زیان بیش از 45 میلیارد VND به دلیل تعلیق ساخت و ساز پروژه جلوگیری از جزر و مد در شهر هوشی مین

[ad_1]

شرکت ترونگ نام ، آموزشی ویبولیتین BT 1547 (شرکت ترونگ نام) به تازگی سندی را به کمیته مردمی شهر هوشی مین ارسال کرده است تا خسارت ناشی از تعلیق پروژه ساخت و ساز را برای مقابله با سیل ناشی از جزر و مد در شهر هوشی مین گزارش دهد. به فاکتور تغییر آب و هوا (فاز 1) به ارزش نزدیک به 10،000 میلیارد VND (پروژه ضد جزر و مد) زیرا این شرکت سرمایه گذار این پروژه است.

طبق شرکت Trung Nam ، ضمیمه قرارداد BT شماره 4769 / PL-UBND ، در تاریخ 18 نوامبر 2019 بین کمیته مردم شهر و سرمایه گذار ، شرکت پروژه امضا شد ، مدت قرارداد در 26 / 6/2020 به پایان رسید ، اما تاکنون کمیته مردمی شهر توافق نامه تمدید را امضا نکرده است. بنابراین هیچ پایه قانونی برای ادامه پروژه وجود ندارد.

دروازه کنترل تانگ توان یکی از کارهای مهم پروژه 1000000000000 VND پیشگیری از جزر و مد در شهر هوشی مین است.

آقای وو دینگ تانگ ، مدیر Trung Nam گفت: “کمیته مردمی شهر دستور می دهد که پروژه را به حالت تعلیق در نیاورید ، اما وقتی ضمیمه قرارداد BT امضا نمی شود ، مشخص نیست که چه مبنای قانونی برای اجرای پروژه وجود دارد. ما بسیار گیج شده ایم. چگونه با این وضعیت کنار بیاییم “.

به گفته آقای وو دینگ تانگ ، خسارت ناشی از تأخیر در امضای ضمایم قرارداد BT هر روز منتقل می شود و تأخیر در تسویه حساب برای بانک بسیار زیاد است ، در یک ماه بیش از 45 میلیارد تخمین زده شده است (از 15 11 دسامبر تا 15 دسامبر سال 2020). از جمله هزینه های نیروی کار ، ماشین آلات و تجهیزات در انتظار کار ، اجاره انبار برای ذخیره سازی تجهیزات نصب نشده در محل ، هزینه های بهره …

به طور خاص ، فقط برای کارهای ساختمانی ، هزینه های ناشی از تعلیق ساخت و ساز پیمانکاران بیش از 18 میلیارد است. که در آن 14 عنصر از پنج پیمانکار متضرر وجود دارد ، مانند مکانیک سوپاپ درب ، هزینه های کار در انتظار بیش از 2.2 میلیارد کار ، هزینه تعویض ماشین در انتظار نزدیک به 2 میلیارد و در عین حال افزایش استهلاک فولاد به بیش از 162 میلیون. یا برای تحویل و نصب ایستگاه های پمپاژ ، هزینه ذخیره سازی تجهیزات بیش از 80 میلیون VND هزینه دارد …

بنابراین ، برای حل مشکلات و مشکلات پروژه ، ترونگ نام به کمیته مردمی شهرستان پیشنهاد داد که به منظور ادامه پروژه ، به زودی ثبت نام کرده و برای حذف در بانک دولتی ویتنام کار کند.

پروژه پیشگیری از جزر و مد با کل سرمایه گذاری نزدیک به 1000000000000 VND در ژوئن 2016 آغاز شد. این پروژه شامل 6 جزر و مد برای کنترل جزر و مد با دهانه 40-160 متر است ، یعنی بن Nge ، Tan Tuan ، Fu Xuan ، Muong چوی ، کی هو و فو دینگ.

علاوه بر این ، این پروژه دارای یک آبریز در امتداد رودخانه سایگون (از وام توات تا رودخانه کین) به طول 7.8 کیلومتر است که از بخشهای مهم و آبریزهای کوچک زیر آبریز با دهانه 1-10 متر محافظت می کند.

پروژه پیشگیری از جزر و مد در ژوئن 2019 به پایان می رسد ، اما به دلیل مشکلات و مشکلات مربوط به محل ، مواد ، بازپرداخت سرمایه … ، تاخیر وجود دارد. پس از از سرگیری زمان ساخت ، پروژه به دلیل مشکلات حقوقی و منابع سرمایه ای دوباره متوقف شد.

خطر عدم اطمینان در ترافیک آب

با توجه به تعلیق ساخت و ساز پروژه ضد موج 10،000 میلیاردی VND ، وزارت حمل و نقل شهر هوشی مین پیش از این با ارسال سندی به کمیته مردمی شهر ابراز نگرانی کرده بود که تعلیق ساخت و ساز قابل اجرا نیست. جزئیات اطمینان از ایمنی ترافیک آب برای مناطق ساختمانی پروژه.

سپس کمیته مردمی شهر مرکز مدیریت آبراهه (به وزارت حمل و نقل شهر) را موظف کرد تا فوراً ریاست و هماهنگی با ترونگ نام و واحدهای مربوطه را برای بررسی سیستم سیگنالینگ آبراه انجام دهد. کارهای ساختمانی داخلی مطابق برنامه برای اطمینان از ایمنی ترافیک تأیید شده است.

قبل از شروع مجدد ساخت و ساز (عناصر ساختمانی که بر ترافیک آب تأثیر می گذارد) ، کمیته مردمی شهر به وزارت حمل و نقل دستور می دهد تا ترونگ نام را هدایت کند تا برنامه ای را برای اطمینان از ایمنی ترافیک آب مطابق با وقایع ساختمانی واقعی کارها ، برای ارسال به بخش بررسی و تأیید[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *