مسکو از واشنگتن خواسته است مسئولیت خروج نیروها از افغانستان را به عهده بگیرد

[ad_1]

“عقب نشینی ایالات متحده باید با مسئولیت پذیری انجام شود تا اطمینان حاصل شود که تأثیری بر امنیت افغانستان ندارد. این مهمترین چیز برای ما است. تأثیر عقب نشینی با حملات مذاکره کننده به وضعیت این کشور فقط یک امر ثانویه است. اولویت. “معاون دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه الكساندر وندیكتوف در 9 ژوئیه به آژانس Tas گفت.

رئیس جمهور بایدن در تاریخ 8 ژوئیه اعلام کرد که ایالات متحده تا 31 اوت همه نیروهای نظامی را از افغانستان خارج خواهد کرد. عکس: AP

وندیکتوف همچنین تأکید کرد که زمان نشان می دهد که چگونه این عقب نشینی انجام می شود ، اما روسیه از شرکای غربی ما ، به ویژه ایالات متحده ، می خواهد که این رویکرد مسئولانه در مورد خروج نیروها از افغانستان را نشان دهند.

اظهارات فوق توسط مقام روسی در متن اعلامیه آمریكا مبنی بر عقب نشینی بیش از 90٪ نیروهای خود از افغانستان بیان شد.

رئیس جمهور بایدن در تاریخ 8 ژوئیه اعلام کرد که ایالات متحده همه نیروهای خود را در تاریخ 31 اوت از افغانستان بیرون خواهد کشید ، تقریباً دو هفته زودتر از موعد مقرر در 11 سپتامبر.

به گفته رئیس کاخ سفید ، ایالات متحده به هدف اصلی خود رسیده است ، جنگنده های القاعده را در هسته اصلی ریشه کن کرده و با موفقیت از حمله به سبک 11/11 به خاک آمریکا جلوگیری کرده و حمله تروریستی را کنترل می کند. پدر اسامه بن لادن نیز در سال 2011 کشته شد.

با این حال ، رئیس جمهور بایدن اذعان کرد که تمدید اقامت آمریکا در افغانستان احتمالاً حملات به سربازان آمریکایی را افزایش می دهد.

به گفته بایدن ، دولت واشنگتن قصد دارد پس از اتمام ماموریت نظامی ایالات متحده در آنجا هزاران مترجم افغان را به خارج از کشور بفرستد.

وضعیت امنیتی در افغانستان پس از اعلام جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا ، در مورد پایان عملیات نظامی آمریکا در افغانستان ، از آوریل 2021 به طور قابل توجهی وخیم شده است. طالبان حملات خود را در برخی مناطق افزایش می دهند.

ده ها منطقه در حال حاضر تحت کنترل طالبان است که چندین گذرگاه مرزی مهم با تاجیکستان ، ایران و پاکستان را نیز اشغال کرده است. کابل در حال برنامه ریزی برای یک ضد حمله گسترده علیه این جنبش است.

TOLO News عصر روز 9 ژوئیه گزارش داد که نیروهای دولت افغانستان حمله شبه نظامیان طالبان در قندهار را متوقف کردند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *