زردآلو Binh Dinh تمرینات Tet را فراهم می کند

[ad_1]

همه تولیدکنندگان زردآلو در روستای Trung Dinh (شهری در نون) گفتند که امسال جو روستای زردآلو به اندازه سال گذشته سرزنده نیست.

هنرمند Pham Van Loy گفت: اپیدمی Covid-19 و توفان ها اخیراً بر اقتصاد تأثیر گذاشته و تولید Tet را دشوارتر کرده است. سال گذشته در همان زمان ، باغ زردآلو وی صرفاً توسط تاجران خریداری شد. اما تاکنون بیش از 60٪ باغ وی با زردآلو 3000 گلدان توسط بازرگانان برای بازار خریداری شده است. بیشتر بازرگانان استان های شمالی یک ماه قبل سفارش می دادند و زودتر حمل می کردند.

هنرمند نگوین ون های از گیاه زردآلو 20 ساله مراقبت می کند.

مای وانگ گیاهی است که هوای گرم را ترجیح می دهد. اما امسال ، هوای سرد و طولانی باعث شده بسیاری از تولیدکنندگان زردآلو نگران شکوفه های گل باشند. نگوین ون های ، هنرمند ضمن مراقبت از جوانه ها و جوانه های زردآلو گفت که وی امسال هزار گلدان زردآلو را برای صادرات سرمایه گذاری کرده است. در حال حاضر ، تمام پوسته های آن از بازرگانان جنوب خریداری شده است. فقط 2 هفته به سال نوی قمری باقی مانده است ، او فکر کرد آیا فردا در زمان مناسب شکوفا می شود؟

جوانه های نادر زردآلو در اوایل دسامبر در ویتنام مرکزی شکوفا می شوند.

تاکنون آخرین گلدان های زردآلو آقای نگوین ون های کاشته شده است. چند روز دیگر ، این گلدان ها با زردآلو در سال نو جنوبی به بازار گل ها عرضه می شود. قیمت گلدان های بزرگ زردآلو از 700000 VND تا چند ده میلیون VND بسته به شکل ، تعداد سالها متفاوت است … بازی شکوفه زردآلو یک هنر است ، اما ارزش هنر به شخصی که لذت می برد بستگی دارد ، بنابراین فردا وجود ندارد قیمت ثابت.

زردآلو بونسای بازیکن مطبوعی نیست و قیمت آن کاملا مناسب است.

در این سال ، گلدان های بونسای با زردآلو تاج گذاری می شوند زیرا مشتری را جذب نمی کنند. آقای Bui Van Dui با دانستن روند بازیکنان زردآلو ، روی کاشت و مراقبت از بیش از صدها گلدان بونسای زردآلو تمرکز کرده است.

“با قیمت های مختلف از 250،000 VND یا بیشتر ، خریداران زردآلو فرصت های زیادی برای تأمین بودجه خود خواهند داشت. در همان زمان ، زردآلو بونسای خریدار نمی گیرد و جایی را نشان نمی دهد ، بنابراین بسیاری از مردم خرید را انتخاب می کنند. “

بازدید کنندگان مای در هر سنی.

طبق آمار در شهرستان نون 1494 زردآلو کار وجود دارد ، با مساحت 145 هکتار ، تعداد گلدان های زردآلو حدود 1.6 میلیون نفر است. 11/15 شهرداری ها و ادارات در این شهر مزارع زردآلو دارند ، اما بیشتر در Nhon An و Nhon Phong متمرکز هستند. در حال حاضر ، حرفه پرورش زردآلو زرد حرفه اصلی کمون غیر آن است که بیش از 65٪ از جمعیت به عنوان یک حرفه کار می کنند. بنابراین ، Nhon An تا 5 روستای زردآلو زراعی دارد: هائو دوک ، ترونگ دین ، ​​توان تای ، تان لیم و تان Duong.

مردم قبل از سوار شدن به کامیون ، از زردآلوها مراقبت می کنند تا آنها را به تمام نقاط کشور منتقل کنند.

کاشت زردآلو منبع اقتصادی پایداری برای خانوارها به ارمغان آورد و همزمان اقتصاد محلی را توسعه داد. دولت محلی بهترین شرایط را برای حفظ و ارتقا حرفه سنتی ایجاد می کند. سخنگوی کمیته مردمی Nhon An کمون گفت که او در آینده نزدیک با انجمن کشاورزان Binh Dinh برای راه اندازی دوره های کاشت ، مراقبت و شکل دادن به درختان زردآلو برای جوانان وراثت دهکده صنایع دستی هماهنگی خواهد کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *