متن کامل سخنرانی رئیس مجلس شورای ملی در جلسه مجمع عمومی AIPA-42

[ad_1]

“جنابعالی پهین داتو عبدالرحمان طائب ، رئیس مجلس نمایندگان شورای قانونگذاری پادشاهی برونئی داروسلام ، رئیس مجمع عمومی AIPA-42 ،

روسای محترم ، روسای هیات پارلمانی – عضو پارلمان ناظران AIPA ،

نمایندگان محترم ،

از طرف مجمع ملی جمهوری سوسیالیستی ویتنام ، می خواهم گرم ترین تبریک خود را به رئیس AIPA ، روسای جمهور و معاونان پارلمان های عضو AIPA ، پارلمان های ناظر ، دبیرکل AIPA ، ASEAN دبیرکل و نمایندگان ، حاضر در چهل و دومین مجمع عمومی AIPA.

به مناسبت سال نو مسلمانان ، می خواهم بهترین آرزوهای خود را به رئیس AIPA ، پادشاهی برونئی دارالسلام و دوستان مسلمان ما در ASEAN عرض کنم.

با تشکر از تلاشها و آمادگی فعال مجمع قانونگذاری برونئی دارالسلام برای سازماندهی مجمع عمومی AIPA-42 در قالب آنلاین.

همه شما عزیزان ،

در سال گذشته ، جهان و منطقه ASEAN همچنان با مشکلات و چالش های بزرگی به دلیل همه گیری کووید -19 روبرو هستند ، که باعث تلفات جدی انسانی و خطر اختلال در تولید و زنجیره تامین شد. نابرابری های اجتماعی ، از جمله نابرابری دیجیتالی و امنیت اجتماعی و رفاه.

بیش از هر زمان دیگر ، همه گیری کووید -19 خواسته های فوری از کشورهایی دارد که نیاز به تجدید حکومت خود ، تنظیم سیاست ها و استانداردهای توسعه ، از جمله الزامات تحول فنی دارند. ایجاد اقتصاد دیجیتالی برای پاسخ سریع به همه گیری و حفظ وضعیت اجتماعی پایدار – توسعه اقتصادی.

در مواجهه با توسعه پیچیده همه گیری کووید -19 ، همراه با تحرکات غیرقابل پیش بینی محیط ژئوپلیتیک منطقه ای و بین المللی ، خوشحالیم که می بینیم جامعه آسه آن همچنان به تقویت روحیه همبستگی ، وحدت ، استقلال و شجاعت ادامه می دهد. و نقش محوری. بلافاصله و در پاسخ به همه گیری از ابتدا دست در دست هم گرفتیم. هرچه بیشتر در طول طوفان ، هویت جامعه بیشتر باشد ، عشق و علاقه بین کشورهای عضو و مردم تثبیت و تشویق می شود.

از طریق ابتکارات برای ایجاد صندوق پاسخگویی به کووید -19 ، ذخیره ای از تجهیزات پزشکی اضطراری ، یک فرایند استاندارد پاسخگویی به بیماری ، به ویژه اجرای برنامه عمومی ASEAN برای خرید واکسن برای حمایت از انسان و ترویج پایداری واکسن در منطقه ، ASEAN کشورها به طور فعال از نزدیک برای بهبود ظرفیت واکنش فعال هر کشور و حمایت از یکدیگر برای مقابله تدریجی با اپیدمی همکاری می کنند.

با رویکردی جامع به موازات کنترل همه گیری ، ASEAN اقدامات خود را در چارچوب مشترک ASEAN برای بازیابی ، که نوآوری ، خلاقیت ، تحول دیجیتالی و نوآوری در مدل توسعه را ارتقا می بخشد ، افزایش می دهد.

همه گیری کووید 19 همچنین یک کاتالیزور برای ASEAN برای افزایش دیجیتالی شدن اقتصاد خود ، سازگاری و استفاده موثر از انقلاب صنعتی 4.0 ، کاهش شکاف دیجیتالی و اطمینان از برابری دیجیتالی در منطقه است. من از نشست وزیران ASEAN در زمینه فناوری های دیجیتال ، که در ژانویه 2021 تشکیل شد ، برای تصویب دستور کار دیجیتال ASEAN 2025 استقبال می کنم. از تلاشهای ASEAN برای اتخاذ و اجرای استراتژی صنعت 4.0 به منظور ایجاد یک جامعه نوآورانه و خلاق ASEAN و افزایش رقابت پذیری در اقتصاد جهانی حمایت کنید.

خانم ها و آقایان،

با توجه به موضوع مجمع عمومی AIPA-42 ، متمرکز بر ارتقای همکاری های پارلمانی در زمینه فناوری های دیجیتال ، به منظور ارتقاء بیشتر نقش مهم AIPA و پارلمان های عضو آن در ترویج تحول دیجیتال ، برای اطمینان از رشد پایدار و بازیابی پایدار ASEAN و ادامه نقش اصلی در صلح ، ثبات و رفاه در منطقه ، می خواهم برخی از نظرات زیر را به اشتراک بگذارم:

نخست ، پارلمان های عضو AIPA باید به طور فعال از تکمیل چارچوب قانونی حمایت کنند ، موانع را برطرف کرده و اجرای سیاست های تحول دیجیتالی را تسهیل کرده و به بهبود دولت الکترونیکی در دولت کمک کنند. دیجیتالی سازی ، بهبود کیفیت خدمات آنلاین عمومی دولت و مجلس شورای ملی ، بهبود دسترسی برابر شهروندان و مشاغل به خدمات دیجیتال ، ترویج جهانی شدن دیجیتال برای گروه های محروم ، ارائه خدمات دیجیتالی عادلانه و برابر با سطح درآمد مردم ، ارتقاء توسعه اقتصاد دیجیتال و جامعه دیجیتال

دوم ، لازم است دولت های کشورهای آسه آن برای اجرای برنامه ها ، برنامه ها و استراتژی های دیجیتالی در آسه آن ، و همچنین تقویت همکاری با شرکا و سازمان های بین المللی برای ترویج تحول دیجیتالی ، تشویق و حمایت شوند. زیرساخت های دیجیتالی را به شدت متصل کنید ، یک اکوسیستم دیجیتالی فراگیر را ایجاد کنید ، شکاف دیجیتالی را کوتاه کنید. من می خواهم بر اهمیت بهبود ارتباط دیجیتالی و کاهش شکاف دیجیتالی بین کشورها ، مناطق و مناطق تأکید کنم تا توسعه عادلانه و پایدار در ASEAN تضمین شود.

پیشنهاد می شود که AIPA به طور فعال از دولت های کشورهای ASEAN در ترویج اجرای محتوای مربوط به منظور ارتقاء اتصال دیجیتالی و جهانی شدن در مناطق توسعه نیافته ، از جمله مناطق فرعی ASEAN ، در جامعه اقتصادی ASEAN حمایت کند. برنامه اتصال عمومی ASEAN (MPAC) 2025 ، برنامه کار برای اجرای مرحله یکپارچه سازی ASEAN (IAI) فاز چهارم.

سوم ، ترویج منابع اجتماعی برای توسعه اکوسیستم دیجیتال در قالب همکاری عمومی و خصوصی ضروری است ، و محیطی را برای جوجه کشی کسب و کار برای توسعه تجارت دیجیتالی و استارت آپ های دیجیتالی ایجاد می کند. به طور خاص ، لازم است که ادغام اجرای چارچوب مشترک ASEAN برای بازیابی در برنامه های پشتیبانی تجاری هر کشور برای افزایش نوآوری ، خلاقیت و تحول دیجیتال به منظور تثبیت و بازگرداندن تولید و تجارت ، تسهیل شود.

چهارم ، تقویت سیاست ها و چارچوب قانونی ، حمایت از ابتکارات در کانال های همکاری ASEAN ، و همچنین با شرکا برای اطمینان از امنیت شبکه ، امنیت اطلاعات و امنیت داده ها ، ایجاد اعتماد در فضای دیجیتال. زیرساخت های دیجیتالی مدرن همراه با اعتماد دیجیتالی فضایی جدید و باز برای توسعه سریع و پایدار کشورهای ASEAN ایجاد خواهد کرد.

پنجم ، با توجه به تحولات پیچیده کنونی همه گیری کووید -19 ، من خواهان همبستگی و مسئولیت مشترک AIPA در همکاری و تبادل تجربه ، به ویژه استفاده از علم و فناوری برای کنترل م pandثر همه گیری کووید -19 هستم. برای تقویت همکاری در داخل بلوک و با شرکای خود در زمینه تحقیق ، توسعه و اشتراک عادلانه واکسن ها ، داروها و تجهیزات برای پیشگیری و کنترل همه گیری کووید -19 پیشنهاد شد.

من همچنین پیشنهاد می کنم که پارلمان های کشورهای مختلف به دولت ها این امکان را می دهند تا به طور فعال و انعطاف پذیر به این اپیدمی واکنش موثر و م damageثر نشان دهند ، تا آسیب ها را به حداقل برسانند و به سرعت اقتصاد و جامعه را پس از همه گیری کووید -19.19 بازسازی کنند (مشابه مجمع ملی ویتنام ، جلسه پانزدهم) در اولین جلسه خود در جولای گذشته).

خانم ها و آقایان،

تلاش های همه کشورها برای بازسازی و توسعه بدون پیش شرط نخواهد بود ، که محیطی آرام ، امن و با ثبات در منطقه است. من از تلاشهای دولتهای کشورهای ASEAN در طول زمان گذشته ، با همراهی و حمایت فعال پارلمانهای عضو AIPA برای حفظ و ارتقاء فرایندهای گفتگو ، همکاری ، اعتمادسازی ، ارتقاء رعایت قوانین بین المللی ، مشارکت و استقبال می کنم. برای حفظ صلح ، امنیت ، همکاری و ثبات پایدار در منطقه ، از جمله دریای شرقی ، مطابق با قوانین بین المللی و قوانین بین المللی.

آقای رئیس جمهور و خانمها و آقایان ،

ویتنام با غلبه بر همه مشکلات همه گیری کووید -19 ، انتخابات مجلس شورای ملی و شوراهای مردمی را در همه سطوح با موفقیت برگزار کرد. مجمع ملی ویتنام که به تازگی دوره جدیدی را آغاز کرده است ، تلاشهای مستمری را برای خودسازی و بهبود خود انجام می دهد تا کیفیت و کارآیی عملیات خود را بهبود بخشد و تا سال 2030 (جشن 100 سال از آغاز تاسیس ویتنام) به آن کمک کند. ). حزب کمونیست ویتنام) یک کشور در حال توسعه با صنعت مدرن ، درآمد متوسط ​​متوسط ​​است. تا سال 2045 ، صدمین سالگرد تاسیس کشور ، تبدیل به یک کشور توسعه یافته با درآمد بالا شد. مجمع ملی ویتنام متعهد است که به عنوان عضوی فعال ، فعال و مسئول AIPA ، برای توسعه دیپلماسی پارلمانی و منافع همه مردم در آسه آن ، ادامه دهد.

به همین مناسبت ، برای رئیس جمهور و نمایندگان آرزوی سلامتی ، موفقیت در مناصب عالی و همراهی دولت و مردم برای غلبه بر همه مشکلات و چالش های ایجاد جامعه را آرزو می کنم. ASEAN متحد ، قوی و مرفه است.

من معتقدم که تحت ریاست رئیس جمهور ، با مشارکت فعال نمایندگان ، مجمع عمومی AIPA-42 یک موفقیت بزرگ خواهد بود!

بسیار از شما متشکرم”./.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.