رئیس جدید حزب HDZ آلمان ادعا می کند که او همچنان از جریانات شمال اروپا حمایت می کند 2

[ad_1]

آقای آرمین لاشکت – رئیس جدید حزب CDU آلمان

آقای آرمین لاچ ، که در این ماه به عنوان رئیس CDU انتخاب شد ، در 25 ژانویه در گفتگو با مطبوعات از روسیه خواست که الکسی ناوالنی رهبر مخالفان را آزاد کند.

با این حال ، هنگامی که آنگلا مرکل ، صدراعظم با جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده گفتگو کرد ، آیا آلمان آماده تغییر نظرات خود در مورد این پروژه است ، آقای لاشست گفت: “ما به طور خاص بحث خواهیم کرد. جهت روابط آلمان در اروپا حل خواهد شد. “

آقای لاسکت همچنین تأیید کرد که در اتمام پروژه Northern Flow 2 برای تأمین گاز از روسیه به آلمان تجدیدنظر نخواهد کرد.

رئیس HDZ ، با اشاره به درخواست مسکو برای آزادی فوری ناوالنی ، گفت که این یک مسئله اساسی است ، اما آلمان همچنان فرصت همکاری با روسیه را می خواهد.

به گفته آقای لاشت ، مسکو و برلین حتی در طول جنگ سرد نیز روابط سیاسی و اقتصادی خود را حفظ کردند. آقای لاشه گفت: “بدون روسیه ، توافق نامه پاریس در مورد تغییر اقلیم فقط نیمی از آن موثر است ، بنابراین این مسئله ای است که ما باید برای یافتن راه حل های خوب با هم کار کنیم.”

پروژه Nord Stream 2 که انتظار می رود ظرفیت خط لوله موجود Nord Stream را دو برابر کند ، با مخالفت اوکراین و ایالات متحده روبرو شده است.

واشنگتن گفت Nord Stream 2 به مسکو کمک می کند تا از لحاظ اقتصادی و سیاسی نفوذ خود را در اروپا افزایش دهد. اما روسیه و آلمان بارها گفته اند که این خط لوله یک پروژه کاملا تجاری است.

هفته گذشته ، نمایندگان اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) قطعنامه ای غیر الزام آور را تصویب کردند و در پاسخ به بازداشت شخصیت مخالف الکسی ناوالنی توسط مسکو ، اروپا را به توقف تکمیل پروژه Nord Stream 2 دعوت کردند.

با این حال ، دولت فدرال آلمان ، به ویژه نخست وزیر مرکل ، همیشه از اجرای خط لوله Nord Stream 2 حمایت کرده و آن را یک پروژه کاملا تجاری می داند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *