عادت های بد در تعطیلات Tet

[ad_1]

سو. مصرف الکل

بعد از هر تعطیلات Tet ، آمار TNGT کمیسیون ملی ایمنی ترافیک سردرد مختصری به ما می دهد. یک مطالعه اخیر توسط یک آژانس مستقل نشان داد که 86٪ از رانندگان پس از نوشیدن مشروبات الکلی به رانندگی در ماشین اعتراف کرده اند (این رقم باید در طول Tet بسیار بیشتر باشد!) ؛ 63٪ فکر می کنند هنگام مصرف الکل قبل از رانندگی با ماشین از “حد” خود آگاه هستند. آیا این رانندگان می دانند طبق آمار نزدیک به 40٪ از تصادفات جاده ای در کشور ما مربوط به غلظت بالای الکل در خون یک راننده است یا خیر؟ شایان توجه است که بیش از یک سوم پاسخ دهندگان معتقدند که این رفتار قابل قبول در فرهنگ ویتنام است!

در حال حاضر ، تعداد کمی از رانندگان فکر می کنند که بیش از حد نوشیدن و سپس بررسی در جامعه ما طبیعی است. اگرچه آنها می دانند که این رفتار برای خود و جامعه خطرناک است و از نظر قانونی منع نشده است ، اما باز هم این کار را می کنند! برای تغییر رفتار خطرناک یا اشتباه ، ابتدا باید با آگاهی شروع کنید. اما تغییر درک شما فرایند دشواری است.

عادت ویتنامی “همیشه ملاقات همیشه شراب است” ، استفاده از توانایی نوشیدن الکل برای ارزیابی “عملکرد” ​​مردان و سپس مجبور کردن آنها به نوشیدن … به زودی تغییر کرد یک طرفه یا از طریق چندین کار انجام شده است. این باید در حالی انجام شود که شهروندان آینده هنوز در حال یادگیری هستند. باید به طور مداوم ، منظم و مستمر در مقیاس اجتماعی انجام شود و برای افرادی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم در قاچاق شرکت دارند ، پخش شود. ویتنام در راس کشورهایی است که سهم مردم در حال نوشیدن الکل ، آبجو زیاد در جهان است. به خصوص برای تعطیلات ، Tet ، این میزان در روزهای هفته دو یا سه برابر شده است. کارشناسان هشدار می دهند که اگر اقدامات مدیریتی مناسب به زودی انجام نشود ، الکل و آبجو به طور فزاینده ای آسیب جدی اقتصادی و بهداشتی خواهد دید ، حوادث رانندگی را افزایش می دهد …هدایای Tet و سایر عادات بد را تغییر دهید
هدایای تت در گذشته اساساً یکی از ویژگی های فرهنگی مردم ویتنام است ، که وقتی تت می آید ، بهار فرا می رسد ، ابراز سپاس ، نگرانی و اشتراک می کنند. با این حال ، هدایای تت اکنون برای بسیاری از افراد یک الزام و گاه یک شیدایی است. بدترین وضعیت هدیه دادن علاقه شخصی به یکدیگر است. هدیه ندهید تا از ترس اینکه در روابط ، دیپلماسی ضعیف تصور شوید ، هدیه محاسبه گران تری است برای پیدا کردن فرصت های کار ، اشتباه را نادیده بگیرید. روش اهدای چنین هدایایی فقط در یک محیط کاری غیراستاندارد موجود است. اکنون هدایای Tet بدون توجه به رابطه بین اهدا کننده و گیرنده ، به عنوان یک سرمایه گذاری ، وسیله ای برای رشوه در نظر گرفته می شود. طبق گزارش بازرسی دولت در سال 2019 ، 6 نفر هدایایی به ارزش 182 میلیون VND را پس دادند. سه مورد دریافت هدیه نادرست در مجموع نزدیک به 4 میلیارد VND در نظر گرفته شد. در سال 2018 ، 10 نفر هدیه ای به ارزش 145 میلیون VND به واحد بازگردانده اند … آیا این ارقام بازتاب واقعی واقعیت است؟ ما امیدواریم که هر سطح ، هر شعبه و هر فردی نه تنها بتواند بر اساس دستورالعمل دبیرخانه فریاد بزند ، نه تنها می داند چگونه بگوید “هیچ هدایای tet” ، “هیچ tet هدایای”. مردم کل کشور برای مقابله با اپیدمی کوید -19 بسیار سخت جنگیدند و مناطق کوهستانی مرکزی و مرکزی همچنان به دلیل بلایای طبیعی ، طوفان ها و سیلاب ها غم و اندوه زیادی را متحمل شدند. بنابراین بسیاری از هدایای Tet در شرایط دشوار به آدرس های مناسب می رسند. این همچنین روح حیاتی دستورالعمل 48-CT / TW در مورد سازمان Tet 2021 توسط دبیرخانه است تا اطمینان حاصل شود که هر خانواده و همه می توانند از جشنواره بهار لذت ببرند و Tet را جشن بگیرند.
بر این اساس ، این بخشنامه تأکید می کند: توجه ویژه به مراقبت از خانواده های سیاستمداران ، افراد مستحق انقلاب ، افرادی که در شرایط دشوار هستند ؛ خانوارهای فقیر ، مردم در مناطق آسیب دیده از بلایای طبیعی ، اپیدمی ، دورافتاده ، مرزی ، جزیره ای ، اقلیت های قومی و مناطق کوهستانی. کارگران ، کارگران شاغل در مناطق صنعتی ، مناطق پردازش صادرات ، خوشه های صنعتی … توجه به افراد مناسب ، سپس دادن و دریافت هدیه Tet تاریخ بشریت می شود. این با هدایای Tet که بسیار رسمی هستند تفاوت زیادی با هدایای Tet دارد که هدایای Tet را برای جستجوی و پرورش مزایای شخصی و گروهی پنهان می کنند. علاوه بر این ، Tet در بسیاری از نقاط با شرارت های قمار ، مرغ هایی که برای پول پول می جنگند … و خرافات همراه است. اینها مواردی است که علاوه بر درگیری مقامات ، خانواده ها باید به یکدیگر یادآوری کنند که Tet را جشن بگیرند و سال نو را به سلامت بازی کنند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *