زن باردار با فاصله 8 هفته دوقلو به دنیا می آورد ، یک نوزاد زنده و سالم است


پسری که تازه در بیمارستان زنان و زایمان هانوی سالم به دنیا آمد – عکس: بیمارستان تهیه شده است

پزشکان متخصص زنان و زایمان هانوی گفتند که این معجزه ای است که توسط دارو قابل اثبات نیست.

مشخص است که در هفته پنجم بارداری ، خانم T. علائمی از خونریزی را نشان داد و به سرعت از بیمارستان زنان و زایمان در هانوی بازدید کرد. بیمار بلافاصله در بیمارستان A5 بستری و تحت درمان قرار گرفت.

در هفته 12 ، خانم T. پس از سلامتی پایدار از بیمارستان مرخص شد. سه هفته بعد ، این زن بخیه رحم خود را زد. با این حال ، به نظر می رسد مادر باردار در 17 هفتگی مقدار کمی مایعات دارد و در 20 هفته رحم خونریزی زیادی می کند و او را مجبور به ادامه بستری می کند.

در هفته 24 ، خانم T. مایع آمنیوتیک را پاره کرد و نشانه هایی از عفونت آمنیوتیک مانند تب ، خشکی لب ، مشکل تنفس و افزایش عفونت CRP و PCT را نشان داد. با این حال ، خانواده تمایل داشتند 2 نوزاد را نگه دارند.

یک روز بعد خانم تی خیلی درد کشید. در آن زمان ، دکتر لو کوانگ هوآ ، معاون بخش C3 گفت که دهانه رحم T. کاملاً باز است و نمی تواند 2 نوزاد دیگر را نگه دارد. سپس زن زودرس به دنیا آورد ، نوزادی که فقط 500 گرم وزن داشت ، قلب جنین را از دست داد.

از نظر تئوری ، بقیه جنین نیز از رحم خارج می شود ، زیرا این بار گردن رحم بزرگ شده است. اگر سعی کنید بارداری را حفظ کنید ، هر دو زن و کودک در معرض خطر عفونت قرار دارند. اما در این حالت بند ناف جنین جمع شده ، دهانه رحم بسته شده و طول آن 6.8 سانتی متر است. دکتر هوآ گفت: “این در زنان باردار تقریباً وجود ندارد.”

دفعه بعدی که خانم T. از نزدیک تحت نظارت قرار گرفت ، شاخص CRP کاهش یافت. دکتر هوآ با رهبری هیئت مدیره تصمیم گرفت نوزاد باقیمانده را در رحم نگه دارد.

با کمال تعجب ، پس از 8 هفته بارداری T زنان باردار در بخش C3 ، علائم عفونت ناپدید شد. زن باردار بیدار و سالم است.

در 30 دسامبر ، هنگامی که بارداری 33 هفته بود ، بیمارستان تصمیم گرفت برای اطمینان از ایمنی کودک تحت عمل جراحی فعال قرار گیرد. این پسر 1.6 کیلویی کاملاً سالم به دنیا آمد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *