رعد و برق طولانی در شمال ، باران شدید در مناطق کوهستانی برای جلوگیری از سیل و رانش زمین

[ad_1]

صبح امروز (14 اوت) بارش باران و رعد و برق در مناطق کوهستانی و منطقه شمال شرقی شمال ، گاهی همراه با بارش شدید تا بسیار شدید ادامه داشت. بارش شدید باران در برخی نقاط وجود دارد (بارندگی از 7 صبح تا 1 بعد از ظهر در 14 آگوست محاسبه می شود) مانند: Quan Ba ​​(Ha Giang) 100.8 میلی متر ، Vi Xuyen (Ha Giang) 43.4 میلی متر ، Muong Khuong (Lao Cai) 53 میلی متر ، Bao Lac (Cao Bang) 52.4 میلی متر ، Mong Cai (Quang Ninh) 55.8 میلی متر ، (

پیش بینی می شود که به دلیل تأثیر دهانه کم فشار با محور حدود 22-25 درجه عرض شمالی ، که به تدریج به سمت جنوب در حال حرکت است ، همراه با همگرایی بادهای تا 5000 متر ، فعالیت قوی تر است ، بنابراین از این پس (14 آگوست) تا صبح آن روز. در 16 آگوست در شمال باران متوسط ​​، باران شدید ، باران بسیار شدید و رعد و برق با بارش معمولی 150 میلی متر – 250 میلی متر در ساعت ، به ویژه لای چاو ، دین وجود داشت. Bien ، Lao Cai ، ین بای ، Ha Giang ، Tuyen Quang ، Cao Bang ، Quang Ninh به صورت محلی بیش از 250 میلی متر / دسته.

دلتای شمالی و Thanh Hoa دارای باران ، باران متوسط ​​، باران شدید با بارش معمولی 50-100 میلی متر در ساعت (باران شدید عمدتا در شب و صبح رخ می دهد). در هنگام رعد و برق احتمال گردباد ، رعد و برق و وزش باد شدید وجود دارد. خطر سیل ، رانش زمین و سیل محلی در استانهای کوهستانی.

در پایتخت هانوی از امشب (14 آگوست) تا صبح 16 اوت بارش باران و رعد و برق ، همراه با بارش شدید باران (زمان بارندگی در شب و صبح متمرکز می شود). در هنگام رعد و برق احتمال گردباد ، رعد و برق و وزش باد شدید وجود دارد.

خطر سیل ، سیل ، رانش زمین در منطقه کوهستانی شمال. (عکس: thoitietvietnam.gov.vn)

طبق اعلام مرکز ملی هواشناسی و هیدرولوژی ، اطلاعات مربوط به هشدارهای سیل ، سیل ، رانش زمین و سیل های محلی در منطقه شمالی ، در حال تغییر به کندی و در سطح پایین در رودخانه های منطقه شمالی است.

از عصر امروز (14 اوت) تا 16 آگوست در رودخانه ها و نهرها در منطقه شمالی احتمال جاری شدن سیلاب با دامنه سیل 1 تا 3 متر وجود دارد. در طول این سیلاب اوج سطح آب در رودخانه ها و نهرهای کوچک در قسمت بالا رسیدن به احتمال زیاد به BD1 می رسد ، رودخانه های اصلی در مناطق میانی و پایینی زیر BD1 هستند.

خطر بالای سیل و رانش زمین در استانهای کوهستانی و سیلابهای محلی در مناطق پست و پست در امتداد رودخانه ها ، به ویژه در استانهای لای چائو ، دین بین ، لائو کای ، ین بای و ها گیانگ ، توئن کوانگ ، کائو وجود دارد. بنگ ، باک کانگ ، کوانگ نینگ.

طبق هشدارهای هواشناسان ، سیل اغلب در رودخانه ها و نهرها در مناطق کوهستانی به طور غیر منتظره رخ می دهد. سیلابها به سرعت بالا می روند و همچنین به سرعت فرود می آیند ، با نیروی مخرب زیادی ، که اغلب با رانش زمین و سنگ همراه است.

مردم باید مراقب علائم سیلاب صاعقه مانند باران شدید برای روزهای زیاد در منطقه بالادست ، آب کدر از رودخانه یا نهر ، سر و صدای غیرمعمول سنگ ها یا صداهای عجیب در زمین باشند … وقتی مردم علائم فوق را مشاهده می کنند ، مردم باید به سرعت از منطقه ای که ممکن است سیل رخ دهد دور شوند تا به موقعیت بالاتر بروند.

علاوه بر این ، هنگام بارندگی می تواند بادهای شدید ، سیل ، حتی گردباد و رعد و برق را به همراه داشته باشد که برای همه خطرناک است. مردم باید مراقب وسایل برقی و الکترونیکی باشند … در خانه ، از تلفن های کابلی ، تلفن ثابت هنگام بارندگی استفاده نکنید ، زیرا تلفن ها می توانند باعث صاعقه شوند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *