داو جونز قله های “سقوط” کرد ، نزدک یک رکورد تمام وقت را ثبت کرد

[ad_1]

سهام ایالات متحده در جلسه 22 ژانویه ، که در آن Nasdaq Composite به لطف نتایج مثبت غول های فناوری ، در برخلاف سقوط داوجونز و S&P 500 ، به بالاترین سطح خود ادامه داد ، مخلوط شد.

با بستن این جلسه ، S&P 500 پس از ثبت رکورد جدید در جلسه قبلی ، 0.3٪ سقوط کرد و به 3،841.47 رسید. داو جونز با 179.03 واحد کاهش (یا 0.6٪) به 30996،98 واحد رسید. در همین حال ، به لطف رشد قوی سهام بزرگ فناوری ، شاخص Nasdaq Composite با 0.1٪ افزایش به رکورد جدید 13،543.06 رسید.

در هفته ، Nasdaq Composite جهش 4.2 درصدی را تجربه کرد ، در حالی که S&P 500 و Dow Jones به ترتیب 1.9 و 0.6 درصد رشد کردند.

سهام IBM پس از اعلام شرکت مبنی بر برآورده نشدن درآمد سه ماهه چهارم ، 9.9٪ کاهش یافت. این چهارمین سه ماهه متوالی کاهش درآمد IBM است. سهام اینتل در پایان 22 ژانویه 9.3٪ کاهش یافت و پس از گزارش سود بهتر از حد انتظار ، در 21 ژانویه سود 6٪ را کسب کرد.

انتظارات مربوط به یک فصل گزارش های تجاری مثبت از شرکت های بزرگ فناوری ، رشد سهام با سرمایه بزرگ را در طول هفته تقویت کرد که همین امر باعث جهش شاخص های وال استریت شد.

در جلسه 22 ژانویه ، اپل با افزایش 1.6٪ از صعود در هفته به 9.4٪ رسید. فیس بوک و مایکروسافت نیز در این هفته به ترتیب 9.2 و 6.3 درصد رشد کردند. شرکت های فوق هفته آینده نتایج کسب و کار خود را اعلام می کنند.

در هفته ، Nasdaq Composite جهش 4.2 درصدی را تجربه کرد ، در حالی که S&P 500 و Dow Jones به ترتیب 1.9 و 0.6 درصد رشد کردند.

مارک هفله ، مدیر سرمایه گذاری UBS ، گفت: “برخلاف اوایل این ماه ، رالی این هفته تحت تأثیر سهام رشد و غول های فناوری بود. نتایج مثبت نتفلیکس و طرح خرید سهام. آرا His وی سایر شرکت های فناوری را با خود جلب کرد.

سرمایه گذاران همچنین در حال بررسی آینده کنگره از طریق بسته وسیعی از محرک های مالی پیشنهاد شده توسط رئیس جمهور جو بایدن هستند. بیشتر و بیشتر جمهوری خواهان نیاز به یک بسته جدید امداد و نجات را زیر سوال می برند ، خصوصاً بسته ای با ارزش حداکثر 1.9 تریلیون دلار.

در همین حال ، سناتور دموکرات جو مانچین از میزان پرداخت تشویقی که اخیراً پیشنهاد شده انتقاد کرده است. دموکرات ها و جمهوری خواهان اختلاف نظر ندارند و رئیس جمهور جدید را باید تحت فشار قرار دهند.

تام اسی ، بنیانگذار سازمان تحقیقاتی Sevens Report ، گفت: “تحولات سیاسی در واشنگتن شروع به تأثیر بر بازارهای وال استریت و چشم انداز بسته بلند پروازانه انگیزه های اقتصادی می کند.” این قانون به طور فزاینده ای مبهم است.

بخشهای چرخه ای یا آنهایی که از بسته محرکهای اضافی بسیار بهره مند شده اند ، این هفته بازار را تحت فشار قرار داده اند. انرژی ، امور مالی و مواد بزرگترین بازنده هستند که این هفته حداقل 1٪ کاهش داشته است.

با رشد S&P 500 تاکنون 2.3 درصد ، برخی از سرمایه گذاران معتقدند که بازار ممکن است بیش از حد خوش بین باشد زیرا گسترش واکسیناسیون Covid-19 و باز شدن اقتصادی همچنان قوی است.

در تحولی دیگر ، در 22 ژانویه ، اکثر اعضای کمیته مالی سنای آمریکا حمایت خود را از جانت یلن ، رئیس سابق فدرال رزرو (FED) به عنوان وزیر دارایی در کابینه آقای بایدن ابراز داشتند. در صورت تأیید ، خانم یلن اولین زنی خواهد بود که ریاست وزارت خزانه داری آمریکا را بر عهده دارد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *