هکرها 300000 حساب ویتنامی را دزدیدند و فروختند

[ad_1]

هکرها 300000 حساب ویتنامی را دزدیدند و فروختند. تصویر

در فروم R.Forum ، حسابی به نامkjkwwfw مقالات فروش اطلاعات شخصی را به حدود 300000 کاربر منتشر می کند.

طبق مقاله ، مجموعه داده های ارائه شده توسطkjkwwfw شامل نام ، آدرس خاص و شماره تلفن افرادی است که خریدهای اینترنتی انجام داده اند. برای دریافت اطلاعات کامل ، خریداران باید مستقیماً باkjkwwfw تماس بگیرند و درباره قیمت مذاکره کنند.

kjkwwfw گفت: “این داده ها هر ماه به روز می شوند.”

وقتی خبرنگار Urban & Economy سعی کرد با شماره تلفن های منتشر شده تماس بگیرد ، بیشتر اطلاعات صحیح بود. بیشتر کاربرانی که در معرض اطلاعات پرونده “kjkwwfw” قرار داشتند نمی دانستند که حساب فیس بوک آنها برای فروش است.

تمام قربانیان اخیراً گفته اند که از طریق فیس بوک ، شوپی ، لازادا و … خریدهایی انجام داده اند.

در حال حاضر ، انجمن R.Forum جایی است که هکرها اطلاعات شخصی و داده های کاربر را از منابع مختلف به اشتراک می گذارند و می فروشند.

این اولین بار نیست که اطلاعات ویتنامی به بیرون درز می کند. پیش از این ، مجموعه ای از موارد قرار گرفتن کاربران فیس بوک در این انجمن ثبت شده بود.

در 18 نوامبر ، یک حساب کاربری در R. Forum یک میلیون خط کد را نشان می دهد که نام کاربری ، آدرس ، ایمیل ، شماره تلفن … را به میلیون ها حساب فیس بوک در ویتنام نشان می دهد. در دسامبر سال 2020 ، حداقل 6 مقاله با محتوای فروش و تبادل اطلاعات کاربر در ویتنام در R. Forum ظاهر شد.

طبق مرکز امنیت سایبری آتنا ، اطلاعات فاش شده می تواند برای بسیاری از قربانیان مشکل ایجاد کند. افشای اطلاعات می تواند پیام های متنی ناخواسته ، پیام های متنی ، حتی تماس های فیشینگ یا سایر اهداف مخرب را با مشکل مواجه کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *