ویتنام نقطه درخشان در تصویر تاریک اقتصاد جهانی است

[ad_1]

در تاریخ 21 ژانویه ، وب سایت ASEAN Today مقاله ای را منتشر کرد مبنی بر اینکه در زمینه بحران های جهانی ناشی از اپیدمی کوید -19 ، ویتنام همچنان موفقیت چشمگیری در مبارزه با همه گیری و افزایش رشد اقتصادی نشان می دهد ، که عمدتا به دلیل قوی اراده سیاسی و اقدامات شدید دولت و مردم ، تحت رهبری حزب کمونیست است.

در سال 2020 ، ویتنام رشد اقتصادی به 2.91٪ رسیده است – یکی از بالاترین در جهان است.

این مقاله انتظار دارد که کنگره XIII حزب ملی – یک رویداد مهم سیاسی در این کشور ، گام های مثبت تری را برای توسعه ویتنام بردارد.

طبق مقاله ASEAN Today ، از زمان شیوع بیماری همه گیر Covid-19 ، ویتنام به یک نقطه روشن تبدیل شده است ، الگویی برای کنترل موثر ترجمه Covid-19. همزمان با آغاز بحران جهانی بهداشت در سال دوم ، ویتنام به تلاش خود برای تحقیق ، تولید و آزمایش واکسن Covid-19 ادامه می دهد.

آسنتودای گفت که در تاریخ 29 ژوئن سال 2020 ، صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) گزارشی با عنوان “موفقیت ویتنام در جلوگیری از شیوع Covid-19 به عنوان الگویی برای سایر کشورهای در حال توسعه” منتشر کرد و ویتنام را برای اتخاذ اقدامات پیشگیرانه سریع ستود. ، اجرای اقدامات سختگیرانه برای کنترل و بسیج کل مردم برای شرکت در جنگ علیه Covid-19 “.

در همین حال ، در تاریخ 29 آگوست سال 2020 ، وب سایت سازمان ملل مقاله ای تحت عنوان “کلید پاسخ ویتنام به موفقیت در پاسخ به ترجمه Covid-19” توسط کارشناس کمال مالهوترا ، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در ویتنام منتشر کرد. مالهوترا گفت: “موفقیت ویتنام به لطف واکنش زودهنگام ، اقدام پیشگیرانه و بسیج کل سیستم سیاسی و همه طبقات جامعه برای شرکت در جنگ علیه Covid-19 توجه بین المللی را به خود جلب کرده است.”

در تاریخ 21 ژانویه ، وب سایت ASEAN Today مقاله ای را منتشر کرد مبنی بر اینکه ویتنام در زمینه بحران اپیدمی جهانی به موفقیت چشمگیری در مبارزه با بیماری همه گیر ادامه می دهد.

طبق این مقاله ، در سال 2020 ویتنام به عنوان رئیس انجمن ملل جنوب شرقی آسیا (آسه آن) ، عضو غیر دائمی شورای امنیت ، به مراحل مهم دیپلماسی چندجانبه نیز خواهد رسید. حکم سازمان ملل 2020-2021 و رئیس چهل و یکمین مجمع بین پارلمانی آسه آن (AIPA).

ویتنام همچنین از طریق اولین نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد همکاری ASEAN – سازمان ملل و روز جهانی کنترل بیماری (27 دسامبر) همکاری های جهانی را ارتقا می دهد. همکاری آسه آن و سازمان ملل در زمینه صلح و امنیت بین المللی موضوع اصلی در زمان ریاست جمهوری آسه آن در ویتنام بود که از جلسه شورای امنیت سازمان ملل در 30 ژانویه 2020 آغاز شد.

در این مقاله به پروفسور کارل تایر ، استاد متخصص جنوب شرقی آسیا در دانشگاه نیو ساوت ولز (استرالیا) اشاره شده است که می گوید پاسخ ویتنام به اپیدمی کوید -19 وضعیت ویتنام را در منطقه و در سطح جهانی بهبود بخشیده است.

از نظر اقتصادی ، تا سال 2020 ، اقتصاد ویتنام 2.91٪ رشد کرد – علی رغم شیوع بیماری Covid-19 ، یکی از بالاترین نرخ ها در جهان است.

خبرگزاری رویترز و سنگاپور بیزینس تایمز تأکید کردند که ، به دلیل اقدامات سخت قرنطینه ای و ردیابی عمیق ، ویتنام به سرعت در حال کنترل اپیدمی است که منجر به بهبود اقتصادی سریعتر از بسیاری از کشورهای آسیایی می شود. .

ویتنام علاوه بر رشد اقتصادی ، در میان انفجار Covid-19 نیز در زمینه فناوری و آموزش پیشرفت داشته است. تا سال 2020 ویتنام با استفاده از تجهیزات تولید شده توسط صنایع محلی و گروه ویتل در توسعه شبکه های 5G پیشرفت خواهد کرد. در همین حال ، دانشجویان ویتنامی علی رغم تأثیر همه گیر ، در مسابقات آکادمیک جهانی نیز موفق بوده اند.

در جبهه دیجیتال ، ویتنام روند ملی تحول دیجیتال را تسریع می کند ، که مدیریت دولتی را بسیار تغییر داده است. در ژوئن سال 2020 ، نخست وزیر ، نگوین ژوان فوک ، برنامه ملی تحول دیجیتال را که برای توسعه اقتصاد دیجیتال تا سال 2025 اجرا می شد ، تصویب کرد.

طبق این برنامه ، کنگره XIII حزب ملی از 25 تا 1-2 فوریه برگزار می شود. این مقاله تأکید می کند که با تجربه متلاطم در سال 2020 ، رهبری جدید ویتنام می تواند همچنان کشور را به سمت اهداف توسعه اقتصادی – اجتماعی و همچنین اهداف چند جانبه ، به عنوان صلح ، امنیت و رفاه در منطقه و جهان اداره کند. /.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *