وزارت کشاورزی تب خوکی آفریقایی را در سال 2021 شناسایی کرده است.

[ad_1]

خطر شیوع بیماری تب خوکی آفریقایی در سال 2021 بسیار زیاد است.

مدیر گروه بهداشت حیوانات (وزارت کشاورزی و توسعه روستایی) فام ون دونگ گفت که در سال 2020 هزار و 589 شیوع در سراسر کشور وجود دارد. این شامل 603 شیوع است که از پایان سال 2019 رخ داده و تا سال 2020 ادامه داشته است ، 27 شیوع جدید و 959 شیوع مکرر در 307 منطقه در 50 استان و شهرستان. تعداد کل خوک های تلف شده در سال 2020 85 هزار و 525 مورد است ، وزن کلی حدود 4 هزار و 276 تن است.

در حال حاضر 3.10 کمون در 108 منطقه در 29 استان و شهر با شیوع بیماری تب خوکی آفریقایی در کمتر از 21 روز وجود دارد. با این حال ، 96٪ از کل کمونهای کشور فاقد بیماری تب خوکی آفریقایی هستند ، که شرایط را برای سازماندهی مجدد و افزایش گله های خوک فراهم می کند.

“به طور کلی ، تب خوکی آفریقایی تا حد زیادی تحت کنترل است. در گذشته ، این اپیدمی فقط در خانوارهای کوچک دام اتفاق افتاده است ، زیرا نمی توان شرایط پرورش ایمنی زیستی را تضمین کرد … “- گفت آقای فام ون دونگ.

اگرچه بیماری تب خوکی آفریقایی عمدتاً کنترل می شود ، وزارت کشاورزی و توسعه روستایی تخمین می زند که خطر عود و شیوع گسترده بیماری در آینده هنوز بسیار زیاد است. دلیل آن این است که ویژگی های ویروس تب خوکی آفریقایی برای خوک ها بسیار خطرناک است ، قادر به زنده ماندن برای مدت طولانی در محیط هستند و مسیر انتقال بسیار پیچیده است. در حال حاضر هیچ دارو و واکسنی برای جلوگیری از بیماری وجود ندارد ، در حالی که ممکن است تعداد کل خوک ها در آینده نزدیک افزایش یابد.

وزارت كشاورزي و توسعه روستايي همچنين گفت كه خانوارهاي كشاورزي هنوز بخش عمده اي را تشكيل مي دهند ، اما اطمينان از اينكه نيازهاي امنيت زيستي واقعاً خوب نيستند نيز دليل بالقوه بروز بيماري تب آفوز خوك خواهد بود.

علاوه بر این ، تجارت و حمل و نقل خوک ها و محصولات خوک برای پاسخگویی به تقاضا در پایان سال افزایش یافته است ، و هوا در فصل تغییر است ، با حوادث پیچیده و شدید ، باران سیل آسا ، زمان آینده بسیار سرد است ، مضر سرما ، برای سلامتی گله های دام مضر است ، همچنین یک شرایط مطلوب برای عوامل بیماری زا (موجود در محیط و در برخی گله های دام) است که می تواند باعث شیوع تب خوکی آفریقایی شود …[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *