زن باردار با فاصله 8 هفته دوقلو به دنیا می آورد ، یک نوزاد زنده و سالم است

[ad_1]

پسری که تازه در بیمارستان زنان و زایمان هانوی سالم به دنیا آمد – عکس: بیمارستان تهیه شده است

پزشکان متخصص زنان و زایمان هانوی گفتند که این معجزه ای است که توسط دارو قابل اثبات نیست.

مشخص است که در هفته پنجم بارداری ، خانم T. علائمی از خونریزی را نشان داد و به سرعت از بیمارستان زنان و زایمان در هانوی بازدید کرد. بیمار بلافاصله در بیمارستان A5 بستری و تحت درمان قرار گرفت.

در هفته 12 ، خانم T. پس از سلامتی پایدار از بیمارستان مرخص شد. سه هفته بعد ، این زن بخیه رحم خود را زد. با این حال ، به نظر می رسد مادر باردار در 17 هفتگی مقدار کمی مایعات دارد و در 20 هفته رحم خونریزی زیادی می کند و او را مجبور به ادامه بستری می کند.

در هفته 24 ، خانم T. مایع آمنیوتیک را پاره کرد و نشانه هایی از عفونت آمنیوتیک مانند تب ، خشکی لب ، مشکل تنفس و افزایش عفونت CRP و PCT را نشان داد. با این حال ، خانواده تمایل داشتند 2 نوزاد را نگه دارند.

یک روز بعد خانم تی خیلی درد کشید. در آن زمان ، دکتر لو کوانگ هوآ ، معاون بخش C3 گفت که دهانه رحم T. کاملاً باز است و نمی تواند 2 نوزاد دیگر را نگه دارد. سپس زن زودرس به دنیا آورد ، نوزادی که فقط 500 گرم وزن داشت ، قلب جنین را از دست داد.

از نظر تئوری ، بقیه جنین نیز از رحم خارج می شود ، زیرا این بار گردن رحم بزرگ شده است. اگر سعی کنید بارداری را حفظ کنید ، هر دو زن و کودک در معرض خطر عفونت قرار دارند. اما در این حالت بند ناف جنین جمع شده ، دهانه رحم بسته شده و طول آن 6.8 سانتی متر است. دکتر هوآ گفت: “این در زنان باردار تقریباً وجود ندارد.”

دفعه بعدی که خانم T. از نزدیک تحت نظارت قرار گرفت ، شاخص CRP کاهش یافت. دکتر هوآ با رهبری هیئت مدیره تصمیم گرفت نوزاد باقیمانده را در رحم نگه دارد.

با کمال تعجب ، پس از 8 هفته بارداری T زنان باردار در بخش C3 ، علائم عفونت ناپدید شد. زن باردار بیدار و سالم است.

در 30 دسامبر ، هنگامی که بارداری 33 هفته بود ، بیمارستان تصمیم گرفت برای اطمینان از ایمنی کودک تحت عمل جراحی فعال قرار گیرد. این پسر 1.6 کیلویی کاملاً سالم به دنیا آمد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *