متهم فام چی دونگ به 15 سال زندان محکوم شد

[ad_1]

بعد از ظهر 5 ژانویه ، هیئت دادگاه دادگاه مردمی هوشی مین ، متهم فام چی دونگ (SN 1966 ، ساکن منطقه تان بن ، شهر هوشی مین) را به 15 سال زندان محکوم کرد. نگوین Tuong Tui (SN 1950 ، ساکن Thanh Xuan ، هانوی) و Le Huu Minh Tuan (SN 1989 ، ساکن هانوی) هر یک به مدت 11 سال زندانی شدند. اتهامات هر سه به “ایجاد ، ذخیره ، توزیع یا انتشار اطلاعات ، اسناد و اشیا against علیه جمهوری سوسیالیستی ویتنام” طبق ماده 117 قانون مجازات 2015 است.

متهم فام چی دونگ به 15 سال زندان محکوم شد. عکس: VNA.

به دلیل عدم رضایت از دولت ، در سال 2014 فام چی دونگ ، نگوین Tuong Tui و 39 نهاد دیگر به اصطلاح ایجاد کردند. “انجمن روزنامه نگاران مستقل ویتنام” ، به رهبری فام چی دونگ به عنوان رئیس ، نگوین Tuong Tui به عنوان نایب رئیس. مسئول “شعبه شمال”. هدف انجمن روزنامه نگاران مستقل ویتنام مبارزه برای تغییر در رژیم سیاسی ویتنام است. از سال 2018 ، انجمن روزنامه نگاران مستقل ویتنام 72 عضو دارد.

فام چی دونگ ایجاد یک وب سایت ، وبلاگ نویس ویتنام تایمز ، و خود به عنوان مدیر ، برای انتشار مقالاتی با محتوای تحریف کننده خطوط و سیاست های حزب و ایالت جمهوری سوسیالیستی ویتنام. هنگامی که وی موفق به جذب اقلام ناراضی در داخل و خارج از کشور شد ، فام چی دونگ از نام های مستعار مختلفی برای انتشار 1530 داستان خبری تحریف کننده ادعای بدنامی مردم استفاده کرد. اختراع می کند ، به اعتبار حزب کمونیست ویتنام در وب سایت ، وبلاگ نویس فوق الذکر لطمه می زند.

نگوین Tuong Thuy مشخص شده است که از 2 نام مستعار استفاده می کند و 245 مقاله منتشر کرده است. لو Huu Min Tuan از نام های مستعار زیادی برای نوشتن و انتشار 534 خبر استفاده کرده است. از طریق ارزیابی ، مقامات دریافتند که در میان مقالات منتشر شده در وب سایت و وبلاگ نویسی که در بالا ذکر شد ، Pham Chi Dong دارای 25 مقاله ، Nguyen Tuong Tui دارای 5 مقاله ، Le Huu Min Tuan دارای 6 مقاله تبلیغاتی است. ، به دولت مردم تهمت زدند ، با مخالفت با دولت جمهوری سوسیالیستی ویتنام ، اعتبار حزب کمونیست ویتنام را خدشه دار کردند.

بعلاوه ، فام چی دونگ همچنین ارتباط برقرار کرد ، قرارداد نوشتن مقاله را امضا کرد ، به بسیاری از وب سایتها و روزنامه های خارجی برخلاف قانون پاسخ داد و از مخالفان و سازمانهای خصمانه حمایت مالی دریافت کرد. . از 2014/8/5 تا 2018/5 ، فام چی دونگ 1.5 میلیارد حق امتیاز به Tuan منتقل کرد که Tuan بیش از 400 میلیون از آن بهره مند شد و مابقی به نهادهای دیگر پرداخت شد. نگوین Tuong Tui همچنین 308 میلیون VND دریافت کرد که 180 میلیون VND آن ، و بقیه به نهادهای دیگر منتقل شد.

از طریق شواهد ، هیئت دادرسی دلایل کافی برای شناسایی متهمان دارای جرایم جدی ، جرایم سازمان یافته ، جرایم تکراری که فام چی دونگ در آنها نقش اساسی دارد را شناسایی می کند. متهمان به عناصری کمک کرده اند که علیه دولت می جنگند ، اعتماد مردم را تضعیف می کنند و باعث ایجاد سردرگمی در میان توده ها می شوند. اقدامات متهمان مستقیماً به امنیت ملی ، نظم اجتماعی و امنیت آسیب می رساند ، بنابراین برای بازدارندگی و پیشگیری عمومی باید به شدت مجازات شوند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *