ویتنام برای خرید واکسن Covid-19 با کدام یک از شرکا در حال مذاکره است؟

[ad_1]

صبح روز 4 ژانویه ، دفتر دولت یک کنفرانس مطبوعاتی با اطلاعات مربوط به قطعنامه 01 / NQ-CP و قطعنامه 02 / NQ-CP برگزار کرد. در اینجا ، مطبوعات نحوه خرید واکسن را زیر سال بردند: “ما با کدام شریک مذاکره می کنیم ، چه زمانی گروه اول به ویتنام برمی گردد ، هزینه آن چقدر است؟”

معاون وزیر بهداشت Truong Quoc Cuong به سوالات مطبوعات پاسخ داد.

Truong Quoc Cuong ، معاون وزیر بهداشت در پاسخ به این س saidال که وزارت بهداشت در حال مذاکره با چهار کشور است گفت: اول ، انگلیس از AstraZeneca واکسن گرفته است ، دوم اینکه آمریکا از شرکت Pfizer واکسن دارد. سوم روسیه با واکسن Sputnik 5 و چهارم چین است. در حال حاضر در حال مذاکره هستیم و همه واحدها از ما می خواهند که در مورد محرمانه بودن اطلاعات تفاهم نامه امضا کنیم. با این حال ، تاکنون ممکن است برخی از اطلاعات نیز به صورت عمومی اعلام شده باشد.

آخرین نتیجه ای که گرفتیم امضای قرارداد با شرکت انگلیسی AstraZeneca بود. بر این اساس ، آنها 15 میلیون نفر را با 30 میلیون دوز تضمین می كنند. طبق نقشه راه ، سه ماهه اول ، سه ماهه دوم ، سه ماهه سوم و سه ماهه چهارم واکسن دارند. با آمریكا ، شركت فایزر نیز نقشه راه را دنبال می كند و مرحله نهایی قرارداد تا سه ماهه چهارم سال 2021 است. در مورد روسیه ، ما در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم انتقال تکنولوژی روسیه را در شرکتی تحت وزارت بهداشت تولید کنیم.

تاکنون ، مذاکرات نه تنها محتوای گزارشگران را دارند ، بلکه به عوامل زیادی نیز بستگی دارند. اول اینکه ، علاوه بر تحویل ، تفاوت قیمت نیز بسته به شرایط نگهداری ، شرایط پرداخت و تحویل زیاد نیست. شرط دیگر جنگلداری است. در حال حاضر ، واکسن ها در اثر محافظت تفاوت دارند ، کمترین میزان آن 65٪ ، بیشترین آن 94.5٪ ، میانگین 80-90٪ است.

“تمام این مطالب با وزارتخانه ها و سازمان ها مشورت می کنیم. با توجه به میله ها ، مشکلات تزریق و برخی دیگر از مشکلات بی سابقه ویتنام ، ما در حال رایزنی با وزارتخانه ها و سازمان ها هستیم تا به دولت گزارش دهیم و در صورت لزوم با دفتر سیاسی مشورت خواهیم کرد. وزارت بهداشت همچنین به دولت گزارش می دهد ، دستورالعمل دولت را در مورد دسترسی سریع افراد به واکسن دقیقاً اجرا می کند و به ویژه نظارت بسیار سختگیری بر وزارتخانه ها و شعب دارد. ” .

به گفته معاون وزیر ، علاوه بر واکسن های تجاری ، سازمانی در جهان وجود دارد به نام COVAX Facility که یک اتحاد جهانی واکسن است. آنها از تعدادی از شرکت های زایمان در 90 کشور دنیا از جمله ویتنام که در این برنامه شرکت کردند و واکسن حدود 16٪ از مردم را با کمترین قیمت ممکن دریافت کردند و خسارات را جبران کردند ، واکسن خریداری کردند. .

با این حال ، کشورهای تولید کننده واکسن نیز فعال نیستند ، زیرا ظرفیت تولید برای تولید در مقیاس بزرگ کافی نیست ، بنابراین ممکن است اطلاعات کافی برای برنامه ریزی در سه ماهه اول وجود داشته باشد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *