دستیابی به “هدف دوگانه” برای مبارزه با همه گیری ها و رشد اقتصادی

[ad_1]

صبح روز 9 ژانویه ، رئیس کمیته مردم شهر هوشی مین ، نگوین ثان فونگ ، ریاست کنفرانس 2021 در مورد توسعه وظایف توسعه اقتصادی – اجتماعی را بر عهده داشت.

در جریان افتتاحیه این کنفرانس ، رئیس کمیته مردمی مردم شهر هوشی مین ، نگوین تانه فونگ ، در زمینه بسیاری از مشکلات ، چالش ها ، به ویژه تأثیرات ، به توسعه فرهنگی اجتماعی این شهر در سال 2020 نگاهی انداخت. اثرات منفی بیماری همه گیر Covid-19 بر تمام بخشها تأثیر گذاشت. با این حال ، تاکنون می توان تأیید کرد که شهر هوشی مین برای جلوگیری از همه گیری و حفظ رشد اقتصادی در شهر هوشی مین به “اهداف دوگانه” دست یافته است.

رئیس کمیته مردم شهر هوشی مین ، نگوین تانه فونگ در کنفرانس.

به طور خاص ، هوشی مین شیوع اپیدمی را کنترل می کند ، 3-15 روز به موقع آن را کنترل می کند ، 143 مورد را درمان می کند ، در حال حاضر 8 مورد را درمان می کند و هیچ کشته ای وجود ندارد.

رئیس کمیته شهر هوشی مین گفت: “این یک دستاورد بسیار مهم است ، نشان دادن توانایی دولت شهر در واکنش سریع و سریع و مشارکت مسئولانه و موثر جامعه در سیستم سیاسی شهر و مردم.”

قابل ذکر است که اقتصاد هوشی مین در مدت مشابه 1.39٪ رشد مثبت داشته است. هر سه بخش خدمات – صنعت – کشاورزی دارای رشد مثبتی هستند. صادرات به بیش از 43 میلیارد دلار رسیده است و بیش از 4.3 میلیارد دلار سرمایه خارجی به خود جلب کرده است ، بیش از 40000 شرکت تازه تاسیس با سرمایه ثبت شده بیش از 1.1 میلیون VND. علاوه بر این ، این شهر دارای بیش از 8300 بنگاه اقتصادی است که نسبت به مدت مشابه 21 درصد افزایش یافته است.

درآمد بودجه دولت تلاش زیادی کرده است ، بیش از 371 000 میلیارد VND جمع آوری کرده است ، که به 91.5٪ پیش بینی رسیده است ، سهم درآمد داخلی از کل درآمد بودجه برای دوره 2016-2020 از 62.1٪ افزایش یافته است با 71. 4٪ ، این نشان می دهد که فعالیت های تولید هنوز کارآمد هستند.

علاوه بر این ، کارهای برنامه ریزی شهری ، دکوراسیون و توسعه همچنان تغییر می کند و به طور فزاینده ای یک شهر مدرن ایجاد می کند. فعالیت های فرهنگی با دقت سازمان یافته ، متناسب با شرایط همه گیر ، با نتایج زیادی در ارتباط با موضوع 2020 به عنوان سال ترویج فعالیت های فرهنگی و ایجاد سبک زندگی متمدن شهری.

زمینه های بهداشت ، آموزش و آموزش ، امنیت غذایی ، امنیت اجتماعی تحت تأثیر قرار می گیرد ، به ویژه همه گیری کنترل می شود …

نگوین تانه فونگ ، رئیس کمیته مردمی شهر هوشی مین تأکید کرد که تاکنون می توان تأیید کرد که این شهر به اهداف دوگانه جلوگیری از همه گیری و پایداری رشد اقتصادی در شهر هوشی مین دست یافته است. نتایج بدست آمده به یک نیروی محرکه اصلی برای هوشی مین برای دستیابی به 16 هدف تعیین شده تبدیل شد ، که از دو هدف بیشتر شد.

آقای نگوین تان فونگ با بیان اینکه سال 2021 سال ساخت یک دولت شهری و بهبود فضای سرمایه گذاری است ، گفت که شهر هوشی مین بر اجرای 49 محتوا در 3 برنامه دستیابی به موفقیت برای نوآوری در مدیریت ، توسعه تمرکز خواهد کرد زیرساخت ها ، منابع انسانی و فرهنگ ، یک برنامه اصلی توسعه تجارت ، کسب و کارهای نوپا و توسعه محصولات کلیدی در شهر.

اهداف اقتصادی – اجتماعی برای امسال شهر هوشی مین عبارتند از: نرخ رشد تولید ناخالص داخلی (GRDP) به 6٪ یا بیشتر می رسد ، در حالی که سهم بخش خدمات در GRDP بیش از 60٪ است. سرانه GRDP به 6500 دلار می رسد. ایجاد اشتغال جدید برای 140،000 کارگر ، نرخ بیکاری در این شهر زیر 4٪ خواهد بود.

نرخ باروری کل حداقل 1.39 کودک در هر زن (سن باروری) است. نسبت حرکت زمین به ساخت و ساز شهری به 12.76٪ می رسد ، متوسط ​​تراکم ترافیک در سطح زمین کل شهر به 2.26 km / km2 می رسد. مساحت کل تازه ساخت 8 میلیون مترمربع است و میانگین سرانه مساحت هر نفر به 21.04 متر مربع می رسد. فضای سبز شهری باید حداقل 0.55 متر مربع برای هر نفر باشد …

آقای نگوین تان فونگ گفت ، یک کار دیگر ، شهر هوشی مین نوآوری ، خلاقیت و تحول دیجیتال را برای استفاده از فرصت چهارمین انقلاب صنعتی ارتقا خواهد داد.

علاوه بر این ، در طراحی شهری برای مدیریت ، برنامه ریزی ، سرمایه گذاری و ایجاد زیرساخت های هم زمان تمرکز خواهد شد. برای حفاظت از محیط زیست ، واکنش به تغییرات آب و هوایی و جلوگیری از بلایای طبیعی تدابیری اتخاذ کنید. این شهر همچنین بر حسن اجرای وظایف خود در زمینه فرهنگ – جامعه تمرکز خواهد کرد. بهبود کارایی امور خارجه ، ادغام فعال در جهان ؛ امنیت سیاسی ، دفاع ملی و امنیت را حفظ می کند ، نظم و امنیت اجتماعی را تضمین می کند.

با توجه به اینکه اپیدمی کوید -19 در جهان هنوز پیچیده است ، رئیس کمیته مردمی شهر هوشی مین تأکید کرد که سویه های جدید عفونت های سریعتر و خطرناکی دارند ، بنابراین شهر هوشی مین باید زمین بگذارد تلاش زیادی برای اینکه بتوانم این کار را انجام دهم[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *