روزانه طولانی مدت امارات متحده عربی ویتنام را “یک نیروی قدرتمند برای پیشرفت” می خواند.

[ad_1]

به گفته خلیج تایمز ، به رهبری حزب کمونیست ، ویتنام در حال حاضر یک تاریخ موفقیت در جهان محسوب می شود ، رشد اقتصادی بیش از یک دهه در میان قوی ترین ها در جهان است.

با ارزیابی دستاوردهای اقتصادی ویتنام ، بسیاری از سازمانهای بین المللی اخیراً ویتنام را به عنوان “افسانه” ، “ستاره در حال ظهور” یا “درخشان ترین اقتصاد آسیا” شناخته اند.

این دستاوردها توسط جامعه بین المللی شناخته و قدردانی می شود. بر اساس برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) ، ویتنام “یک داستان معجزه آسا” برای کاهش فقر ایجاد کرده است ، با یک شاخص توسعه انسانی (HDI) در سال 2019 0.63 – در 119/189 کشور و در گروه کشورهای رشد HDI در جهان است.

این مقاله همچنین خاطر نشان می کند که ویتنام توسط مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در رتبه 8 در لیست بهترین اقتصادهای جهان برای سرمایه گذاری در سال 2019 قرار دارد که 15 مکان بیشتر از 2018 است. رقابت پذیری توسط WEF برای 67/141 کشور و منطقه رتبه بندی شده است که 10 مکان بیشتر از 2018 است.

گزارش اخیر بانک جهانی (WB) همچنین برآورد می کند که از سال 2010 تا 2020 ، شاخص سرمایه انسانی ویتنام از 0.66 به 0.69 افزایش یافته است و همچنان بالاتر از میانگین برای کشورهای دارای سطح مشابه است.

علاوه بر این ، گزارش توسعه پایدار سازمان ملل متحد (UN) اعلام کرد که ویتنام تنها کشور جنوب شرقی آسیا است که به پنج هدف اقدام سازمان ملل متحد دست یافته است ، از جمله اقدامات برای کاهش انتشار CO2 ، تقویت انرژی های تجدید پذیر و بهبود پایداری در برابر تغییرات آب و هوا. متوسط ​​رشد سالانه تولید ناخالص داخلی کل کشور در دوره 2016 – 2020 به 6٪ می رسد ، همراه با دستاوردهای آموزش – آموزش ، علوم – فناوری ، فرهنگ – جامعه ، درصد خانوارهای فقیر به زیر 3٪ می رسد.

مقاله خلیج تایمز ، مهمتر از همه ، در زمینه همه گیری کوید -19 که در سراسر جهان بیداد می کند ، برجسته است ، ویتنام در سال 2020 بیش از هر چیز دیگری برجسته خواهد شد ، در سراسر جهان به دلیل کنترل عالی بیماری و به حداقل رساندن آسیب به اقتصاد و زندگی بشر تمجید می شود . این کشور نقطه درخشان در تصویر تلخ اقتصاد جهان محسوب می شود و به یکی از 10 اقتصادی با بالاترین نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در سال 2020 تبدیل شده است.

در یک مقاله تحلیلی آمده است: “تاریخچه جنگ موفقیت آمیز Kovid-19 در ویتنام معجزه نیست ، اما آنچه این کشور انجام داده است صرفاً اقدامات حداقل و قابل فهم از جمله اعمال محدودیت های سفر ، جستجوی ارتباط و فاصله اجتماعی است.” “اما آنچه این دستاورد را ایجاد می کند ، رهبری موثر حزب کمونیست ویتنام و همبستگی و محبت کل جامعه است.”

91 سال از آغاز تأسیس خود ، حزب کمونیست ویتنام کشور را گام به گام هدایت می کند و سهم تاریخی در استقلال ، آزادی ، توسعه و سعادت مردم دارد. و به گفته خلیج تایمز ، کنگره تازه حزب ملی XIII یک رویداد مهم سیاسی برای حزب و ایالت ویتنام است که تیمی از رهبران مقاوم و موثر را برای دوره جدید هدایت می کند. مردم صمیمانه از آن حمایت و اعتقاد دارند که به رهبری سوسیالیسم در کشور ادامه خواهند داد.

با چشم انداز استراتژیک تا سال 2045 ، کنگره XIII حزب پیش بینی می شود یک پیش شرط محکم ایجاد کند ، “برای ادامه دادن به مسیرهای درست ، کمک به ویتنام برای پیشرفت هرچه بیشتر و موقعیت مهم در حل مشکلات مشترک منطقه ای و جهانی” ، می گوید مقاله به پایان می رسد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *