مرغ دونگ تائو با قیمت حداکثر 20 میلیون VND / مرغ

[ad_1]

مرغ دونگ تائو یا مرغ دونگ تائو نژادی ارزشمند در ویتنام است که توسط روستاییان در دهکده دونگ تائو (منطقه Khoai Chau ، هونگ ین) انتخاب شده ، سالها انتخاب ، اهلی شده و حفظ شده است. مرغ دونگ تائو به دلیل جوجه های بزرگ ، شکل چشمگیر شناخته شده است ، می تواند به عنوان مرغ های زینتی ، جوجه های گوشتی و گرانترین آنها به عنوان قربانی استفاده شود.

اگرچه دیگر مانند سالهای گذشته تب ایجاد نمی کند ، اما در این سال جدید قمری 2021 ، مرغ دونگ تائو هنوز توسط بسیاری از مردم خریداری می شود.

نه تنها به دلیل گوشت خوشمزه اش ، بلکه شکل خاصی از سر تا پا معروف است. اما این نژاد همچنین با مارک تجاری “سلطان پیشرفت مرغ ها” شناخته می شود ، که دارای بازده اقتصادی بالایی است.

در بازار ، این نژاد بسیار گران است ، به خصوص مرغ نژاد اصیل دونگ تائو ، که ده ها میلیون VND / پرنده نیز دارد ، توسط بسیاری از غول ها برای اهداف تزئینی یا برای ارائه شکار می شود.

آقای لو مین چین ، یک خانوار سه نسلی که مرغ دونگ تائو را در روستای دونگ تائو پرورش می دهد ، گفت که به دلیل پایین بودن میزان زاد و ولد و استعداد ابتلا به بیماری ، نژاد اصیل به ندرت نادر می شود و حتی بسیاری از مردم پول دارند. مطمئن نیستم که آن را می خرم.

آقای چین با اشاره به مرغ بسیار خوبی که او دارد ، گفت: مرغ دونگ تائو ویژه ترین مرغ در پاها است. پایه های مرغ دونگ تائو می تواند 10 برابر بزرگتر از پایه های مرغ باشد ، دارای پوسته های پوستی خشن ، از سوراخ تا انگشتان به رنگ قرمز مایل به صورتی باشد. علاوه بر این ، آنها دارای شکوه و شکوهمندی هستند ، نمادی از صافی ، تحکم ، به طوری که اگرچه هزینه آن برای هر پرنده چندین میلیون یا حتی ده ها میلیون VND است ، این نژاد هنوز هم از بسیاری از غول ها جمع می شود. شکار ، خرید یا هدیه.

به گفته آقای چین ، این خروس دونگ تائو 2 ساله که روح کل مزرعه محسوب می شود ، همان کسی است که او بیشترین ارزش را دارد زیرا او به پرورش و تولید مرغ های زیادی برای خانواده خود کمک می کند. در حال حاضر ، وزن مرغ نزدیک به 6 کیلوگرم است ، وزن فقط پاها حدود 1 کیلوگرم است ، که به اندازه دست بزرگسالان بزرگ است.

در گله مرغ آقای چین دونگ تائو یک مرغ غول پیکر وجود داشت که این غول تا 20 میلیون VND به او پرداخت کرد.

وی گفت: “اگر آن را برای مدت طولانی نگه دارید ، پاهای شما متورم می شود و هرچه ظاهر بهتری پیدا کنید ، مرغ از ارزش بیشتری برخوردار است.” در این سال جدید قمری ، بسیاری از غول ها درخواست خرید کردند ، حتی کسی 20 میلیون دونگ پرداخت کرد ، اما او هنوز هم موافقت نکرد که فروش کند.

برای مرغ معمولی دونگ تائو ، قیمت تجاری از 250،000 تا 300،000 VND / kg متغیر است. با این حال ، مرغ های زیبا با پاهای بزرگ اغلب با مرغ به فروش می رسند ، نه با وزن. او نیز مانند این سوپر خروس 30 میلیون دونگ می فروشد.

مانند سایر نژادهای مرغ ، مراقبت از مرغ دونگ تائو اساساً آسان است ، رژیم غذایی آنها شامل: ذرت ، سبوس ، سبزیجات بدون پوست ، … اما به محل زندگی توجه کنید ، انبار معمولاً بزرگتر و بلندتر است. در مقایسه با زمین ، تمیز ، خنک

علاوه بر این ، او همچنین یک مرغ زیبا دارد ، اهدای کم و بیش در 1 سال ، وزن 3.5 تا 5 کیلوگرم / پرنده با قیمت از 1.5 تا 5 میلیون VND / پرنده بسته به اندازه و زیبایی پاها ، وزن ، هیکل ، شانه ، … کودکان 5 کیلوگرمی یا بیشتر بسیار نادر هستند. در حال حاضر ، مشتریان از سراسر کشور برای رزرو با آنها تماس گرفته اند ، از 10 دسامبر آنها شروع به گرفتن کار کردند.

آقای چین گفت: “یافتن مرغ اصلی دونگ تائو ، کد زیبا آسان نیست ، زیرا بیشتر باغبانان آن را برای پرورش نگهداری می کنند ، گاهی اوقات مشتریان مجبورند یک سال پول را پیش پرداخت کنند.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *