه Covid-19 تحولات غیر قابل پیش بینی بسیاری را به همراه خواهد داشت. به همین دلیل شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان از اوپک + خواست با احتیاط در سیاست تولید خود رفتار کند.

نشست وزیران اوپک + در شرایط کاهش رکوردی مصرف طلای سیاه در سال 2020 به دلیل اپیدمی کوید -19 و جنگ قیمت نفت بین ریاض و مسکو برگزار شد. با وجود بهبود جدی در ماههای آخر سال گذشته ، چشم انداز قیمت نفت هنوز بسیار نامشخص است.

در حال حاضر ، قیمت نفت برنت و WTI 50 دلار در هر بشکه است که بسیار کمتر از اوایل سال 2020 است. به طور کلی ، در سال 2020 ، قیمت نفت برنت 22.5 درصد کاهش یافت ، در حالی که قیمت روغن WTI به شدت کاهش یافت سقوط 21 ، 4٪. با این وجود ، هر دو کالای مهم نفتی بیش از دو برابر پایین ترین 10 ساله گزارش شده در آوریل 2020 ، دو برابر شده اند.

پس از آخرین نشست از 30 نوامبر تا 3 دسامبر 2020 ، گروه اوپک + موافقت کرد که تولید خود را از ژانویه 500000 بشکه در روز افزایش دهد.

پیش از این انتظار می رفت که این اتحادیه کاهش تولید فعلی را حداقل تا مارس 2021 تمدید کند.

آنچه در حال حاضر مورد توجه تحلیلگران نفت است این است که آیا سناریوی بازار نفت در سال 2020 در سال 2021 تکرار می شود؟

طبق این برنامه ، استراتژی ضبط شده برای کاهش عرضه OPEC + برای متعادل سازی بازار در میان مدت تا آوریل 2022 ادامه دارد ، که با کاهش 9.7 میلیون بشکه در روز از مه تا ژوئن سال 2020 آغاز می شود ، و پس از آن به 7 کاهش می یابد ، 7 میلیون بشکه در روز در نیمه دوم سال 2020 و همچنان در 16 ماه باقیمانده به 6 میلیون بشکه در روز کاهش می یابد.

با این حال ، با توجه به تحولات جدید در بازار انرژی ، به ویژه تأثیر ، کاهش سیاست مدیریت تولید OPEC + برای سه ماهه اول 2021 به 7.2 میلیون بشکه در روز تنظیم شد. با ترجمه Covid-19.

بر اساس برنامه فعلی برای کنترل تولید نفت ، پیش بینی می شود که مازاد آن بین فوریه و آوریل 2021 ، قبل از بهبود تقاضا از ماه مه ، باقی بماند. 5 به بعد به گفته Tonhaugen ، تصمیم OPEC + در مورد عدم افزایش تولید نفت باعث کنترل میزان عرضه اضافی خواهد شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *