علی رغم رئیس جمهور ترامپ ، کنگره “هدایایی به روسیه و چین” تحویل می دهد

[ad_1]

میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری خواه سنا.

این اقدام پس از آن صورت می گیرد که مجلس نمایندگان ، تحت کنترل حزب دموکرات ، اقدام مشابهی را انجام می دهد ، در حالی که ترامپ در 23 ژانویه در سال 2021 ، NDAA را وتو کرد ، معتقد بود که این لایحه 4500 صفحه ای “هدیه به روسیه و چین” است.

در مقابل ، میچ مک کانل ، رهبر اکثریت جمهوری خواه سنا ، از لازم الاجرا کردن لایحه بودجه دفاعی به عنوان فرصتی برای “شکل دادن به اولویت های امنیت ملی که نشان دهنده عزم مردم آمریکا است” خبر داد. “و در عین حال کمک به ایالات متحده” فاصله خود را از رقبایی مانند روسیه و چین حفظ کند.

به گفته بی بی سی ، آقای ترامپ گفت که این لایحه جدید “اقدامات مهم امنیت ملی را شامل نمی شود و شامل مقرراتی است که احترام به پیشکسوتان و تاریخچه نظامی را نمی دهد ، که این در خلاف تلاش های دولت است زیرا در صف مقدم قرار دارد آمریكا در خط مقدم سیاست خارجی و امنیت ملی است. “رهبران كاخ سفید همچنین اقدامات محدود كردن بازگشت نیروها را در این لایحه” یك سیاست بد “و” نقض قانون اساسی “خواندند.

نتایج رای گیری در اول ژانویه اولین باری بود که هر دو مجلس کنگره با وتو رئیس جمهور ترامپ در قبال یک لایحه را با موفقیت رد می کردند. ناظران گفتند این اقدام ضربه ای بود به رئیس جمهور مستعفی در حالی که وی فقط چند هفته قبل از ترک کاخ سفید و فقط دو روز قبل از ادای سوگند رسمی برای کنگره جدید آمریکا داشت.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *