نگاهی به Dien گریپ فروت طلایی در فصل برداشت

[ad_1]

Kinhtedothi – این بار وارد فصل اصلی گریپ فروت Dien شد. با تشکر از آب و هوای مطلوب و تجربه در رشد گیاهان چند ساله ، بیشتر باغ های پوملو در فصل خوبی قرار دارند.

Dien pomelo یکی از انواع معروف پوملو در دهکده قدیمی Dien است که اکنون به بخش Phu Dien ، منطقه Bac Tu Liem تعلق دارد. Dien pomelo معمولاً دارای ابعاد کوچک ، پوستی طلایی ، دانه های ریز ، میگوی شیرین و غنی است ، بنابراین مورد توجه بسیاری از افراد است.

گریپ فروت Dien در حال حاضر در بیشتر حومه های هانوی کاشته می شود. این امر باعث می شود سطح و تولید گریپ فروت Dien به شدت افزایش یابد. طبق آمار هانوی ، وزارت کشاورزی و توسعه روستایی ، کل شهرستان در حال حاضر دارای 5،700 هکتار زیر کشت پوملو است که بیش از 62000 تن در سال محصول دارد.

در کنار گریپ فروت Dien ، هانوی هنوز دارای انواع مختلفی از گریپ فروت با عملکرد و کارایی بالا مانند تام وان پوملو ، پوملو پوملو Hiep Thuan قند ، پوملو پوملو باخ ها ، پاملو شکر La Tinh …

برداشت انواع گریپ فروت Dien از نوامبر تا دسامبر سال قمری هر سال آغاز می شود. این زمان نزدیک به سال جدید قمری است. بنابراین ، این میوه اغلب توسط مردم هانوی برای استفاده و هدیه خریداری می شود.
با توجه به تجربه تولیدکنندگان dieno pomelo ، هرچه درختان چند ساله باشند ، کیفیت میوه ها خوشمزه تر است.
گریپ فروت بعد از برداشت می تواند به مدت 2-3 ماه در آب ذخیره شود. در این زمان ، وقتی لذت می برید ، گریپ فروت طعم شیرین و غنی تری خواهد داشت.

در حال حاضر ، بیشتر باغ های پوملو میوه ای را برای فروش به بازرگانان برداشت کرده اند. امسال یک فصل خوب در نظر گرفته شده است ، بنابراین قیمت گریپ فروت Dien به شدت افت کرد. در حال حاضر ، قیمت فروش در باغ فقط از 5،000 تا 12،000 VND / میوه متفاوت است. به گفته کشاورزان پوملو ، قیمت گریپ فروت Dien در سال جاری کمترین قیمت است.

به طور متوسط ​​، هر ریشه گریپ فروت داین 5-7 ساله 50-70 میوه می دهد. درختان چند ساله ، سوله های گسترده می توانند بیش از 100 میوه / درخت بدهند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *