رئیس جمهور ترامپ هشدار داد که استیضاح آمریکا را تهدید می کند

[ad_1]

پرزیدنت ترامپ در بیانیه ای برای مطبوعات در تاریخ 12 ژانویه ، اظهار داشت که اظهارات وی دلیل آشوب هفته گذشته در کاخ کاپیتول نیست ، با استدلال اظهارات خود قبل از اعتراض خشونت آمیز. مناسب

آقای ترامپ گفت در نظر گرفتن اخراج برای ایالات متحده بسیار خطرناک است

ترامپ در 12 ژانویه در بازدید از پایگاه اندروز به خبرنگاران گفت: “سخنرانی من تحلیل شده است. همه فکر می کنند آنچه من می گویم کاملاً متناسب است.”

پرزیدنت ترامپ همچنین از تلاش حزب دموکرات در خصوص برکناری و استیضاح وی برای ایالات متحده “بخصوص در این زمان” بسیار خطرناک انتقاد کرده است.

اندکی پس از آن ، دموکرات ها گفتند که دفاع رئیس جمهور ترامپ از اظهارات و اقدامات خود به وضوح نشان می دهد که وی مجبور به ترک زودتر سمت خود است.

“امروز بلاتکلیفی آقای ترامپ روشن می کند که اصلاحیه 25 برای برداشته شدن باید فعال شود.” – دانیل گلدمن ، مشاور ارشد در اولین تحقیق در مورد استیضاح در مجلس نمایندگان در توئیت خود.

پیش از این ، در تاریخ 11 ژانویه ، دموکرات ها در مجلس نمایندگان با ارائه این قطعنامه ، مایک پنس معاون رئیس جمهور را به انجام اصلاحیه 25 برای برکناری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا فراخواندند. آقای پنس به عنوان معاون رئیس جمهور ایالات متحده این اختیار را دارد که اگر ترامپ و دیگر اعضای کابینه رئیس جمهور “دیگر برای این سمت مناسب نیست” آقای ترامپ را از دوره ابتدایی خود برکنار کند.

این قطعنامه که در 11 ژانویه توسط دموکرات ها منتشر شد ، به نقش رئیس جمهور ترامپ در شورش Capitol در هفته گذشته می پردازد و ترامپ را به “تحریک شورش” و “تشویق به تشویق” اقدامات غیرقانونی متهم می کند.

با این حال ، این قطعنامه توسط جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان رد شد. از جمله قانونگذاران مخالف این قطعنامه الکس مونی جمهوری خواه بود. الکس مونی جمهوری خواه گفت: “مجلس نمایندگان ایالات متحده هرگز قطعنامه ای را تصویب نکرده است که خواستار برکناری رئیس جمهور به درستی انتخاب شده بدون استماع ، بحث و رای گیری شود.”

رای گیری رسمی برای تصویب بند استیضاح در مجلس نمایندگان برای 13 ژانویه برنامه ریزی شده است ، مگر اینکه آقای ترامپ استعفا دهد یا قبل از آن آزاد شود. سه کنگره جمهوری خواه از این تلاش ابراز حمایت کرده اند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *