چه “نقصی” باعث فریب بانک توسط سوپر ، سوpp استفاده بیش از 400 میلیارد دونگ شد؟

[ad_1]

م Instituteسسه کنترل مردم در هانوی به تازگی کیفرخواست صادر کرده است که علیه نگوین تی هه تان (در هوانگ مای-هانوی) ، نگوین تان تونگ (منطقه جدید شهری شعبه دین کنگ-دین کنگ – هوانگ مای-) هانوی) و 23 متهم سو m استفاده از اموال توسط کلاهبرداری ، عدم مسئولیت ، ایجاد عواقب جدی و علاقه زیاد به معاملات مدنی. در میان افراد درگیر در این پرونده 4 کارمند از NCB ، 3 نفر از PVcomBank و 9 نفر از VietABank هستند.

در هفدهمین ثبت تغییر در 18 دسامبر 2019 ، آقای نگوین تین دونگ سمت رئیس هیئت مدیره و نماینده قانونی بانک ملی را بر عهده داشت.

طبق کیفرخواست ، به دلیل ضرر و زیان تجارت ، طی دوره 2016-2018 ، نگوین تی هه تان بارها و بارها از افراد با نرخ بهره بالا وام گرفته است. در ابتدا ، تان بدهی های خود را به موقع پرداخت کرد. علاوه بر این ، Thanh همچنین باعث شد بسیاری از افراد مقدار زیادی پول ارسال کنند ، بنابراین این بانک به عنوان یک VIP در نظر گرفته می شود. سپس ، برای داشتن پول برای تجارت ، تانگ با نگوین تنگ تونگ موافقت كرد و از كلاهبرداری برای سرقت پول از بانك ها و افراد استفاده كرد.

در بانک ملی (NCB)، در اواسط سال 2018 ، هاثان از آقای Dang Nghia Toan (در Hoan Kiem ، هانوی) 50 میلیارد VND به عنوان درخواست از آقای Toan برای پس انداز پول و سپس دادن كتاب به متهم ، وام گرفت. تونگ همچنین از وضعیت حقوقی شرکت Jeongho Landmark برای عقد قرارداد فروش کالا و ثبت مقایسه بدهی با شرکت Eurocell (که در سال 2017 تکمیل شد) و Hoang Nguyen Company Limited استفاده کرد. Thanh و Tung با بهره گیری از بی مسئولیتی کارکنان بانکی NCB ، امضای زوج Dang Nghia Toan را به عنوان تعهد دفتر پس انداز امضا کردند.

به طور خاص ، در پرونده اول ، در تاریخ 19 ژوئن 2018 ، نگوین تی ها هاثان و نگوین تان تونگ اسناد جعلی را برای شرط بندی در یک حساب پس انداز FDAA445271 به نام Dang Nghia Toan ، به ارزش 10 میلیارد VND و یک دفتر پس انداز ، جعل کردند. FDAA445725 به نام Thi Thu Trang 10 میلیارد هزینه دارد که توسط بانک NCB با مبلغ 19 میلیارد دونگ اختلاس شده است.

در مورد دوم ، در تاریخ 29 ژوئن 2018 ، نگوین تی هه تان و نگوین ثان تونگ اسناد تعهد جعلی ، وعده داده اند به شماره حساب پس انداز FDAA453780 به نام Dang Nghia Toan ، به ارزش 10 میلیارد ، از بانک به 9.5 میلیارد VND پول NCB تصرف شده است.

در مورد سوم ، در تاریخ 14 آگوست 2018 ، نگوین تی ها هاثان و نگوین تان تونگ اسناد وام جعلی را متعهد شدند ، وثیقه حساب پس انداز شماره FDAA456221 به نام At Thi Thu Trang ، به ارزش 20 میلیارد VND ، که توسط بانک NCB تصاحب شده است. پول 9.5 میلیارد.

در مورد چهارم ، در تاریخ 21 آگوست 2018 ، نگوین تی ها هاثان و نگوین ثان تونگ اسناد تعهد جعلی ، وعده داده اند که یک حساب پس انداز FDAA456221 به نام Ta Thi Thu Trang به ارزش 20 میلیارد VND ، اختصاص داده شده توسط بانک شماره 9 ، 5 میلیارد VND.

به همین ترتیب ، با ترفند وام گرفتن کتاب پس انداز ، جعل امضا برای برداشت یا به عنوان وثیقه برای گرفتن پول و بی مسئولیتی کارکنان بانک ، نگوین تی هاثان صدها میلیارد VND در بانک های دیگر مانند PVCombank ، Vietabank …

در بانک VietABankThanh به دنبال افرادی است که پول برای گرفتن وام با نرخ سود بالا یا دعوت از همکاری برای تجارت دارند. از آنجا که هیچ وثیقه ای برای ارائه سرمایه گذاری مستقیم وجود نداشت ، Thanh پیشنهاد داد که پس انداز خود را در VAB سپرده گذاری کند. از آن زمان ، تان به دنبال گرفتن وام یا برداشت پول از بانک برای استفاده از آن است.

برای اجرای این طرح ، Than به Nguyen Thi Huong (رئیس روابط مشتری شرکت ، دفتر معاملات دونگ دو – بانک VAB) مراجعه کرد. Thanh به مالک مشترک پیشنهاد داد که مقدار زیادی پس انداز را سپرده گذاری کند و سپس VAB همان دفتر پس انداز را برای گرفتن وام از بانک تعهد خواهد کرد. با ترفندهای فوق ، Thanh باعث 21 مورد کلاهبرداری و سو and استفاده از VAB VND 273.9 میلیارد دلار ، به چهار نفر دیگر 63 میلیارد VND شد.

متهم نگوین تی توو هونگ متهم است که از امضای جعلی صاحبان کتاب پس انداز برای وام گرفتن از VAB آگاهی داشته است اما پنهان شده و درخواست بلوک وثیقه می کند تا مشتریان بتوانند به پول خود اعتماد کنند. من توسط بانک مسدود شده ام. بنابراین ، وقتی دفتر پس انداز رهن می شود یا پول موجود در آن پس می گیرد ، مشتری نمی داند.

در کیفرخواست هوونگ کمک کرده است تا تانگ 21 مورد کلاهبرداری و اختلاس به ارزش 273.9 میلیارد VAB را انجام دهد.

در PVcomBankدر اکتبر 2018 ، Thanh 52 میلیارد VND از آقای Toan وام گرفت ، از آقای Toan خواست با ذخیره کتاب پس انداز Thanh پس انداز خود را در بانک واریز کند. وی سپس به همراه تونگ اسناد جعلی ، امضای جعلی و اثر انگشت از زن و شوهر آقای Toan ساخت تا 49.4 میلیارد VND از PVcomBank غصب کند.

با توجه به پرونده آقای Dang Nghia Toan و خانم Ta Thi Thu Trang ، آنها شکایتی در مورد عدم صدور دفتر پس انداز PVcomBank ارائه دادند ، که آقای Toan و خانم Trang به بانک ارسال کردند ، این کشور را به کشور اطلاع داد توسط PVcomBank Dang Nghia Toan و خانم Ta Thi Thu Trang در 3 کتاب پس انداز با ارزش 52 میلیارد دونگ افتتاح شده در PVcomBank ذکر شده اند. در دسامبر 2018 ، آقای Toan و خانم Trang برای گزارش از دست دادن دفتر پس انداز خود به بانک رفتند و همزمان سندی را برای بررسی و درخواست بازرسی به آژانس امنیتی ارسال کردند. در همین حال ، 03 کتاب از آقای Toan و خانم Trang هنوز هم وثیقه وام شرکت Jeongho Landmark Vietnam Construction and Electrical Co.، Ltd.

PVcomBank که متوجه شد این پرونده نشانه هایی از نقض قانون را نشان می دهد ، که می تواند منافع مشتریان را تحت تأثیر قرار دهد ، گزارش کتبی را به مقامات ارائه داد و کلیه اسناد مربوط را به آژانس امنیت ارائه داد. تحقیقات امنیتی پلیس شهر. هانوی ، پلیس تحقیقات پلیس شهر. هانوی برای گزارش و پیشنهاد تحقیق و توضیحات در حال حاضر ، سه کتاب پس انداز آقای Toan و خانم Trang که در PVcomBank افتتاح شده اند ، شواهد پرونده جنایی “Nguyen Ti Ha Tan و همدستانش برای کلاهبرداری ، سوisa استفاده از اموال …” طبق تصمیم بازداشت موقت موارد ، اسناد شماره 19 و 21 از 4 سپتامبر 2019 آژانس پلیس تحقیق – پلیس شهر. هانوی برای رسیدگی به پرونده. تا کنون ، مقامات به تحقیق و پیگرد قضایی ادامه داده و تصمیم نهایی را اتخاذ نکرده اند. “

با توجه به درخواست پاکسازی سه دفتر پس انداز ، همانطور که آقای Toan و خانم Trang بیان کرده اند ، PVcomBank بارها و بارها اعلامیه های کتبی را برای آقای Toan و خانم Trang ارسال کرده است ، که به طور واضح در مورد پرونده توضیح می دهد. بانک فقط مبنای تسویه حساب مطابق با تصمیم موثر قانونی در آن زمان ، PVcomBank از تصمیمی که در مورد لازم الاجرا شدن آن گرفته شده است پیروی می کند (آخرین اطلاعیه کتبی 24089 / PVB-QL و TCTTS 16 دسامبر 2020).[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *