مرحله آزمایش واکسن Sputnik V روسیه تقریباً 92٪ موثر است

[ad_1]

نتایج فوق ، که توسط موسسه گامالئا در مسکو (روسیه) تهیه و آزمایش شده است ، با داده های اثربخشی منتشر شده در مراحل قبل از آزمایش مطابقت دارد.

واکسن Sputnik V در آزمایش ترمینال 6/91٪ موثر بود.

تجزیه و تحلیل داده های جدید 20،000 شرکت کننده در فاز سه نشان داد که دو دوز Sputnik V تقریباً 92٪ در موارد علامت دار Covid-19 موثر است.

“تولید واکسن Sputnik V به دلیل بیش از حد عجولانه ، خنک کننده و عدم شفافیت مورد انتقاد قرار گرفته است. با این حال ، نتایج گزارش شده در اینجا واضح است و اصول علمی واکسیناسیون اثبات شده است. این بدان معنی است که در مبارزه برای کاهش شیوع Covid-19 “، آنالیز منتشر شده در مجله پزشکی The Lancet توسط ایان جونز ، متخصصان دانشگاه ردینگ و پولی روی از دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن.

نظرسنجی موسسه گامالیا از سپتامبر سال 2020 با حضور 19،866 داوطلب در مسکو انجام شده است که یک چهارم آنها دارونما دریافت می کنند. از زمان شروع مطالعه ، 16 مورد از علائم Covid-19 در افراد واکسینه شده و 62 مورد در گروه دارونما مشاهده شده است. این نشان می دهد که رژیم واکسیناسیون دو دوزه 6/91٪ در عفونت های علامت دار SARS-CoV-2 مثر است.

پیش از نتایج آزمایش مرحله سه ، روسیه یک کمپین واکسیناسیون گسترده برای شهروندان 18 ساله و بالاتر در ژانویه آغاز کرد.

واکسن Sputnik V در حال حاضر توسط 15 کشور از جمله آرژانتین ، مجارستان و امارات متحده عربی مجوز دارد و طبق گفته رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم فدراسیون روسیه ، در پایان هفته آینده به 25 واکسن افزایش می یابد.

مدیر صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) در تاریخ 2 فوریه گفت که تولید واکسن Sputnik V در خارج از کشور در هند و کره آغاز شده است.

روسیه همچنین در حال انجام آزمایش بالینی در مقیاس کوچک نسخه تک دوز واکسن Covid-19 است که انتظار می رود اثر پیشگیری بین 73 تا 85 درصد داشته باشد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *