دموکراسی با اولین پیروزی پیروز شد

[ad_1]

با شمارش 98 درصد آرا ، وارنوک نامزد دموکرات در مقابل رقیب لوفلر از حزب جمهوریخواه پیروز شد. نتیجه سنا در جورجیا مشخص می کند که کدام حزب سنا را کنترل می کند.

در حالی که انتخابات سنای جورجیا هنوز در حال سقوط بود ، وارنوک ، نامزد حزب دموکرات ، پیروزی زودهنگام را اعلام کرد. رافائل وارنوک ، نامزد حزب دموکرات گفت: “من به شما قول می دهم امشب: من به سنا خواهم رفت تا برای همه جورجیا کار کنم ، مهم نیست که در این انتخابات به چه کسی رای دهید.”

سناتور وارنوک

نتایج مسابقه وارنوک و لوفلر – یکی از دو مسابقه سنای آمریکا در جورجیا در 5 ژانویه – به طور رسمی اعلام نشده است. با این حال ، تا اوایل بعد از ظهر 6 ژانویه (به وقت ویتنام) ، رویترز به نقل از ادیسون تحقیق گفت که وارنوک ، نامزد دموکرات در مقابل لوفلر ، رقیب جمهوری خواه ، پیروز شده است. در همان زمان ، AP News تأیید کرد که وارنوک نامزد دموکرات در برابر رقیب خود لوفلر پیروز شد و اولین سناتور سیاه پوست در تاریخ جورجیا است.

به گزارش هیل ، اگرچه چشم اندازهای حزب جمهوریخواه خیلی مثبت نبود ، لوفلر نامزد صبح 6 ژانویه گفت كه او قصد ندارد اعتراف به شکست ، با تأكید بر اینكه هنوز “راهی برای پیروزی” وجود دارد.

انتخابات سنای جورجیا نقش بسیار مهمی در حل اوضاع سیاسی پیش رو در ایالات متحده دارد. در صورت کسب یک یا هر دو کرسی در انتخابات جورجیا ، جمهوری خواهان اکثریت مجلس سنای بعدی ایالات متحده را حفظ می کنند و به آنها امکان می دهد فشار وارد کنند و از تصمیم جو جلوگیری می کنند. بایدن برعکس ، اگر حزب دموکرات پیروز شود ، کرسی های سنا بین 50 و 50 بین دو حزب تقسیم می شود ، در این صورت رای معاون جدید منتخب کمالا هریس رأی موافق دارد ، زیرا طبق قانون اساسی ، معاون رئیس جمهور آمریکا نیز رئیس سنا خواهد بود. آخرین نظرسنجی ها که در اواخر دسامبر سال 2020 انجام شد ، نشان می دهد که دموکرات ها با اختلاف کمی 1-2٪ جلوتر هستند.

اگر دو جمهوری خواه فعلی ، آقای دیوید پوردو و خانم کلی لوفلر از دست بدهند ، این پایان یک دوره شش ساله کنترل بی وقفه مجلس سنا است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *