دومین واکسن Covid-19 “ساخته شده در ویتنام” ممکن است تا پایان سال 2021 در دسترس باشد

[ad_1]

دومین واکسن Covid-19 “ساخته شده در ویتنام” ممکن است تا پایان سال 2021 در بازار موجود باشد.

در تاریخ 3 ژانویه ، طبق اخبار آکادمی پزشکی نظامی ، این واحد در حال آزمایش واکسن Covid-19 Nanocvax برای 30 نفر بود. تمام افرادی که واکسن دریافت کرده اند در سلامت هستند و پس از تزریق هیچ عارضه جانبی ندارند.

این نانوکواکس است واکسن علیه Covid-19 اولین مورد از کشور ما توسط شرکت سهامی خاص “نانوژن بیوتکنولوژی” تولید شده و در یک آزمایش بالینی بر روی انسان تزریق می شود.

به همراه نانوژن نانوکوواکس ، واکسن Covid-19 Covivac که توسط موسسه واکسن و بیولوژیک Nha Trang تولید شده است (IVAC) نیز به داوطلبان تزریق خواهد شد. IVAC درخواستی را برای مجوز انجام آزمایش آزمایشی واکسن Covivac بر روی داوطلبان به وزارت بهداشت تکمیل کرده است. هفته آینده ، شورای اخلاق ملی تحقیقات زیست پزشکی (وزارت بهداشت) برای بررسی سوابق بررسی و تصمیم گیری در مورد مجاز بودن آزمایشات بالینی واکسن Covivac تشکیل جلسه می دهد.

در صورت تأیید ، IVAC در حال هماهنگی با انستیتوی ملی بهداشت و اپیدمیولوژی در دانشگاه پزشکی هانوی برای اجرای تزریق آزمایشی واکسن Covivac در انسان است که برای اواخر ژانویه 2021 برنامه ریزی شده است. این واکسن در گروه های مختلف داوطلب در دوزهای مختلف آزمایش می شود (1 میلی گرم ، 3 میکروگرم) هر فرد به 2 آمپول با فاصله 28 روز نیاز دارد.

داوطلبان شرکت کننده در دوره آزمایشی واکسن Covivac بین سنین 1 تا 18 سال سالم هستند ، هیچ بیماری زمینه ای ندارند و از جمله معیارهای خاص دیگر به خوبی آزمایش شده اند. فاز 1 در آوریل 2021 پایان می یابد.

اگر نتایج سه مرحله خوب باشد ، دومین واکسن Covid-19 از ویتنام حدود اواخر سال 2021 در بازار ظاهر می شود.

در کوتاه مدت ، IVAC می تواند به ظرفیت 3 میلیون دوز در سال برسد. وزارت بهداشت درخواست کرد که این واحد به بهبود روند تولید ، افزایش ظرفیت و اطمینان از کیفیت و پایداری واکسن ها ادامه دهد.

قبل از تکمیل مشخصات کارآزمایی بالینی ، کوویواک در حیوانات پیش بالینی مورد آزمایش قرار گرفت ، از نظر ایمنی و ایمنی زایی مورد ارزیابی قرار گرفت و نتایج خوبی حاصل شد. نمونه واکسن کوویواک نیز در ایالات متحده و انستیتوی مرکزی بهداشت و اپیدمیولوژی مورد ارزیابی قرار گرفت.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *