مشارکت در صندوق واکسن Covid-19 عمومی و شفاف خواهد بود

[ad_1]

خبرنگار: در تاریخ 26 مه ، نخست وزیر تصمیم 779 / QD-TTg را برای ایجاد صندوق واکسن Covid-19 صادر کرد. اصل کار صندوق برای تأمین ارتباط تقاضای واکسن امروز در ویتنام چیست؟ روند دریافت کمک به صندوق چگونه است؟

آقای Vo Thanh Hung: وزارت دارایی به محض دریافت تصمیم نخست وزیر در مورد تأسیس صندوق ، فوراً متن اعلامیه قوانین فعلی صندوق را به سرعت اجرا کرد و یک ستاد مدیریتی ایجاد کرد. طبق مقررات صندوق ، افتتاح حساب در یک بانک تجاری مجاز خواهد بود. بر این اساس ، کمک های سازمان ها و افراد بسیج می شود. اگر شرکت ها بخواهند به این صندوق کمک کنند ، می توانند از طریق سیستم بانک تجاری به طور کامل پول انتقال دهند. نخست وزیر همچنین به وزارت دارایی دستور داد که با جبهه ویتنام و وزارت بهداشت همکاری کند تا پولی را که برخی شرکت ها برای حمایت از دولت و وزارت بهداشت در آن مدت به آنها کمک کرده بودند به صندوق منتقل کند. خرید واکسن

به گفته آقای هونگ ، وزارت بهداشت وظیفه دارد گروه هایی از افراد را که برای اولین بار برای تزریق در اولویت هستند ، شناسایی کند.

خبرنگار: پس چه زمانی این آیین نامه صادر می شود ، آقا؟

آقای Vo Thanh Hung: ما در حال نهایی کردن این آیین نامه هستیم. در صورت لزوم ، ما باید برای بهبود با وزارت بهداشت و جبهه میهنی ویتنام مشورت کنیم. انتظار می رود آنها حداکثر هفته آینده با سایر واحدهای تشریفاتی هماهنگ شوند. در حال حاضر ، وقتی آیین نامه عملیاتی صندوق صادر نشده است ، سازمان ها و افراد همچنان می توانند از طریق جبهه میهنی یا وزارت بهداشت به مشارکت خود ادامه دهند ، در این صورت ما با سایر دستگاه ها برای انتقال این کمک ها به صندوق واکسن Covid-19 همکاری خواهیم کرد.

خبرنگار: با مبلغی که در صندوق جمع شده است ، می تواند به تریلیون دونگ برسد. ممکن است به من بگویید کدام واحد مسئول مدیریت این پول خواهد بود؟ و چگونه مکانیسم کنترل صندوق اطمینان از هزینه صندوق مطابق قانون ، اطمینان از تبلیغات ، شفافیت ، صرفه جویی و کارآیی را تضمین می کند؟

آقای Vo Thanh Hung: نخست وزیر در تصمیم برای ایجاد صندوق ، وزارت دارایی را موظف کرد منابع مالی صندوق را مدیریت کند. با این حال ، وزارت دارایی فقط وظیفه مدیریت مالی را بر عهده دارد و تصمیم گیری در مورد زمان و مقدار استفاده هر بار ، دستگاه های مربوطه برای تصمیم گیری به نخست وزیر گزارش می دهند. بر این اساس ، وزارت دارایی برای خرید واکسن از صندوق پول برداشت خواهد کرد.

علاوه بر این ، درآمد صندوق ثبت و به طور شفاف در وب سایت های وزارت دارایی و خزانه داری دولت افشا می شود. در صورت لزوم ، بازرسی و ممیزی طبق مقررات انجام خواهد شد. در فرآیند استفاده ، هدف اصلی استفاده خرید واکسن یا حمایت از تولید واکسن موضعی است. بر اساس الزامات و تصمیمات واقعی نخست وزیر ، وزارت دارایی از صندوق پول برداشت می کند. به این ترتیب ، ما معتقدیم که صندوق کاملاً آشکار و شفاف مدیریت و استفاده خواهد شد.

خبرنگار: در حال حاضر ، دولت مرکزی رسماً یک صندوق واکسن Covid 19 دارد. بنابراین اگر احتیاج به راه اندازی صندوق محلی باشد ، آقا می توانید؟

آقای Vo Thanh Hung: در حال حاضر ، دولت و نخست وزیر وزارت بهداشت را به عنوان مرکز اصلی تعیین می کنند ، بنابراین من فکر نمی کنم که شهرک ها باید صندوق ایجاد کنند. با این حال ، مشاغل محلی می توانند از مقامات محلی حمایت کنند. زیرا طبق قطعنامه 21 / NQ-CP دولت ، شهرک ها نیز وظیفه تقسیم بار بودجه با بودجه مرکزی را دارند. و مشاغل محلی می توانند به مقامات محلی در تقسیم این بار کمک کنند. و سهم آنها می تواند مستقیماً به بودجه محلی کمک کند ، بدون اینکه لزوماً صندوقی ایجاد کند.

خبرنگار: اگر مشاغل به صندوق کمک کند ، آیا کارمندان این تجارت در اولویت واکسیناسیون هستند ، آقا؟

آقای Vo Thanh Hung: اول ، خرید واکسن اکنون از طریق مرکز هماهنگی وزارت بهداشت متمرکز شده است. این آژانس همچنین برای شناسایی گروههای هدف که برای اولین بار در اولویت تزریق قرار دارند ، منصوب شده است. سپس ، وقتی حجم کافی واکسن داشته باشیم ، وزارت بهداشت پیشنهاد می کند این گروه های اولویت دار را گسترش دهد ، که به نظر من کارگران مناطق صنعتی متمرکز نیز باید در این گروه قرار بگیرند.

بسیار از شما متشکرم![ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *