کشاورزان مدتها نگران بودند زیرا گرما فروکش کرده است

[ad_1]

در آن زمان ، سبد موز 100 هکتاری در شهرداری وانگ نام (منطقه فوک تو) در اوج رشد بود و نوید برداشت محصول به مناسبت سال جدید قمری تان سو را می داد. مدیر تعاون کشاورزی وانگ نام ، دوان وانگ تانگ ، گفت که برداشت موز تت امسال ، کل کمون بیش از 80 هکتار دارد ، انتظار می رود نزدیک به 2000 غرفه موز جمع کند. اگر سرمای سرد و مضر بارها پیش روی شما ظاهر شود ، درختان موز کند می شوند و موزهای ون نام تت را از دست می دهند.

اگر سرما مضر و طولانی مدت باشد ، موز ون نام دیدار با تت را از دست می دهد

“کاشت موز برای کل سال در انتظار Tet ، اما تفاوت در تاریخ برداشت ، درآمد کشاورزان فقط 1/3 از آب و هوای مطلوب است. موز Tet می تواند 200000 – 300،000 VND / اتاق بفروشد ، اما بعد از Tet و سایر موارد فقط 70،000 – 100،000 VND / اتاق “- آقای تانگ محاسبه شده است.

به گفته آقای تانگ ، درختان موز با کشت گسترده مشخص می شوند. اگر سرما بیش از حد سرد باشد و به سرما آسیب برساند ، کشاورزان همچنین “قدرت ناتوانی” خواهند داشت ، زیرا آنها نمی توانند در گلخانه کاشته شوند یا چراغ گرمایشی روشن کنند. تنها راه مبارزه با آن هنوز فقط یک پوشش پلاستیکی برای محفظه موز است تا از وخیم شدن نمک کد جلوگیری کند.

کشاورزان Bac Son جوانه های چای تازه را جمع می کنند

نه تنها باغداران ، در روزهای اخیر چایکاران نیز نگران سرما و آسیب های ناشی از سرما هستند. خانوار خانم Dao Thi Quy از شهرداری Bac Son (منطقه Soc Son) ، که یک هکتار چای را کشت می کند ، مشترک است: “دما ، که به زیر 10 درجه سانتیگراد کاهش یافت ، تأثیر قابل توجهی بر درخت چای دارد ، زیرا درخت نمی تواند رشد کند. . معمولاً حدود 30-45 روز یک وعده چای جمع آوری می شود ، اما در هوای سرد 2 ماه طول می کشد. در همین زمان ، سال گذشته خانواده 1.5 تن جوانه چای خشک جمع آوری کردند ، امسال فقط کمتر از 1 تن جمع شد.

همین امر دلیل آن است که Quy و بسیاری دیگر از تولیدکنندگان چای جرات نمی کنند با شرکای خود قرارداد چای امضا کنند زیرا آنها نگران هستند که تولید جوانه های چای کاهش یابد و قادر به پاسخگویی به تقاضا نیستند. خانم کوئی گفت که پیش بینی می شود قیمت چای انار خشک به مناسبت سال نو قمری Tan Suu نیز به دلیل عدم تأمین کافی 1.5-2 برابر بیشتر از سال گذشته باشد.

سرما باعث جوانه زدن گیاهان چای شد و برداشت آن تا 60 روز طول کشید

همانطور که بسیاری از کشاورزان گزارش می دهند ، درخت چای مانند نهال نیست زیرا می تواند سرما را تحمل کند و نمی میرد ، اما خسارات اقتصادی قابل توجهی دارد. علاوه بر این ، پس از چندین روز مبارزه با سرما شدید و آسیب رساندن به سرما ، درخت چای به شدت آسیب دیده است ، پرورش دهندگان برای مراقبت از درخت برای بازیابی مشکل می شوند. برای محافظت از گیاهان چای ، فقط باید مرتب آبیاری کنید تا ریشه ها گرم شوند. اما همه خانواده ها شرایط نصب سیستم آبیاری همزمان را ندارند ، زیرا هزینه آن تا صدها میلیون VND است.

شاید نگران کننده ترین تولیدکنندگان سبزی باشد. در منطقه کشت امن سبزیجات در خدمات کشاورزی تعاونی Linh Nam (منطقه Hoang Mai) ثبت نام کرد ، اگرچه نشانه ای از خسارت وجود ندارد ، اما اگر هوا همچنان سرد و مخرب باشد ، جلوگیری از 10 هکتار سبزیجات نیز دشوار است. تحت تأثیر بهره وری و کیفیت است.

کشاورزان از سبزیجات بی خطر در تعاونی خدمات Linh Nam مراقبت می کنند

مدیر شرکت تعاونی خدمات کشاورزی Linh Nam Nguyen Manh Tung گفت که این تعاونی با آبیاری مداوم برگها در برابر سرما ، ضمن بهبود کود دهی ، از جلوگیری از هرس برگها برای گرم نگه داشتن برگهای سبز ، از سبزیجات به طور فعال محافظت می کند. با این حال ، اگر هوا همچنان سرد و طولانی باشد ، مقاومت در برابر مناطقی که در خانه های غشایی و مشبک خانه کاشته نمی شوند ، دشوار خواهد بود ، زیرا کاهش عمیق گرما و یخبندان منجر به کلر شدن سبزیجات می شود. شپش پژمرده است ، مرده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *