پیش بینی می شود قیمت املاک و مستغلات در سال 2021 به شدت افزایش یابد.

[ad_1]

اینها موضوعات مورد علاقه کارشناسان و شرکتها در سمینار “بررسی املاک و مستغلات 2021: شناسایی انگیزه های جدید” است که در 5 ژانویه در FLC Vinh Phuc برگزار شد.

قیمت های فروش همچنان در حال افزایش است

به گفته نگوین وانگ دین ، ​​معاون دبیرکل اتحادیه املاک و مستغلات ویتنام ، بازار املاک و مستغلات از زمان Covid-19 به تازگی یک سال آشفته داشته است. در فاز اول سال ، بازار فلج شد ، بسیاری از پروژه ها متوقف شدند ، فضای خرده فروشی متوقف شد ، زیرساخت های گردشگری مسدود شد. اگرچه دولت مشکلات تجاری را به شدت برطرف کرده است ، اما مشکلات حقوقی منجر به کاهش شدید تقاضا شده است. عرضه جدید نزدیک به 60،000 محصول بود که در مقایسه با 2019 به 87.6٪ رسید. تقاضا کاهش یافت ، اما باعث جذب سرمایه گذاری در خارج از صنعت شد و تقاضا برای سرمایه گذاری جدید را 30٪ افزایش داد. سرمایه گذاری عمومی در توسعه شهری به افزایش تقاضای سرمایه گذاری کمک کرده است.

همه کارشناسان معتقدند که تا سال 2021 بازار املاک و مستغلات از انگیزه جدید بیشتری استقبال خواهند کرد.

2021 اولین سالی است که مقامات محلی وظیفه جدید را به عهده می گیرند ، بنابراین سیاست های زیادی برای جذب سرمایه گذاران وجود دارد ، به ویژه در بخش املاک و مستغلات. بعید به نظر می رسد با ایجاد حبابهایی که با ثبات تر رشد می کنند ، بازار تهدید شود. تمرکز بر توسعه زیرساخت های گردشگری. بخش املاک و مستغلات توریستی دیگر در دریا ، بلکه در مناطق کوهستانی بالقوه تمرکز ندارند.

“اما قیمت محصولات در بازار ممکن است 10٪ نسبت به سال 2020 افزایش یابد. علاوه بر این ، نرخ بهره ممکن است انگیزه سرمایه گذاری را با شدت بیشتری حفظ یا کاهش دهد. دولت همچنان به کار خود ادامه می دهد تا تجارت را از بین ببرد و از بین ببرد. ورود سرمایه مستقیم خارجی بیشتر است “- آقای نگوین ون دین اعتراف کرد.

در مورد سابقه افزایش قیمت املاک و مستغلات ، رئیس گروه FLC ، ترینه ون کویت گفت که تمام سرمایه گذاران باید مطابق قانون پیشنهاد دهند و معامله کنند. دولت مالیات استفاده از زمین را دریافت می کند ، بنابراین اگر مالیات کم باشد ، قیمت املاک و مستغلات پایین خواهد بود. آقای کویت با الگوبرداری از پروژه Sam Son FLC ، تخمین می زند که برای هر متر مربع 4 میلیون دونگ مالیات بر کاربری زمین مالیات گرفته شود ، به طوری که هر ساله این شرکت هزاران میلیارد دونگ برای پرداخت مالیات هزینه می کند. قیمت مسکن همچنین حدود 4 میلیون برای ساخت زیرساخت و حدود 20٪ یا بیشتر برای آژانسهای املاک و مستغلات برای انجام ارتباطات ، هزینه ها و سایر هزینه ها اضافه می کند.

“قیمت مسکن به هماهنگی ارگان های دولتی ، به ویژه سازمان های مالیاتی بستگی دارد. سرمایه گذاران به دلیل عرضه و تقاضای بازار ، عرضه خارجی ندارند ، بالا و پایین می شوند. در شرایط فعلی ، سرمایه گذاران در صورت محاسبه مالیات ، غرامت ، مالیات ، هزینه وام بسیار سودآور نیستند … اگر بازار متفاوت باشد ، مشکل سود در چند سال غیرممکن است “- او گفت ترین ون کوئت.

به گفته ترینه ون کوئیت رئیس FLC ، قیمت فروش املاک و مستغلات به مکانیسم های دولت بستگی دارد.

موافقم ، معاون مدیر کل Batdongsan.com.vn نگوین کووک آن گفت که سطح قیمت ویتنام پایین تر از منطقه است. در حالی که قیمت خانه ها در هانوی 2000 USD / 1m2 است ، Singopre تا 26-27 000 USD است. علاوه بر این ، سرعت شهرنشینی در کشور ما هنوز پایین است و به طور متوسط ​​به 35 درصد می رسد ، در حالی که بسیاری از کشورهای منطقه به 70-80 درصد می رسند. به طور معمول ، نرخ فعلی شهرنشینی در هانوی به 49 درصد می رسد ، که به دلیل گسترش حق اداری سفر ، کمتر از 54 درصد است.

“نرخ پایین شهرنشینی باعث می شود بازار هنوز هم پتانسیل زیادی داشته و سرمایه گذاران داخلی و خارجی را به خود جلب کند. بسیاری از شرکت ها از طریق فرم های آنلاین با خارجی ها فروش خوبی دارند. وی پیش بینی می کند که در آینده قیمت بازار همچنان افزایش یابد. طبق آمار ، از 2002 تا 2020 ، قیمت املاک و مستغلات در هانوی 33 برابر افزایش یافت ، شهر هوشی مین – 16 برابر “- گفت آقای نگوین کووک آن.

چشم انداز 2021

دکتر کانگ ون لوک ، کارشناس امور مالی ، گفت: بازار املاک و مستغلات در سال 2021 و برای سالهای زیادی انتظار می رود تا بر اساس عوامل مختلفی حرکت کند: اول اینکه ، بازار به سرعت با همه گیر سازگار شده است. بیماری و همچنین انتشار فناوری در فروش.

قانون دوم ، قانون اصلاح شده قانونی مانند قانون شرکت ها با نکات بسیار مهم برای منطقی سازی است. قانون اوراق بهادار از ابتدای سال با تأکید بر این که افزایش سرمایه از محل بودجه نیروی محرکه تجارت است ، لازم الاجرا می شود.

سوم تغییر زنجیره تأمین و تولید سرمایه گذاری خارجی است. در زمینه تجارت بین المللی ، یافتن زمین های جدید ، امن تر و ارزان تر فرصت جدیدی ایجاد کرده است. چهارم بازپرداخت سریع سرمایه گذاری عمومی است که به رشد کلی اقتصاد ملی معادل 0.2٪ کمک می کند.

در سال 2021 ، رشد املاک و مستغلات به شدت ادامه خواهد داد. تصویر

“علاوه بر این ، این واقعیت که مشاغل املاک و مستغلات در حال تحول سریع دیجیتالی هستند ، اکوسیستم جدیدی ایجاد کرده است که توانایی دسترسی راحت تر به مشتریان را دارد. در کنار این مسئله نرخ بهره است. این زمان کمترین نرخ بهره 15 سال است. خانوارها و جوانان برای خرید خانه یا سرمایه گذاری سودآور خواهند بود. با این حال ، بازار هنوز 3 خطر قانونی را مشاهده می کند ، اپیدمی تمام نشده و اهرم مالی نیست ، اما سرمایه گذاران هنوز باید مراقب باشند. زیرا در آن زمان ، بازار مانند ورود به صفحه ای جدید است. ”دکتر کان ون لوک اعتراف کرد.

از سوی دیگر ، دکتر وو تری ثان ، اقتصاددان ، گفت كه ویتنام هنوز بارور است ، اقتصاد نسبتاً مثبت است و درآمد بودجه نیز كم نیست. دولت و وزارتخانه ها و بخش ها در سال 2021 سیاست حمایتی را اجرا می کنند ، بنابراین پتانسیل توسعه در مقیاس بزرگتر با اولویت بالاتر قوی خواهد بود.

“2021 سالی است که باید تغییری ایجاد کند و برای کارمندان جدید و اصلاحات شدید معنای مثبتی ایجاد کند. ویتنام هنگام انتخاب رئیس جمهور جدید باید در صحنه بین المللی با شرکای اصلی از جمله ایالات متحده عملکرد خوبی داشته باشد. به نظر می رسد در سال 2020 سهام و املاک و مستغلات در حال رونق هستند ، اما همچنین وقتی مردم در مورد “بمب بدهی” صحبت می کنند ، خطر مشکلات مالی است. بنابراین ، سرمایه گذاران باید به سیاست های کلان دولت و سیاست های پشتیبانی خود پایبند باشند ، “توصیه دکتر وو تری ثان.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *