یک سری از مقامات ارشد کاخ سفید به دنبال تظاهرات خشونت آمیز در پایتخت استعفا دادند

[ad_1]

رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی در حال بررسی استعفا پس از تظاهرات خشن در مقر کنگره آمریکا در 6 ژانویه است.

پس از تظاهرات شدیدی در کنگره در روز کاپیتول برای تأیید نتایج انتخابات ، بسیاری از مقامات ارشد کاخ سفید در حال بررسی استعفا هستند ، از جمله رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی و متیو پوتینگر ، معاون مشاور امنیت ملی.

درست در همان زمان که مجلس سنا و مجلس نمایندگان برای تصویب آرا national ملی برای یک انتخابات رسمی تأیید شده ، تعداد زیادی از معترضین به مقر قانونگذار آمریكا در واشنگتن دی سی حمله كردند. چه کسی رئیس جمهور آمریکا خواهد شد.

این خشونت از کنترل خارج شد و پلیس کاپیتول هیل را مجبور به تیراندازی کرد و یک زن معترض را کشت.

بعد از ظهر 6 ژانویه ، استفانی گریشام ، مدیر ارتباطات سابق کاخ سفید و دبیر مطبوعاتی و رئیس دفتر فعلی ملانیا ترامپ بانوی اول ، بلافاصله پس از اعتراضات آشفته در کنگره استعفا داد.

در تاریخ 6 ژانویه ، استفانی گریشام ، مدیر رسانه ای سابق کاخ سفید و دبیر مطبوعات و رئیس دفتر فعلی بانوی اول ملانیا ترامپ ، استعفا داد.

“من افتخار می کنم که در کاخ سفید به کشور شما خدمت می کنم. من بسیار افتخار می کنم که در مأموریت ملانیا ترامپ برای کمک به کودکان در همه جا حضور داشتم و به موفقیت های بسیار او افتخار می کنم.” خانم گریشام در بیانیه ای گفت.

ریکی نیکتا ، وزیر امور خارجه کاخ سفید و سارا متیو معاون سخنگوی کاخ سفید نیز در حال بررسی استعفا هستند ، دو نفر از افراد آشنا به این موضوع به رویترز گفتند.

این دو منبع گفتند که مشاور امنیتی اوبراین و معاون مشاور امنیتی پوتینگر نیز در حال بررسی استعفا هستند. آقای اوبراین در بیانیه ای در تاریخ 6/1 گفت: “من فقط با مایك پنس معاون رئیس جمهور صحبت كردم.”

منبع دیگری گفت: کریس لیدل ، معاون رئیس کاخ سفید نیز می تواند استعفا دهد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *