رئیس مجلس نمایندگان مجلس ، پلوسی ، ترامپ را ترغیب می کند که پس از شورش کاپیتول کناره گیری کند

[ad_1]

رئیس مجلس نمایندگان پلوسی گفت که او به کمیته مقررات دستور داده است که آماده شود تا با پیشنهادی برای بررسی آزادی رئیس جمهور ترامپ در صورت عدم استعفا آماده شود.

مجلس نمایندگان نانسی پلوسی از آقای ترامپ خواسته است که اگر نمی خواهد در این ماجرا دخیل شود ، استعفا دهد.

خانم پلوسی افزود که اگر آقای ترامپ استعفا ندهد ، کمیته قوانین قطعنامه ای را برای استیضاح رئیس جمهور پیش نویس می کند و کابینه اصلاحیه 25 را برای سلب اختیارات ترامپ فعال می کند.

خانم پلوسی در بیانیه ای گفت: “اعضای ما امیدوارند كه پرزیدنت ترامپ فوراً استعفا دهد. مجلس نمایندگان فرصت بررسی تمام گزینه ها از جمله تحمیل اصلاحیه 25 یا استیضاح را برای خود محفوظ می دارد.” پدر پس از یک جلسه 3 ساعته با دموکرات ها در مجلس نمایندگان.

قرار است دموکرات ها هفته آینده در اتاق استیضاح رئیس جمهور رأی دهند که این می تواند فشارها را بر معاون رئیس جمهور پنس و کابینه وی برای آغاز اصلاحیه 25 قبل از انتصاب وی افزایش دهد. دوره ترامپ تمام شد.

ماده 4 متمم 25 قانون اساسی آمریكا پیش بینی كرده است كه معاون رئیس جمهور ، با حمایت اکثریت مقامات ارشد كابینه ، می تواند اسنادی را به كنگره دو مجلس ارائه دهد و اعلام كند كه رئیس جمهور ممكن است از اختیارات خود استفاده نكند. قدرت و وظیفه خودت در آن زمان ، معاون رئیس جمهور بلافاصله سرپرست رئیس جمهور می شود.

با این حال ، گفته می شود معاون رئیس جمهور پنس با اصلاحیه 25 برای برکناری آقای ترامپ مخالف است. یک مشاور پنس گفت که موقعیت معاون رئیس جمهور توسط تعدادی از اعضای کابینه پشتیبانی می شود. به گفته آنها ، تلاش برای برکناری رئیس جمهور می تواند به جای متوقف کردن هرج و مرج در واشنگتن افزایش یابد.

خانم پلوسی گفت هنگامی که حامیان رئیس جمهور ایالات متحده در 6 ژانویه ، که آژانس نتایج انتخابات را با پیروزی خود تأیید کرد ، دفترهای کنگره را تحت فشار قرار دادند ، ترامپ پاسخگو بود. جو بایدن

حداقل 5 نفر در این شورش ها کشته شدند ، از جمله یک افسر پلیس از کنگره ایالات متحده ، و بسیاری دیگر زخمی شدند.

معلوم نیست که وقتی هر دو مجلس کنگره آمریکا تا 20 ژانویه در مرخصی هستند روند رسیدگی به اخراج دوم آقای ترامپ چگونه اتفاق می افتد. اگر مجلس نمایندگان آمریکا آزادی ترامپ را در نظر بگیرد ، سنا فرصت کافی برای بررسی شرایط برکناری وی را قبل از پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ ندارد.

مجلس نمایندگان ایالات متحده در حال بررسی آزادسازی ترامپ در دسامبر 2019 پس از آن است که رئیس جمهور آمریکا از فشار به اوکراین برای فشار بر مقامات خود برای آغاز تحقیقات علیه جو بایدن و پسرش هانتر خودداری کرد بایدن بعدا سنای آمریکا این ادعا را رد کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *