هشدار خطر آتش سوزی ، سوختگی در آتش ، شوک الکتریکی ناشی از گرم شدن ، مسمومیت با مونوکسید کربن

[ad_1]

تصویر.

طبق مرکز پیش بینی آب و هواشناسی مرکزی ، سرمای سرد و مضر برای مدت طولانی ادامه دارد و ممکن است امواج بیشتری وجود داشته باشد. سرما ، آسیب رساندن به سرما استحکامات در استانهای شمالی و شمالی.

به منظور مقابله فعالانه با سرما و آسیب رساندن به سرما ، برای محافظت از سلامت انسان ، وزارت بهداشت از وزارت بهداشت استانها / شهرستانها و واحدهایی که مستقیماً زیرمجموعه وزارت هستند ، توصیه می کند که به رئیس کمیته مردمی استانها / شهر جهت جلوگیری و مبارزه با سرما واحدها با همه سطوح و شعب محلی برای انتشار ، هشدار ، بازرسی ، تماس و هدایت مردم به اقدامات پیشگیری و کنترل سرماخوردگی هماهنگ می شوند.

به ویژه به مردم هشدار دهید که از خطر آتش سوزی ، انفجار ، آتش سوزی و برق گرفتگی آگاه باشند گرم مسمومیت با برق و زغال سنگ ناشی از گرم شدن با اجاق های زغال چوب ، چوب در یک خانه بسته. علاوه بر این ، توصیه می شود که مردم از خانه های خود محافظت کنند ، بدن خود را گرم نگه دارند ، مواد مغذی کافی تأمین کنند و آب بنوشند. اطمینان از بهداشت و ایمنی مواد غذایی ؛ غذای آلوده را به مدت طولانی نخورید.

وزارت بهداشت همچنین به مراکز درمانی نیاز دارد تا افرادی را که در آنها کودکان باید پاها ، دستها ، سینه و گردن خود را گرم نگه دارند ، معرفی کند ، در حالی که بزرگسالان برای جلوگیری از عفونت از تغییر مکان ناگهانی خودداری کنند. سرماخوردگی ، پیشگیری از سکته مغزی. هنگامی که علائم سرفه در کودکان 3-5 روز همراه است ، همراه با تب ، درد قفسه سینه ، تنگی نفس ، آنها باید فورا معاینه و درمان شوند.

در بیماری های شایع مانند آبریزش بینی ، می توان بینی را با آب نمک گرم شسته یا با آب نمک گرم مخلوط کرد تا گلو شسته شود ، دستگاه تنفسی فوقانی پاکسازی شود ، در عین حال از واکسیناسیون کافی برای تقویت مقاومت کودک. هنگامی که تظاهرات غیرمعمول وجود دارد مانند: خارش ، سوزن سوزن شدن یا همی پلژی ، تاری دید ، سردرد شدید ، آسم ؛ سرفه ، تب ، تنگی نفس و غیره باید سریعاً برای معاینه و معالجه سریع به بیمارستان منتقل شوند تا از بروز عوارض جلوگیری شود.

وزارت بهداشت همچنین از تسهیلات بهداشتی برای اطمینان از در دسترس بودن داروهای پیشگیرانه و درمانی برای مردم استفاده می کند. اطمینان از وظیفه خوب کنترل فشار خون ، بیماری های قلبی عروقی ، تنفسی … ، به ویژه در افراد مسن و کودکان. مmentsسسات پزشکی و م medicalسسات پزشکی به طور فعال شرایط پیشگیری و کنترل سرماخوردگی بیماران را در دوره معاینه و درمان پزشکی فراهم می کنند. اتاقهای انتظار ، اتاقهای معاینه و اتاقهای معالجه بیمار باید دارای مهر و موم شده و دارای پتو ، تشک و تجهیزات کافی برای سرما باشد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *