وقتی درجه حرارت زیر 13 درجه سانتیگراد است حیوانات را چرا نکنید

[ad_1]

پرورش دهندگان به طور فعال انبارها را تقویت می کنند ، هنگامی که درجه حرارت زیر 13 درجه سانتیگراد است گاو را چرا نکنید

معاون مدیر بخش کشاورزی و توسعه روستایی در هانوی نگوین هوی دانگ گفت: طبق اعلام اداره کل هواشناسی و هیدرولوژی ، پیش بینی می شود که زمان برداشت در زمستان و بهار 2020-2021 بسیار طولانی مدت باشد و به یخبندان آسیب برساند. دام را تحت تأثیر قرار می دهد. بر این اساس ، کمیته های مردمی نواحی و شهرها ادارات حرفه ای ، کمیته های مردمی شهرداری ها ، ادارات و شهرها را به ایجاد اقدامات فعال برای پیشگیری و مبارزه با گرسنگی گاوها در منطقه هدایت می کنند.

ایجاد کارگروه بازرسی از سازمان و اجرای کمیته های مردمی شهرداری ها ، ادارات و شهرها در بازرسی و اصرار بر جلوگیری از گرسنگی و سرما و کنترل امکانات فوق ، مزارع و خانوارهای دامی. حوزه. خصوصاً زندگی در مناطق پرخطر که حیوانات در سالهای گذشته تحت تأثیر گرسنگی و سرما قرار گرفته اند.

مسئولیت کمیته های حزب ، مقامات محلی و رهبران دهیاری ها و دهیاری ها را بر عهده بگیرید تا با اتحادیه های کارگری برای بسیج منابع انسانی محلی ، نظارت دقیق بر منطقه و اقدامات فوری علیه گرسنگی و سرماخوردگی هماهنگی کنند. برای حیوانات خانگی

از بودجه ذخیره محلی به طور فعال استفاده کنید تا سریعاً به پیشگیری و مبارزه با گرسنگی و سرما برای دام پاسخ دهید. حمایت از مواد و تأمین مالی خانوارهای فقیر دام ، خانوارهای دارای سیاست ، خانوارهای اقلیت قومی برای تقویت و محافظت از اصطبل ها و خرید خوراک دام های اضافی

اداره اقتصادی و آژانس های تخصصی را تشویق کنید تا اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای با گرسنگی و سرما برای گله های دام را به طور منظم در رسانه ها هدایت و پخش کنند ، به طوری که کشاورزان می توانند بدانند و بطور فعال از جمله موارد زیر استفاده کنند: اقدامات لازم برای گرم کردن گاو و گاوها در شب مانند ملافه راه راه ، کمپوست پوسته برنج ، آتش سوزی (جلوگیری از ایجاد آتش سوزی یا دود بیش از حد که بر سلامت گاو و گاو تأثیر بگذارد) علاوه بر خوراک ، لازم است غذاهای تصفیه شده مانند سبوس برنج برای گاوها ، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در رژیم غذایی دام به گاومیش ها و گاوها آب کافی بنوشید ، در روزهای سرد آب گرم و نمک به مقدار حدود 10-10 گرم در لیتر آب بدهید. برای گاوهای جوان ، مرغ ، گاوهای لاغر غذای کافی بخورند ، غذای پرانرژی افزایش دهند ، از انبار محافظت کنند ، از دام و گرما پرهیز کنند.

به موازات این ، برای سازماندهی کاشت چمن ، ذرت متراکم ، ذرت از زیست توده ، فرآوری ، ذخیره سازی خشک ، ذرت ، کاساوا و سیلاژ برای تهیه علوفه دام در مزرعه تقویت انبار ، استفاده از پارچه آناناس ، ورق های بزرگ پلاستیکی یا سایر مواد برای پوشاندن انبار ، محدود کردن نشت ؛ برای گرم نگه داشتن دام از پتو ، مانتو کهنه ، گونی یا مواد دیگر استفاده کنید. کف را همیشه خشک نگه دارید و ملافه ، کاه ، پوسته برنج یا خاک اره داشته باشید. اگر دمای روزانه زیر 13 درجه سانتیگراد است ، گاومیش ها و گاوها را چرا نکنید.

به طور منظم تغییرات آب و هوایی ، سلامت دام را هر روز کنترل کنید ، در صورت وجود علائم یا نشانه های غیرمعمول گاو بیمار ، آنها باید بلافاصله دامپزشک مردمی را مطلع کنند تا به موقع اقدام کند. در صورت خسارت ناشی از سرما ، لازم است میزان خسارت برای کمک مطابق با مقررات فعلی مرکز و شهر بررسی و تعیین شود. آمار مربوط به تعداد حیوانات آسیب دیده در این منطقه به وزارت زراعت و انکشاف دهات گزارش می شود تا تلفیق و به شهر گزارش شود.

آقای دنگ پیشنهاد کرد که اداره دامداری و بهداشت دام ، مرکز توسعه کشاورزی ، مرکز گسترش کشاورزی ، بر اساس وظایف و وظایف خود ، اجرای رهنمودهای اقدامات فنی برای پیشگیری و کنترل سرماخوردگی را متناسب با برای هر حیوان خانگی این برنامه با ادارات تخصصی ، کمیته های منطقه ای ، شهرها و کمیته های مردمی شهرداری ها ، ادارات ، شهرها و مmentsسسات دام به منظور اجرای برنامه اقدامات ضد سرماخوردگی برای دامها هماهنگ می شود. “طبق پیش بینی آب و هوای امسال برای زمستان ، حوادث پیچیده و غیر قابل پیش بینی نیز وجود دارد. بنابراین ، این احتمال وجود دارد که زمستان امسال سرماخوردگی شدیدتر و مضر تری داشته باشد. بنابراین ، واکنش و پیشگیری از سرماخوردگی برای انسان ، حیوانات و گیاهان باید اثری طولانی مدت و موثر داشته باشد. از این طریق می تواند تأثیر و آسیب به زندگی و تولید انسان را به حداقل برساند. “آقای دانگ توصیه کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *