ویتنام – چین به طور آشکار درباره مسائل دریایی بحث کرده است

[ad_1]

در 7 ژانویه ، ویتنام و چین یک دور آنلاین از مذاکرات در مورد کار گروه XIV در آبهای خارج از خلیج Tonkin و گروه کاری XI در مورد همکاری و توسعه در دریا بین ویتنام و چین بحث کردند. ملی.

گارد ساحلی ویتنام در بازرسی مشترک از یک مجموعه ماهیگیری در خلیج Tonkin بین ویتنام و چین. – عکس: Cand.com.vn

رئیس گروه کاری طرف ویتنامی آقای نگوین دنگ تانگ ، مدیر کمیته مرزی ملی ، وزارت امور خارجه ویتنام است. ریاست این گروه کاری توسط آقای Duong Nhan Hoa ، نماینده مرز و امور دریایی ، وزارت امور خارجه چین انجام شد.

در یک فضای دوستانه ، صریح و سازنده ، طرفین در مورد کار دو گروه کاری تبادل نظر کردند. بر اساس نقشه راه توافق شده برای ادامه مذاکرات در مورد تحدید حدود آبهای خارج از دهانه خلیج Tonkin و همکاری و توسعه در دریای شرقی برای پیشرفت مثبت مطابق با قوانین بین المللی ، به ویژه کنوانسیون 1982 سازمان ملل در مورد قانون دریا ، موافقت می کند که هر دو طرف طرف آن هستند.

هر دو طرف همچنین بر اهمیت پایبندی دقیق به درک مشترک رهبران ارشد دو حزب و دو حزب در مورد بررسی رضایت بخش موضوع دریایی و “توافق نامه اصول اساسی راهنما” تأکید کردند. حل و فصل مسائل دریایی بین ویتنام و چین “، کنترل اختلافات ، عدم اقدام برای پیچیده شدن وضعیت ، گسترش اختلافات ، حفظ صلح و ثبات در دریا.

دو طرف توافق کردند که مذاکرات در مورد کار گروه XV در مورد آبهای آن سوی دهانه خلیج Tonkin و دور XII کارگروه برای بحث و گفتگو در مورد همکاری و توسعه در دریا بین ویتنام و چین در زمان مناسب به دلیل مذاکره دو کشور از طریق کانال های دیپلماتیک.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *