میلیاردها ثروت و درگیری های تجاری

[ad_1]

میلیاردر جک ما.

میلیاردر جک ما ، بنیانگذار “غول” علی بابا ، آخرین بار در یک کنفرانس در اکتبر سال 2020 در شانگهای دیده شد ، جایی که وی در بیانیه ای از تنظیم کنندگان مالی چین انتقاد کرد. بیان متناقض یک ماه بعد ، مقامات IPO گروه Ant ، زیرمجموعه Alibaba را خاتمه دادند.

دولت چین بنیانگذار Alibaba را به نادیده گرفتن قوانین مربوط به تجارت وام های سودآور محبوب و سودآور Ant Group متهم کرده است. طبق قوانین جدید ، بانک خلق چین اکنون شرکت مالی جداگانه Ant Group را کنترل خواهد کرد.

در تاریخ 1 ژانویه ، فایننشال تایمز اولین آژانس خبری بود که ناپدید شدن میلیاردر هنگام غیبت در آخرین قسمت از نمایش تلویزیونی قهرمانان تجارت آفریقا را زیر سوال برد. رویترز به نقل از بیانیه گروه Alibaba اظهار داشت که “عدم تطابق برنامه ریزی” دلیل عدم حضور جک ما در این قسمت است – فیلمبرداری در نوامبر سال 2020.

طبق گزارش فوربس ، از ژانویه 2021 ، ارزش خالص میلیاردر ، بومی هانگژو ، ژجیانگ ، 57.9 میلیارد دلار بوده است. در حالی که اطلاعات بلومبرگ نشان می دهد ، اختلالات تجاری پس از حادثه گروه مورچه ، ثروت جک ما را 12 میلیارد دلار از 62 میلیارد دلار به 50.9 میلیارد دلار از ماه مه کاهش داده است. 11/2020 – زمانی که مرد 56 ساله در جمع ظاهر نشد.

جک ما به دلیل موفقیت و ظهور خود پس از شکست های بی شماری شهرت جهانی دارد ، که برای بسیاری از کارآفرینان بلند پرواز به یک درس تبدیل شده است. وی با تیمی 18000 و 60،000 دلاری ، Alibaba را در سال 1999 تأسیس کرد. پس از دو دهه ، Alibaba با 100000 کارمند ، به یکی از بزرگترین شرکتهای تجارت الکترونیکی و خرده فروشی در جهان تبدیل شده است ، که کمک قابل توجهی به ظهور اقتصاد چین.

جک ما در سپتامبر 2019 از سمت مدیر اجرایی علی بابا استعفا داد. علاوه بر گروه مورچه و علی بابا ، میلیاردر زمانی ثروتمندترین مرد آسیا بود ، وی همچنین در شرکت رسانه ای برادران Huayi و South China Morning Post سرمایه گذاری کرده است.

در کار تجارت خود ، جک ما نیز درگیری های زیادی با شرکای خود داشته است. علی بابا و گروه یاهو به سرپرستی جری یان یک بار به یک معامله یک میلیارد دلاری دست یافتند ، اما با کناره گیری علی بابا از توافق یک طرفه ، روابط خراب شد دو طرف در سال 2011 پس از توافق جک ما برای پرداخت حداقل 7 میلیارد دلار به یاهو به توافق رسیدند.

به گزارش وال استریت ژورنال ، در حال حاضر محل اقامت میلیاردر جک ما مشخص نیست ، به همین دلیل سهام Alibaba ، ثبت شده در هنگ کنگ ، در هفته اول ژانویه سقوط کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *