هشدار به واکسن های جعلی ، تقلب ها “Covid-19” را دنبال می کنند

[ad_1]

شینهوا روز دوشنبه گفت مقامات چینی طی یک کارزار ویژه با هدف از بین بردن جرایم مرتبط با واکسن ، 80 نفر را دستگیر و 3000 دوز واکسن تقلبی Covid-19 را ضبط کردند. مظنونان از سپتامبر سال گذشته واکسن های تقلبی تولید و فروخته اند و در بسیاری از شهرها کار می کنند.

Gاخیراً وب سایت های جعلی بسیاری از شرکت های بزرگ دارویی تولید کننده واکسن Covid-19 مانند Moderna یا Pfizer-BioNTech وجود دارد که واکسن می فروشند.

در همین حال ، گلوبال تایمز به نقل از منابعی اظهار داشت که مظنونان قصد داشتند واکسن تقلبی را نیز به خارج از کشور بفروشند و کار تحقیق در بسیاری از مکان ها از جمله پکن ، شانگهای و شاندونگ انجام شد. در پاسخ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، وانگ وانگ بان با تأکید مجدد این کشور برای جلوگیری از شیوع واکسن های تقلبی ، با ادامه سرکوب تولید و توزیع واکسن های تقلبی ، ادامه پکن به سرکوب تولید واکسن های تقلبی را ادامه خواهد داد. پیش از این ، هشدارهای زیادی در مورد “بازار سیاه” واکسن Covid-19 در سراسر جهان وجود داشت

ژانر اورت ، سخنگوی یوروپول ، به DW گفت: “این یک قانون تعجب آور نیست. وقتی تقاضا برای واکسن Covid-19 ناگهان افزایش یابد ، ناگزیر “بازار سیاه” پدیدار خواهد شد. اخیراً ، وب سایت های جعلی بسیاری از شرکت های بزرگ دارویی تولید کننده واکسن Covid-19 مانند Moderna یا Pfizer-BioNTech ، که واکسن می فروشند نیز وجود دارد. بسیاری از شرکت های داروسازی اعلام کرده اند که فقط به دولت واکسن می فروشند و واکسن را به صورت آنلاین ارائه نمی دهند.

علاوه بر نگرانی در مورد واکسن های تقلبی ، آژانس پلیس اروپا (یوروپول) در مورد وضعیت فروش گواهی های منفی جعلی Covid-19 برای اهداف خود هشدار داده است. در بیانیه ای که در 2 فوریه صادر شد ، یوروپول گفت كه اوضاع در حال اوج گرفتن است زیرا بسیاری از كشورهای اروپایی مسافران را مجبور به ارائه مقاله های منفی Covid-19 قبل از ورود به مناطق پر خطر می كنند.

به گفته یوروپل ، باندهای متقلب به لطف استفاده گسترده از فناوری هایی مانند چاپگرهای با کیفیت بالا و نرم افزارهای مختلف می توانند اسناد جعلی با کیفیت بالا ایجاد کنند. یوروپول پس از دستگیری چندین مظنون به فروش گواهی های منفی کاذب SARS-CoV-2 در انگلیس ، فرانسه ، اسپانیا و هلند ، این اخطار را صادر کرد. در پایان سال 2020 ، پلیس فرانسه با پرداخت حدود 150-300 یورو / ورق (معادل 181-362 دلار آمریکا) تعدادی تقلبی را در فرودگاه شارل دوگل پایتخت پاریس (فرانسه) منهدم كرد. همچنین ، طبق یوروپول ، یک باند کلاهبرداری انگلیسی با فروش اسناد آزمایشی Covid-19 به ارزش 100 پوند (حدود 137 دلار) با اسناد جعلی از یک آزمایشگاه واقعی ، گرفتار شد.

نیک پارفیت ، کارشناس ارزیابی ریسک در انگلیس ، گفت که این شبکه در بسیاری از کشورها از امکانات برخوردار است: “شبکه های زیرزمینی وجود دارد که طیف کاملی از گواهی داده های منفی کاذب Covid-19 را برای رسیدن به هواپیما فراهم می کند. این شبکه نه تنها در انگلستان بلکه در سراسر جهان فعالیت می کند. در شرایطی که میزان جدید عفونت ویروس SARS-CoV-2 هیچ نشانه ای از خنک شدن را نشان نمی داد ، بسیاری از باندهای جنایتکار با استفاده از روزنه های تقلب ، جامعه را بسیار خطرناک ساخته و با بیماری همه گیر مبارزه می کنند. -19 سخت تر و پیچیده تر می شود.

نگوین فونگ[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *