معترضین کاپیتول با چه جنایاتی روبرو خواهند شد؟

[ad_1]

جرم معترضین به شورش ها

وزارت دادگستری آمریکا گفت معترضانی که به مقر کنگره آمریکا حمله کردند به تحریک و آشوب متهم شدند. طبق گزارش RT ، بیش از 90 نفر در ارتباط با شورش کاپیتول در 6 ژانویه دستگیر شدند.

دادستان فعلی واشنگتن ، آمریکا ، در تاریخ 7/1 گفت كه مقامات آمریكایی 55 نفر را كه در شورش های روز گذشته در مقر كنگره آمریكا مشاركت داشتند ، مورد آزار و اذیت قرار داده اند.

مایکل شروین ، دادستان کل دادگستری واشنگتن در گفتگو با مطبوعات گفت که در میان دست اندرکاران شورش در مجلس تازه دستگیر شده کنگره ، برخی می توانند به آشوب و آشوب متهم شوند. و تحریک به قیام کنند.

در 6 ژانویه ، بسیاری از تظاهرکنندگان در حمایت از آقای ترامپ از موانع امنیتی عبور کردند ، سپس در داخل ساختمان شورای ملی سیل زدند ، در اتاق جلسات را که شمارش آرا presidential ریاست جمهوری در آن برگزار شد ، شکستند.

آقای شروین گفت که وزارت دادگستری به 40 نهاد در دادگاه عالی دی سی و 15 نهاد دیگر با اتهامات فدرال متهم شده است.

این ادعاها تاکنون شامل “ورود غیرمجاز و سرقت اموال” است ، اما شروین در پاسخ به این س askedال که آیا این افراد به اتهام دامن زدن به شورش و آشوب مواجه خواهند شد یا خیر ، گفت: “همه گزینه ها روی میز است”.

شروین گفت که فردی با “اسلحه و بمب بنزین به سبک نظامی در نزدیکی مقر کنگره دستگیر شده است ، اما مشخص نیست که آیا این شخص قادر به ورود به پایتخت بود.”

علاوه بر این ، پلیس گفت ، حداقل 36 مظنون دیگر تحت تعقیب هستند. این افراد مستقیماً در مقر شورای ملی خرابکاری می کنند ، اموال را می دزدند ، با گاز اشک آور شلیک می کنند ، به خشونت دامن می زنند و از سلاح استفاده می کنند.

کارشناسان حقوقی تصدیق می کنند که معترضان در این پرونده جنایات زیادی مرتکب شده اند و دادستان ها می توانند هرکسی را متهم کنند ، حتی اگر بدون بازداشت از صحنه خارج شوند.

کارشناسان معتقدند که هنگامی که پلیس دو دستگاه را پیدا کرد ، شورشیان کاپیتول می توانند اتهامات دیگری مانند رفتارهای بی قاعده ، تخریب اموال ، شورش ها و حمل سلاح را نیز متحمل شوند. منفجره …

لوری لوانسون ، دادستان سابق فدرال و استاد دانشکده حقوق لویولا ، گفت: “مهم است که دادستان ها پیام محکمی از اتهامات علیه شورشیان محلی ارسال کنند. “

دادستان پیشین لونسون افزود: “این عمل خطرناک قابل تکرار نیست. این یک لحظه بسیار ترسناک برای آمریکا است و نمی تواند مقدمه ای برای مقابله با مخالفت های سیاسی از طریق خشونت باشد. “

مدارک محکومیت تظاهرکنندگان خشن چیست؟

با طرح چارچوب کیفری ، س questionال مهم این است که اجرای قانون از چه مدارکی برای محکوم کردن معترضین استفاده می کند؟

در طول تحقیقات و محکومیت ها ، دادستان ها می توانند از شواهد پزشکی قانونی ، مانند شناسایی اثر انگشت استفاده کنند.

علاوه بر این ، هک Capitol به طور زنده در تلویزیون انجام شد ، که به آژانس تحقیق کمک کرد تا شواهد تصویری داشته باشد.

در اعتراضات عناصری دخیل هستند. عکس: رویترز

FBI و پلیس هر دو از آمریکایی ها خواسته اند تا به آنها کمک کنند تا افرادی را که در اعتراضات ضد شورش شرکت داشتند شناسایی کنند. در 7 ژانویه ، FBI اعلام کرد که دفتر واشنگتن بیش از 4000 اطلاعات از ساکنان ، از جمله عکس و فیلم مشکوک به آشوبگران در کنگره ، از ساکنان دریافت کرده است. تحلیلگران اطلاعات اطلاعات را مرتب می کنند و مشتریان معتمد را به تیم هایی از نمایندگان شرکت کننده منتقل می کنند. محققان همچنین از نرم افزار تشخیص چهره برای شناسایی دقیق مظنونان استفاده کردند.

معترضین که در شبکه های اجتماعی منتشر شده اند ، منبع دیگری از اطلاعات و شواهد هستند.

در 7 ژانویه ، جفری روزن ، سرپرست دادستان ، حمله به پایتخت را “حمله به دولت و حاکمیت قانون” خواند و گفت که افراد درگیر “با عواقب کامل روبرو خواهند شد. او باعث اقدام شده است”.

در تاریخ 6 ژانویه ، ایالات متحده یک واقعه بی سابقه را در تاریخ این کشور تجربه کرد ، زمانی که اعتقاد بر این بود که مقر کنگره آمریکا سقوط کرده است. دلیل آن این است که صدها معترض در حمایت از دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، در حین جلسه عمومی کنگره برای تأیید پیروزی جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب پیرامون پایتخت را نقض کردند. بعداً برخی از این افراد به ساختمان حمله کردند و قبل از بازنشستگی وارد اتاق های مجلس و سنا و چندین دفتر دیگر شدند.

شورش ها جلسه عمومی شورای ملی را متوقف کرد و بسیاری از نمایندگان 5 نفر از جمله یک افسر پلیس را تخلیه و کشتند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *