فام چی دونگ و همدستانش علیه دولت محاکمه شدند

[ad_1]

متهم فام چی دونگ. عکس: VNA.

طبق کیفرخواست ، در سال 2014 فام چی دونگ و 40 مقام دولتی ناراضی از جمله نگوین توونگ توئی به اصطلاح “انجمن روزنامه نگاران مستقل ویتنام” را به ریاست فام چی دونگ تشکیل دادند. نگوین توونگ توی معاون رئیس شعبه شمال اروپا است. . هدف انجمن روزنامه نگاران مستقل ویتنام مبارزه برای تغییر رژیم سیاسی ویتنام است.

فام چی دونگ ایجاد یک وب سایت ، وبلاگ نویس ویتنام تایمز ، و خود را به عنوان یک مدیر ، برای انتشار مقالاتی با محتوای تحریف کننده خطوط و سیاست های حزب و دولت جمهوری سوسیالیستی ویتنام هدایت کرد. هنگام جذب ده ها مورد ناراضی در داخل و خارج از کشور ، فام چی دونگ از نام های مستعار مختلفی برای انتشار 1530 داستان خبری تحریف کننده ادعای بدنامی مردم استفاده کرد. اختراع می کند ، به اعتبار حزب کمونیست ویتنام در وب سایت ، وبلاگ نویس فوق الذکر لطمه می زند.

در اخبار ، Nguyen Tuong Tui با استفاده از 2 اسم مستعار ، نوشتن و چاپ 245 مقاله مشخص شد. لو Huu Min Tuan از نام مستعار بسیاری برای نوشتن ، 534 خبر ، مقاله با محتوای تبلیغاتی ، تحریف و لطمه زدن به اعتبار حزب کمونیست ویتنام استفاده کرد.

در نوامبر 2019 ، آژانس تحقیق و تحقیقات پلیس شهر هوشی مین در این پرونده تحقیق کرد ، متهم را تحت تعقیب قرار داد و فام چی دونگ را به اتهام “ایجاد ، داشتن ، انتشار یا انتشار اطلاعات ، مواد و مقالاتی که هدف آنها مخالفت است” بازداشت کرد. جمهوری سوسیالیستی ویتنام ”. در ماه مه سال 2020 ، نگوین Tuong Tui و Le Huu Min Tuan دستگیر شدند.

طبق کیفرخواست ، از آگوست 2014 تا مه 2018 ، فام چی دونگ 1.5 میلیارد هزینه به Tuan منتقل کرد که Tuan بیش از 400 میلیون آن را استفاده کرد و مابقی به نهادهای دیگر پرداخت شد. نگوین Tuong Tui همچنین 308 میلیون VND دریافت کرد که 180 میلیون VND آن ، و بقیه به نهادهای دیگر منتقل شد. فام چی دونگ مبلغی را که برای پرداخت هزینه های افراد مورد استفاده قرار می گرفت ، برای کمک به افراد و سازمانهای داخلی و خارجی فراخواند.

در کیفرخواست همچنین آمده است که رفتار فام چی دونگ و همدستانش به ویژه خطرناک است و به ضرر امنیت ملی است. در اوایل سال 2012 ، فام چی دونگ توسط آژانس تحقیقات امنیتی تحت تعقیب قضایی قرار گرفت ، به جرم “فعالیتهایی با هدف سرنگونی مدیریت انسانی” دستگیر و بازداشت شد ، اما با تحقیقات پیگیری شد.

فرآیند باید بعد از 1 روز انجام شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *