مردم از رویاهای زندگی با معلولیت آگاه هستند

[ad_1]

تلاش برای ایجاد شغل برای افراد معلول

آقای لو ویت کوونگ پسری سالم متولد شد ، اما هنگامی که 1 ساله بود ، تب شدیدی داشت و از آن زمان نیمه چپ او فلج شده است. وی برای صاف نگه داشتن پاهای خود مجبور به انجام 10 عمل جراحی ارتوپدی شد. اگرچه زندگی با مشکلات زیادی روبرو شد ، اما او هرگز تسلیم سرنوشت خود نشد. وی در تلاش برای فارغ التحصیلی از دانشگاه فنی هانوی ، 14 سال در بیمارستان طب سوزنی مرکزی بوده است. وقت آن است که به او کمک کنیم تا قبل از افتتاح اولین کارگاه حیوانات پرش برای ایجاد شغل برای او تجربه کسب کند. معلول در اطراف منطقه ای که وی در سال 2013 در آن زندگی می کرد

مدیر Bon Art Cooperative Le Viet Cuong محصولات ساخته شده توسط دست افراد معلول را ارائه می دهد.

5 سال بعد ، در سال 2018 ، آقای Cuong با درک اینکه مسیر توسعه حیوانات شکم پر مشکل است ، کارگاه دوم تولید صنایع دستی با قطعات ابریشم را از دهکده صنعتگر Van Phuc راه اندازی کرد. این یک تعاونی است “هنر”، با فلسفه “ما افراد معلول هستیم ، اما محصولات درست نیستند”. آقای کوونگ با دیدن کنجکاوی من با نام “هنر فیلیپینی” توضیح داد: “من فکر می کنم هر معلول مانند یک تکه کوچک آوار است. با تشکر از کمک جامعه و جامعه به عنوان “چسبی” که ما را در یک تکه پارچه بزرگ بهم متصل می کند و روی آن می توانیم رویاهای خود را ترسیم کنیم. “

آقای کوونگ گفت تام آرت محل تجمع 20 فرد معلول ، اکثراً زنان است که از تراشه های ابریشم ون پوک محصول تولید می کنند. در ابتدا ، وون آرت بر روی نقاشی روی بوم تمرکز داشت ، سپس به کیف های بوم ، ست های نقاشی و تی شرت گسترش یافت. برای ساختن تصویر ، باید پارچه را انتخاب کنید ، آن را فیلتر کنید ، صاف کنید ، سپس فشار دهید ، سپس به جلد بچسبانید. در طی مراحل آموزش ، اداره هنر ، بسته به توانایی هر فرد معلول در سازماندهی کار مناسب ، بررسی خواهد کرد تا از توانایی های خود حداکثر استفاده را ببرد. لام آرت از دستان سخت کوش ، دقیق و ماهر کارگران برای ایجاد محصولات بی نظیر و رنگارنگ ، از پارچه های ابریشمی ون پوک استفاده می کند که دیگر به نظر بی اعتبار نمی رسند. هنرمندی حوله دور انداخته ، در صورت استفاده ، تبدیل به یک اثر هنری خواهد شد. افراد معلول همچنین اگر آنها را در جای مناسب قرار دهید ، تمام توانایی های آنها را ارتقا دهید ، ارزش های بزرگی برای این زندگی ایجاد می کند.

“زباله های ابریشم که نمی توانند در محصولاتی مانند پیراهن ، حوله … قبلاً زباله باشند ، باید دفع شوند. اما Phan هوشمندانه محصولات خود را برش داده و چسب زده است ، از میزان ضایعات ابریشم می کاهد و به کاهش زباله های محیط کمک می کند. دلیل استفاده ما از قطعات ابریشم ون پوک نیز نگهداری و توسعه این دهکده صنایع دستی سنتی است ، به بسیاری از مشتریان داخلی و خارجی کمک می کند دهکده ابریشم معروف ویتنام را که از مدتها قبل وجود داشته است بشناسند. “مدیر تعاونی هنری Vuon به اشتراک گذاشت .

گذاشتن تکه های ابریشم ون پوک به محصول برای حفظ رنگهای درخشان ذاتی خود ، پوسته نشدن و قابلیت شستشوی مکرر ، فرایند تجربه و جستجو است.

به گفته آقای کوئونگ ، با بهره گیری از منبع غنی ابریشم قراضه در روستا ، او ایده ای را برای ترکیب نقاشی های ابریشم ارائه داد ، الگوها نقاشی های مردمی است او امیدوار است که شغل ایجاد کند ، زندگی مردم را در همان مرحله بهبود بخشد و امیدوار است که ارزش های سنتی مانند نقاشی های ابریشم و عامیانه را ارج نهد. اما همه چیز آسان نیست ، او گفت که بازار نقاشی ابریشم بسیار اندک است. اگرچه کارگاه وی بر روی کیفیت و قیمت تمرکز دارد ، اما مقدار سهام خیلی زیاد نیست. عملیات این کارخانه با مشکلات زیادی روبرو بود ، تقریباً متوقف شد و تولید این خط تولید بسیار محدود بود. با این حال ، او هنوز تسلیم نمی شد ، اما همیشه در تلاش بود تا جهت جدیدی پیدا کند.

سپس یک دوست صمیمی ، که او را از مدل اول همراهی کرد ، جهت جدیدی برای چاپ عکس روی محصولات دیگر مانند تی شرت ها داد. دوخت ابریشم ، کیف (کیسه بوم پارچه ای سازگار با محیط زیست) ، کیف پول و پازل برای کودکان خردسال. علاوه بر این ، دپارتمان هنر یک سرویس تجربه برای گردشگران و دانشجویان ترتیب می دهد. بازدیدکنندگان می توانند از دهکده ابریشم Van Fuq دیدن کنند تا در آنجا یاد بگیرند که برای شناخت بهتر فرهنگ ویتنامی و همچنین احیای یک دهکده ابریشمی فراموش شده از گذشته ، محصولاتی تولید می کنند.

محصولات افراد دارای معلولیت باید مقرون به صرفه باشد

گذاشتن تکه های ابریشم ون پوک به محصول برای حفظ رنگهای درخشان ذاتی خود ، پوسته نشدن و قابلیت شستشوی مکرر ، فرایند تجربه و جستجو است. علی رغم شکست های فراوان ، با معرفی و کمک صادقانه بسیاری از دوستان ، پس از نزدیک به یک سال ، در پایان سپتامبر 2019 ، آقای Cuong یک چسب مخصوص مناسب همه آنها پیدا کرد. معیارهای فوق An Kuong گفت: “این چسب باعث کیفیت محصول می شود و همچنین چسب باعث ایجاد پیوند بین Bon Art و دوستان می شود.”

علاوه بر آموزش حرفه ای ، Vu Art همچنین مجبور است هزینه های قابل توجهی برای استخدام معلمان برای آموزش دانش آموزان در اینجا به زبان اشاره و همچنین آموزش فرهنگ به کسانی که هرگز در مدرسه نرفته اند بپردازد.

به خصوص هنگامی که در سال 2019 محصولات Bon Art توسط هانوی سیتی – دارای کیفیت صادراتی ، نشان دهنده مارک ملی ، با 4 ستاره OCOP رتبه بندی و رتبه بندی شدند. گه محبوبیت بیشتری دارد. “در میان اپیدمی کوید -19 ، که باعث آشفتگی در کل بازار شد. 25 سال روابط ویتنام و ایالات متحده. فقط با كمك كمك ، این سفارشات به Bon Art كمك كرده تا پول بیشتری برای پرداخت 20 فرد معلول كه به زندگی خود به Vuon Art اعتماد می كنند داشته باشد. “

آقای کوونگ با اشاره به اعضای خانواده Bon Art ابراز دل کرد که متحد کردن بیش از 20 معلول با خانواده Bon Art کار آسانی نیست. خود مدیر تعاونی هنری Vuon بدش نمی آید که به هر 17 بخش Ha Dong برود ، به هر لاین برود ، درها را بکشد و همه خانواده ها را بسیج کند تا فرزندانشان بتوانند در این پروژه شرکت کنند. علاوه بر آموزش حرفه ای ، Vu Art همچنین مجبور است هزینه های قابل توجهی برای استخدام معلمان برای آموزش دانش آموزان در اینجا به زبان اشاره و همچنین آموزش فرهنگ به کسانی که هرگز در مدرسه نرفته اند بپردازد.

هنگامی که افراد معلول با Phan Art یک سقف مشترک دارند ، کونگ می خواهد با کمک به آنها در خلق ارزش های خود ، درک افراد معلول را تغییر دهد. بنابراین او از همه خواست بهترین محصول ممکن را بسازند. اگر دستیابی به 100٪ امکان پذیر نباشد ، در مقایسه با بازار حداقل 70-80٪ است ، به طوری که مشتریان واقعاً راضی هستند. “ما تصمیم گرفتیم که تجارت کنیم ، نه اینکه کارخانه هایی برای” درخواست برای تأمین بودجه “افتتاح کنیم. افراد معلول اما این محصول نباید نقص داشته باشد تا بتوانند با محصولات خود زندگی کنند. من همچنین می خواهم که محصولاتم زنده بمانند ، اما نه اینکه مردم از محصولات معلول دیدگاه محصول داشته باشند ، جامعه و جامعه باید حمایت و کمک کنند. به این ترتیب ، دیگر نمی توانیم دور برویم. “

پس از 3 سال کار ، اما Bon Art سود کسب نکرد. هر ماه مدیر 46 ساله هنوز مجبور است از یک صندوق مالی شخصی و حمایت جامعه برای پرداخت حقوق کارمندان استفاده کند و به افراد معلول کمک کند تا زندگی روزمره داشته باشند. اما این نمی تواند مانع گام های بعدی کوونگ شود. “این پروژه برای ایجاد بیشترین شغل برای افراد معلول ایجاد شده و سود نهایی است. من ریسک می کنم ، روی افراد دارای معلولیت سرمایه گذاری می کنم ، اگرچه می دانم که اگر افراد آنجا را ترک کنند ، تمام این پول را از دست می دهند. من می خواهم که محصولات Vuon Art بیشتر و بیشتر شناخته شود ، بنابراین ما بودجه ای برای سرمایه گذاری مجدد و ساخت یک دستگاه کامل تر ، تکثیر ، ایجاد مشاغل بیشتر برای افراد معلول در اختیار داریم. “- آنه کونگ ام.

آقای Le Viet Cuong با تشکر از کار ساکت خود برای جامعه ، برای زنان معلول ، مفتخر بود یکی از 23 نویسنده این پروژه باشد ، زیرا افراد معلول جایزه بال را از اتحادیه زنان ویتنام دریافت کردند. جایزه پرستوها و چشم اندازهای طلایی در سومین مسابقه کارآفرینی زنان 2020 ، به ویژه هنگامی که یکی از پروژه های نوپا است که توسط TNI King Coffee پشتیبانی می شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *