نگران تنش جدید سال جدید قمری

[ad_1]

نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 خطرناک است

طبق مطالعه منتشر شده توسط آژانس بهداشت عمومی انگلیس ، گزینه جدید این است ویروس SARS-CoV-2 به نظر نمی رسد که نوع جدید بیماری شدیدتری نسبت به انواع دیگر ایجاد کند ، اما ممکن است با سرعت بیشتری گسترش یابد.

در این تحقیق ، محققان 1776 فرد آلوده به نوع جدید را با 1،769 نفر مبتلا به ویروس قدیمی مقایسه کردند که آنها آن را “نوع وحشی” می نامند. دو گروه براساس سن ، جنس ، منطقه محل اقامت و مدت زمان مطالعه 1: 1 مقایسه شدند. طبق این مطالعه ، از 42 بیمارستانی که بستری شده اند ، 16 نفر به ویروس نوع جدید آلوده شده اند و 26 نفر نیز به ویروس قدیمی آلوده شده اند. از نظر میزان مرگ و میر ، در نوع جدید عفونت 12 مرگ در مقایسه با 10 مرگ در موارد قدیمی عفونت ویروسی وجود دارد.

بر این اساس ، نتایج اولیه این مطالعه از نظر آماری تفاوت معنی داری در بستری شدن 28 روز در بیمارستان و مرگ و میر بین موارد مختلف و مورد مقایسه نشان نداد. این مطالعه همچنین تفاوت معنی داری را در احتمال عفونت مجدد با نوع جدید در مقایسه با سایر انواع نشان نداد. با این حال ، “درجه حمله ثانویه” یا میزان قرار گرفتن در معرض موارد خود به خود تأیید شده در افراد آلوده به نوع جدید بیشتر است.

نگران اولین مورد در ویتنام است که از یک سویه جدید به SARS-CoV-2 آلوده شده است.

به گفته دکتر ماریا ون کرهوو ، سرپرست تیم فنی بخش بیماری های اضطراری WHO ، ویروس SARS-CoV-2 همچنان یک نوع جدید دارد ، زیرا این یک روند طبیعی است. “ما باید به کار بر روی این گزینه ها ادامه دهیم ، به خصوص در مورد انتقال آنها. در عین حال ، WHO به نظارت دقیق و هماهنگی انواع جدید ویروس SARS-CoV-2 ادامه خواهد داد. فعالیت های تحقیقاتی با دانشمندان از سراسر جهان “. دکتر ماریا ون کوههو گفت.

آقای مایک رایان ، مدیر برنامه بهداشت اضطراری WHO ، در عین حال گفت که دنیا نباید در مورد نسخه جدید ویروس در انگلیس خیلی گیج شود ، زیرا ابزار جدید ردیابی ویروس در حال کار است. شفافیت ، آگاهی دادن به مردم و پذیرفتن تکامل ویروس به صورت عادی برای کشورها بسیار مهم است.

نگران اولین مورد در ویتنام است که از یک سویه جدید به SARS-CoV-2 آلوده شده است

در ویتنام ، در تاریخ 2 ژانویه ، وزارت بهداشت اولین بیمار آلوده به نوع جدید و جهش یافته SARS-CoV-2 را گزارش داد. این BN1435 (زنی 45 ساله ساکن ترا تراوین) از انگلیس به ویتنام در 22 دسامبر سال 2020 بود و به طور منزوی در تراوین نگهداری می شد. این یک سویه جدید است که اخیراً در انگلیس ثبت شده است. در همان زمان ، ویروس عامل BN1435 نیز دارای جهش D614G است ، سویه ای که 4-5 ماه پیش به سرعت گسترش می یابد.

کارشناسان می گویند این پرونده خطری برای جامعه ندارد زیرا کاملاً جدا شده است. با این حال ، سویه جدید نگرانی های زیادی را در زمینه سال جدید قمری ایجاد می کند. کنترل ، پیشگیری و کنترل اپیدمی کوید -19 در ویتنام با مشکلات بیشتری روبرو خواهد شد.

به گفته دانشمندان ، نوع جدید 23 تفاوت با ویروس اصلی SARS-CoV-2 دارد. که در آن تغییرات زیادی در رابطه با مکانیسم اتصال ویروس و حمله سلول وجود دارد.

طبق گفته دانشیار دکتر Tran Dak Fu ، مدیر سابق گروه پزشکی پیشگیری ، وزارت بهداشت ؛ گزارش شده است که سویه جدید ویروس SARS-CoV-2 دارای سرعت و توانایی انتشار است ، به ویژه هنگامی که در جامعه ظاهر شود. وقتی جامعه ای افراد زیادی را مریض می کند ، احتمال مراجعه به بیمارستان و عفونت در آنها بسیار زیاد است. در همین حال ، بیمارستان یک مکان بسیار حساس است ، بسیاری از بیماران شدید هستند و ایمنی ضعیفی دارند. هنگامی که این سویه در بیمارستان ظاهر شود ، کنترل و درمان با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد.

با این حال ، دانشیار دکتر ترنس داک فو گفت که مردم باید آرام باشند ، تا مانند گذشته اقدامات ضد اپیدمی را به طور فعال رعایت و اجرا کنند. “تشخیص سویه ویروس SARS-CoV-2 باید توسط یک آژانس تخصصی مانند انستیتوی ملی بهداشت و اپیدمیولوژی (هانوی) یا موسسه دامداری شهر هوشی مین توالی یابی شود. اگر نتایج توجیه ژنتیکی مناسب باشد ، این آژانس منطقه را برای انجام تنظیمات در مدیریت و نظارت بر بیماران به روش مناسب آگاه می کند “- توصیه می شود دانشیار ، دکتر تران داک فو.

این متخصص همچنین گفت: خطر فعلی برای ویتنام ورود غیرقانونی است. اگر بلافاصله قرنطینه نشوند ، این افراد به احتمال زیاد باعث شیوع اپیدمی در جامعه می شوند ، خصوصاً اگر به یک نوع SARS-CoV-2 آلوده آلوده شوند.

در مورد نوع ویروس SARS-CoV-2 ، Hoang Minh Duc ، معاون گروه پزشکی پیشگیری ، گفت که نوع جدید 70 درصد احتمال انتشار را افزایش داده است. مطالعات اولیه نشان داده است که دوره انکوباسیون افراد آلوده به نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 کوتاه تر ، زودتر شروع شده و توانایی بیشتری برای چسبیدن به سطح دارد … اما هیچ نشانه ای از جدید وجود ندارد گزینه طولانی تر ماند ، باعث بدتر شدن علائم شد.

به گفته معاون وزیر بهداشت ترن ون توآن ، در حال حاضر 100٪ بیمارستانها اقدامات لازم را برای جلوگیری از بیماریهای همه گیر طبق دستورالعملهای سازمان بهداشت ، به روزرسانی اطلاعات روی نقشه ضد اپیدمی انجام داده اند ، اما برای پیشگیری این درصد برای معاینات خصوصی و بهداشت عمومی زیر است 27٪ در زمان آینده ، بخش بهداشت به اصرار و مطالعه دقیق تر ادامه خواهد داد. در همان زمان برای تقویت ظرفیت تشخیص امکانات پزشکی برای تشخیص سریع موارد ، بومی سازی و مهر زنی سریع و دقیق.

معاون نخست وزیر وو داك دام در مواجهه با اوضاع اپیدمی در جهان و منطقه ، از واحدها و شهرک ها خواست كه مرز زمینی را به شدت كنترل كنند و به شدت با تخلفات برخورد كنند.

در کنار نیروهای مرزی ، پلیس مرزی ، این واحد همچنین باید مسئولیت شهروندان عادی و مردم را در مناطق مرزی ارتقا دهد. واقعیت نشان می دهد که موارد زیادی از ورود غیرقانونی به مقامات وجود دارد و مردم محلی برای اجرای مقررات قرنطینه باز و لابی می کنند. در مواردی که داوطلبانه نیستند ، افراد برای رسیدگی به مقامات گزارش می شوند. به ویژه ، دولت باید قاطعانه با ورود غیرقانونی و افرادی که ورود غیرقانونی را سازمان می دهند مقابله کند. در مورد مهاجرت قانونی ، کمیته راهبری ملی واحدها را ملزم می کند تا کار را در انزوا تنظیم کنند. “

پس از یک زمان امن و بدون مورد آلودگی در جامعه ، راحت و روانشناختی به نظر می رسد. بنابراین ، در بسیاری از تصمیمات برای غلبه بر این وضعیت ، مهمترین چیز این است که نیروهای عملکردی باید بازرسی را تقویت کنند و در عین حال ارتباطات را ارتقا دهند. همه اقدامات برای جلوگیری از همه گیری باید به یک سطح افزایش یابد. از نیروی متخصص برای پیشگیری از اپیدمی گرفته تا کل سیستم در کشور ، مشاغل و افراد باید مشترکاً اقدامات کاملاً ضد اپیدمی ، توصیه های بخش بهداشت را اجرا کنند. تمام جامعه آماده مبارزه با این اپیدمی است ، مصمم است که دستاوردهای خود را در برابر همه گیری حفظ کند ، به طوری که مردم می توانند با خیال راحت ، راحت و شاد از Tet استقبال کنند.

معاون نخست وزیر Vu Duc Dam.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *