[Ảnh] بدون خریدار ، قیمت گلهای Tet در منطقه Me Linh تقریبا 50٪ کاهش یافته است

[ad_1]

[Ảnh] بدون خریدار ، قیمت گلهای Tet در منطقه Me Linh تقریبا 50٪ کاهش یافته است

تونگ تونگ

02-02-2021 16:28


Kinhtedothi – به دلیل تأثیر اپیدمی کوید -19 ، مصرف گل و گیاهان زینتی در منطقه Me Linh با مشکلات زیادی روبرو است. قیمت گل و گیاهان زینتی نیز به شدت در حال کاهش است و همین امر باعث نگرانی کشاورزان و بازرگانان کوچک در اینجا می شود.

برخلاف تعطیلات Tet در سالهای اخیر ، فضای خرید و فروش گل و گیاهان زینتی در فروشگاه گل Me Linh (هانوی) کاملاً آرام است. در چند روز گذشته ، چون این منطقه پرونده های Covid-19 را به طور مداوم ثبت کرده است ، تجارت نیز دشوارتر شده است.
در طول مسیر 23B ، مشاغل کوچک فروش گل و گیاهان زینتی به طول صدها متر می پردازند. با این حال ، تعداد بازدید کنندگان بسیار کمیاب است. بسیاری از افراد ماشین را متوقف كردند ، از قیمت مشورت كردند ، اما پس از آن نتوانستند به توافق برسند و ماشین را واژگون کردند.
Me Linh ، تاجر كوچك در بازار گل ، گفت كه در مقایسه با تعطیلات Tet در سال های اخیر ، قیمت گل تقریبا نصف افت كرده است. به عنوان مثال ، یک دسته گل داودی از 50 پنبه سال گذشته 180 000 – 200 000 VND فروخته شده است ، اکنون فقط می توانید حدود 90 000 – 100 000 VND / دسته گل (50 گل) فروخته شود.
نه تنها گل مروارید ، گل رز ، بلکه به همان تخفیف های عمیق. در زمان عدم شیوع Covid-19 ، کمیسیون ها با قیمت متوسط ​​حدود 3000 VND / پنبه فروخته می شدند. اما اکنون قیمت گلها به حدود 1500 VND / گل کاهش یافته است.
احتمالاً بیشترین نگرانی کشاورزان و بازرگانان کوچک است که به پرورش و تجارت سوسن می پردازند. با نرخ سرمایه گذاری بالا ، هر گل بزرگ زنبق (5 رنگ) باید به مبلغ 30،000 VND فروخته شود تا سود کسب کنید. قیمت فعلی نیلوفرها فقط حدود 20 000-25 000 VND / شاخه (5 گل) است.
قیمت ها به شدت کاهش یافته است ، اما به گفته بسیاری از خرده فروشان ، مصرف گل و گیاهان زینتی آسان نیست. دلیل اصلی انفجار Covid-19 است که باعث می شود خریداران از استان ها و شهرها از بازگشت به محله Me Linh برای برداشت کالا ترس داشته باشند.
به گفته اداره اقتصادی ناحیه Me Lin ، کل منطقه برای شب سال نو 2021 حدود 600 هکتار گل و گیاهان زینتی دارد. علاوه بر گلهایی که در این منطقه رشد می کنند ، خرده فروشان از سایر استانها و شهرها برای تجارت گل نیز وارد می کنند.
دور از مشتری برای خرید ، خرده فروشان آزادانه می توانند به تلفن نگاه کنند. افراد زیادی ابراز امیدواری کردند که ترجمه Covid-19 به زودی کنترل شود تا تجارت و تجارت عادی بتواند در شب سال نو برگردد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *