3 ساعت “نفس خود را نگه دارید” ، جراحی برای پسری 14 روزه با تومور خون در کبد

[ad_1]

خوشبختانه پس از 3 ساعت جراحی ، پزشکان بیمارستان کودکان با موفقیت جان کودکان را نجات دادند.

مطابق با دانشیار دکتر Pham Duy Hien – معاون رئیس BV cum رئیس جراحی عمومی ، این مورد یک نوزاد تازه متولد شده با تومور خون بزرگ است که به طور کامل در کبد سمت چپ گسترش می یابد. بیماران اطفال به احتمال زیاد در هنگام جراحی با خطر خونریزی روبرو می شوند ، باعث شوک از دست دادن خون و در نهایت مرگ میز عمل می شوند ، تا حدی به دلیل حجم زیاد برش های کبدی ، کبد باقیمانده پس از جراحی کافی نیست زیرا باعث کبد حاد می شود شکست.

این خانواده گفتند که L. به دلیل 29 هفته سن ، همانژیوم در کبد وی پیدا شده است. بیمار اطفال فرزند دوم خانواده است که سابقه پزشکی غیرطبیعی ندارد.

در سن 1 روزگی ، کودک L. به دلیل نفخ و سابقه تومورهای کبدی که قبل از تولد تشخیص داده شده بود ، از بیمارستان مرکزی زنان و زایمان به بیمارستان کودکان منتقل شد. او در حالت تنفس شخصی وارد مرکز نوزادان شد ، کل شرایط خوب بود ، تغذیه ، نفخ ، سونوگرافی دارای توده کیستیک در کبد سمت چپ بود ، اندازه 7×9 سانتی متر. در حین معاینه و سی تی اسکن برای بیماران اطفال ، پزشکان کودک را با تومور خونی تشخیص دادند که در سراسر پارانشیم کبدی سمت چپ ، اندازه 113x62x100 میلی متر ، به طور مساوی شیب دار ، متسع رگهای کبدی و ورید حفره تحتانی ، گسترش یافته است. .

با ابراز اینکه این یک مورد پیچیده است ، دانشیار دکتر Tran Min Dien – معاون مدیر BV ، یک مشاوره تخصصی از کل بیمارستان را شامل می شود ، از جمله تخصص ها: تصویربرداری تشخیصی ، جراحی خارج رحمی ، نوزادان ، کبد. ، قلب ، بیهوشی ، احیا. پزشکان تصمیم می گیرند که بیماران اطفال به برداشتن فوری کبد احتیاج داشته و خطرات حین و بعد از جراحی را به روشنی مشخص کنند. به خانواده پزشک خطرات قبل ، حین و بعد از عمل به دقت توضیح داده شده است.

پس از 3 ساعت ، با تلاش تیم جراحی ، این عمل موفقیت آمیز بود ، کودک برای مراقبت های ویژه به بخش جراحی منتقل شد.

به گفته دانشیار دکتر Pham Dui Hyen – معاون رئیس BV cum رئیس جراحی عمومی ، این مورد یک نوزاد تازه متولد شده با تومور خون بزرگ است که به طور کامل در کبد سمت چپ گسترش می یابد. بیماران به احتمال زیاد در هنگام جراحی با خطر خونریزی روبرو می شود ، باعث شوک از دست دادن خون و در نهایت مرگ میز عمل می شود ، قسمت دیگر به دلیل حجم زیاد برش کبد ، بقیه کبد پس از جراحی کافی نیست که باعث نارسایی حاد کبدی می شود. ، اختلالات انعقادی ، سندرم شکم. در مورد نوه L ، بیمار اطفال با افزایش اتساع شکم ، باعث افزایش فشار بر شکم ، نارسایی تنفسی و خطر پارگی تومور بدون جراحی اضطراری می شود.

گروه جراحان با مشکلات مستقیمی روبرو هستند. ساختار کبد به بیرون رانده می شود ، توسط تومور دور می شود ، در حالی که برداشتن کبد به جراحی عروق خونی نیاز دارد تا از دست دادن خون را به حداقل برساند و کبد سالم را حفظ کند ، بنابراین پزشکان باید همه کارهای ممکن را انجام دهند. در حین عمل دقیق و دقیق باشید. در حین عمل ، فشار خون کودک گاهی بسیار کم می شد ، او مجبور به انتقال مقدار زیادی خون و پلاسمای تازه شد ، اما تمام خدمه پایدار بودند ، هماهنگ بودند و به خوبی بین جراحان و جراحان کار می کردند. متخصص بیهوشی احیا.

پس از 3 ساعت ، با تلاش تیم جراحی ، این عمل موفقیت آمیز بود ، کودک برای مراقبت های ویژه به بخش جراحی منتقل شد. در اینجا ، عملکرد بیماران اطفال همیشه دقیقاً کنترل می شود تا از بروز عوارض بعد از جراحی جلوگیری شود و همزمان عملکرد بقیه کبد نیز ارزیابی شود. بعد از یک هفته جراحی ، سلامتی کودک به خوبی پیشرفت می کند و به پیشگیری طبیعی منتقل می شود. با این حال ، پزشکان گفتند که در آینده ، کودک همچنان تحت نظارت ماهیانه قرار خواهد گرفت همانژیوم کبد ممکن است عود کند ، در مناطق دیگر ظاهر شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *