شهر هوشی مین قصد دارد طی 5 سال آینده 24000 واحد مسکن اجتماعی احداث کند

[ad_1]

گزارش به کمیته مردمی شهر هوشی مین در مورد اجرای برنامه های مسکن اجتماعی در شهر پس از نتیجه گیری معاون نخست وزیر ترین ترین دین دونگ در جلسه کمیته راهبری مرکزی سیاست مسکن در بازار مسکن و املاک و مستغلات ، وزارت ساخت و ساز شهر هوشی مین گفت که طبق برنامه برای دوره 2016 – 2020 این شهرستان سرمایه گذاری و ساخت 39 پروژه با مساحت 137.3 هکتار ، در مقیاس حدود 44 884 آپارتمان خواهد داشت. هدف از انجام 31 پروژه با حدود 20،000 خانه اجتماعی است. با این حال ، نتایج اجرای در دوره 2016 – 2020 ، ساخت و ساز تکمیل شده ، به بهره برداری رسید ، تنها 19 پروژه با 15،177 آپارتمان ، 1،283،696 متر مربع کف ساخت و ساز رسید.

بازار املاک و مستغلات به سختی تحت تأثیر همه گیر Covid-19 قرار گرفت و هم از عرضه پروژه ها و هم از تولید محصولات مسکن ، به ویژه آپارتمان های ارزان قیمت و مسکن اجتماعی کاسته شد.

بنابراین ، وزارت ساخت و ساز شهر قصد دارد برای برنامه ریزی دوره 2021 – 2025 ، شهر حدود 1.96 میلیون مترمربع طبقه مسکن اجتماعی (از آن حدود 980 000 متر مربع طبقه مسکن برای افراد کم درآمد ؛ 980 000 متر مربع طبقه) توسعه دهد. آوارگان) بنابراین در دوره 2021 – 2025 لازم است که حدود 2.13 میلیون مترمربع طبقه مسکن اجتماعی ، حدود 24000 آپارتمان برای مسکن اجتماعی توسعه یابد.

برای تأمین برنامه فوق ، وزارت ساخت و ساز شهر به نظارت و اصرار بر اجرای 19 پروژه مسکن اجتماعی در فهرست مسکن اجتماعی که انتظار می رود بعد از سال 2020 با مقیاس 26،983 آپارتمان تکمیل شود ، ادامه خواهد داد. به روزرسانی و بررسی پروژه های مسکن تجاری بزرگتر از 10 هکتار ، 20٪ صندوق زمین برای اجرای مسکن اجتماعی را شناسایی کرده و خواستار اجرای آن برای اطمینان از اجرای اهداف فوق شد.

در حال حاضر ، وزارت ساخت و ساز 65 پروژه مسکن تجاری با مقیاس کاربری زمین 10 هکتار یا بیشتر را رصد می کند و باید 20٪ از کل زمین مسکونی را برای ساخت مسکن اجتماعی هزینه کند ، کل مساحت حدود 197 ، 3 هکتار با مقیاس حدود 146،550 آپارتمان مسکن اجتماعی مراحل جبران خسارت ، مجوز و سرمایه گذاری را انجام می دهند.

در عین حال ، توصیه می شود کمیته مردمی شهر وزارت دارایی را به هماهنگی کار با وزارت ساخت و ساز جهت گزارش در مورد استفاده از درآمد 20٪ صندوق زمین در پروژه های توسعه مسکن تجاری ، مناطق جدید شهری با مقررات ، توصیه کند. کمتر از 10 هکتار برای سرمایه گذاری در توسعه مسکن اجتماعی در شهر استفاده کنید. شرکت کنید ، راه حلی برای مشکلات و مشکلات ارائه شده به کمیته مردمی شهر ارائه دهید.

گروه برنامه ریزی و معماری موظف است بازرسی و تکمیل برنامه ریزی شهری و برنامه ریزی منطقه صنعتی را تضمین کند که بودجه زمین کافی برای توسعه مسکن اجتماعی حفظ خواهد شد. هنگام تصویب مناطق جدید شهری ، پارک های صنعتی جدید ، شبکه موسسات آموزشی ، محتوای برنامه ریزی مسکن اجتماعی ، مسکن برای کارگران ، مسکن برای دانشجویان ، مناطق عملکردی ضروری است. آموزش ، بهداشت ، فرهنگ ، ورزش … طبق مقررات.

کمیته مردمی منطقه را برای بررسی ، مشاوره ، تصحیح ، تکمیل و انتشار برنامه ریزی کلی شهری مطابق با واقعیت و مقررات مطابق با مقررات هماهنگ و هدایت می کند ، به خصوص با توجه به برنامه ریزی توجه به صندوق زمین برای توسعه مسکن اجتماعی ضروری است .

پیش از این ، برای از بین بردن مشکلات موجود در مسکن اجتماعی ، کمیته مردمی شهر به وزارت برنامه ریزی و معماری دستور داد که برنامه های شهری و برنامه ریزی پارک های صنعتی را تکمیل کند ، اطمینان حاصل کند که زمین کافی برای توسعه مسکن اجتماعی حفظ خواهد شد. . در همین زمان ، کمیته مردمی شهر به وزارت ساخت و ساز دستور داده است تا در مورد حل و حل مشکلات و مشکلات موجود برای پروژه های مسکن اجتماعی ، پروژه های بخش های قابل دسترسی و قابل دسترسی که با مشکل روبرو هستند ، مشاوره دهد. . علاوه بر این ، گزارش اجرای پروژه های مسکن اجتماعی در این منطقه را ارائه دهید و پیشنهاد دهید که در صورت موثر نبودن عملیات ، آن را به مسکن اجتماعی برای افراد کم درآمد تبدیل کنید.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *