شاخص اقتصادی بیش از حد پیش بینی شده بود ، سهام ایالات متحده به رنگ سبز بازگشت

[ad_1]

سهام ایالات متحده در جلسه 5 ژانویه بهبود یافت ، پس از آنکه در اولین جلسه سال 2021 عمیق افتاد ، به لطف انتظارات اینکه اقتصاد جهان به زودی رشد قابل توجهی در رشد خواهد یافت.

سهام ایالات متحده در جلسه 5/1 افزایش یافت.

با بستن جلسه در 5 ژانویه ، داو جونز با 167.71 واحد افزایش (یا 0.6٪) به 30391.60 واحد رسید. S&P 500 با 0.7٪ افزایش به 3726.86 رسید و Nasdaq Composite با افزایش تقریبا 1٪ به 12،818.96 رسید.

با رشد 4.4 درصدی ، بوئینگ بهترین عملکرد در شاخص داوجونز است. پس از موافقت عربستان سعودی با کاهش داوطلبانه تولید بین فوریه و مارس سال جاری ، سهام انرژی نیز 4.5٪ جهش کرد که بیشترین سود خود را از 4 دسامبر سال 2020 به خود اختصاص داد. .

سهام شورون 2.7٪ رشد کرد. اطلاعات فوق همچنین به جهش قیمتی نفت WTI در آینده 4.9٪ کمک کرد و به زودی برای اولین بار از فوریه 2020 از آستانه 50 دلار / بشکه عبور کرد.

علاوه بر این ، احساسات بازار به دلیل داده های تولید قوی تر از آنچه ایالات متحده پیش بینی کرده بود ، بهبود یافت. موسسه مدیریت تأمین (ISM) گفت که شاخص تولید در دسامبر سال 2020 به 60.7 واحد افزایش یافت – بالاترین سطح از آگوست 2018 و بالاتر از پیش بینی 57 اقتصاددان. در نظرسنجی داو جونز شرکت کنید.

در همین حال ، کوپر – شاخص شاخص اقتصاد جهانی – نیز بیش از 2 درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح در حدود 8 سال گذشته رسید.

پیتر بوکوار ، مدیر ارشد سرمایه گذاری در گروه مشاوران بلیکلی ، گفت: “این قدرت در سال جاری ادامه خواهد یافت تا زمانی که بخش خدمات بهبود یابد و مصرف کنندگان هزینه های خود را تغییر دهند.”

سهام در ایالات متحده پس از افت شدید در 4 ژانویه ، اولین روز معاملاتی در سال 2021 ، در این جلسه افزایش یافت. هر سه شاخص اصلی در جلسه قبل بیش از 1٪ از دست دادند.

سرمایه گذاران همچنین منتظر نتایج مهم در انتخابات ایالت جورجیا هستند ، آنها تصمیم می گیرند دموکرات ها یا جمهوری خواهان سنای آمریکا را کنترل کنند.

تحلیلگران از افزایش مالیات و افزایش تعداد مقررات می ترسند و در صورت پیروزی دموکرات ها بازار را تحت فشار قرار می دهند. با این حال ، این نتیجه همچنین انتظارات را برای راه اندازی بسته تشویقی بزرگتر و سریعتر از سوی دولت ایالات متحده افزایش می دهد.

تام اِسی ، بنیانگذار گزارش هفتگان ، گفت: “نتایج انتخابات گرجستان در صورت پیروزی هر دو دموکرات می تواند تأثیر قابل توجهی در بازار داشته باشد. با این حال ، وقتی بازار توسط بسیاری از عوامل مثبت پشتیبانی می شود ، اجازه نمی دهیم که این نتیجه باعث سقوط سهام شود.

در همین حال ، تعداد عفونت های Covid-19 در سراسر جهان افزایش یافته است و دستورات جدید مسدود کردن همچنان نگران کننده سرمایه گذاران است. طبق داده های دانشگاه جان هاپکینز ، در حال حاضر جهان 85 میلیون عفونت با Covid-19 را ثبت می کند ، از جمله 20.8 میلیون در ایالات متحده است.

دولت انگلیس به دلیل افزایش شدید تعداد موارد جدید نسخه جدید Covid-19 ، محاصره سوم را در 4/1 اعمال کرد. ایالت نیویورک (آمریکا) نیز نوع جدیدی از اولین ویروس SARS-CoV-2 را ثبت کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *