خیلی خطرناک نیست ، اما ذهنی نیست!

[ad_1]

صبح روز 2 ژانویه ، وزارت بهداشت در مورد اولین بیمار ویتنامی آلوده به نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 با جهش اطلاع داد. این BN1435 (زنی 45 ساله ساکن ترا تراوین) از انگلیس به ویتنام در 22 دسامبر سال 2020 بود و به طور منزوی در تراوین نگهداری می شد.

در مورد مورد فوق ، دکتر Phan Thanh Tam ، معاون مرکز CDC در شهر هوشی مین ، گفت که BN1435 در حال حاضر به خوبی جدا شده است و خطری برای جامعه ندارد. با این حال ، کنترل ، پیشگیری و کنترل اپیدمی کوید -19 باید کاملاً با مقررات وزارت بهداشت مطابقت داشته باشد ، و نه ذهنی و تحقیرآمیز.

نوع جدید SARS-CoV-2 توانایی چسبندگی ویروس را افزایش می دهد. تخمین زده می شود که فشار بالقوه بتواند سرعت انتقال را تا 70٪ افزایش دهد.

“طبق سوابق قبلی از کشورهایی که ظهور کرده اند ، نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 بسیار سریع گسترش یافته است ، اما بیماری را بدتر نمی کند. معاون HCDC گفت ، تاکنون واکسن Covid-19 هنوز برای سویه جدید مثر است ، زیرا فقط یک بخش از ژن D614G جهش یافته است ، نه یک سویه کامل.

به گفته دکتر Phan Thanh Tam ، جداسازی و درمان سویه های جدید با بیماران قبلی Covid-19 تفاوتی ندارد. تنها تفاوت این است که مدیریت دقیق تری در منطقه قرنطینه ، کنترل دقیق ورود به آن صورت گیرد تا ویروس از جامعه خارج نشود.

دکتر فن ثان تام با ارزیابی خطر نفوذ بیماری در پایان سال گفت که نگران کننده ترین چیز در روزهای قبل از سال جدید قمری موارد ورود غیرقانونی است. اگر این موارد به موقع تشخیص داده نشود ، احتمال انتقال به جامعه بسیار زیاد است ، خصوصاً اگر به نوع SARS-CoV-2 آلوده شده باشند.

“مردم باید آرام باشند ، تا به طور فعال با اقدامات پیشگیری از اپیدمی مطابقت داشته باشند. در عین حال ، در صورت لزوم باید با بخش بهداشت و نیروهای عملکردی هماهنگ شود. ضروری است که هر فرد ، هر خانواده ، هر محله ، هر شهر … با این همه گیری مبارزه کنند. “

به همین ترتیب ، دکتر لئو کوک هونگ ، رئیس بخش بیماری های گرمسیری در بیمارستان چو ری (شهر هوشی مین) ، همچنین ارزیابی کرد که سویه جدید ویروس SARS-CoV-2 برای اولین بار در انگلستان کشف شده است ، منتقل می کند. بسیار قدرتمندتر از سویه قبلی است ، اما حدت تغییر نکرده است.

به طور خاص ، این سویه جدید بیش از سویه قدیمی توانایی چسبیدن به میزبان را دارد ، بنابراین توانایی آلوده شدن و انتقال زودرس را دارد ، حتی اگر بیمار از نظر ویروسی کم باشد: “به عنوان مثال ، سویه قبلی ویروس SARS-CoV -2 معمولاً حدود 5 روز طول می کشد تا بیماری گسترش یابد ، و این سویه جدید فقط 3 روز طول می کشد. “

TS.BS لوکوک آویزان تأکید بر کنترل و پیشگیری از بیماری های ناشی از سویه های ویروسی SARS-CoV-2 اخیراً ، مردم باید کاملاً به پیام 5K وزارت بهداشت پایبند باشند: “ماسک – ضد عفونی کننده – فاصله – عدم توجه – گزارش پزشکی”.

با این حال ، از آنجا که گسترش سویه جدید بسیار شدید است ، برای کنترل سویه جدید ویروس ، باید 5K را جدی تر ، با دقت بیشتری (در همه مکان ها) جدی بگیریم. SARS-CoV-2.

سال نو قمری نزدیک است. همچنین زمان آن فرا رسیده است که بیش از هر زمان دیگری پیشگیری از اپیدمی را افزایش دهیم. اجماع و همکاری مردم با مقامات و سیستم بخش بهداشت بزرگترین “نیرو” در همکاری ضد اپیدمی کشور است.

43 کشور و سرزمین وجود دارد که ویروس SARS-CoV-2 ظاهر می شود

از صبح امروز (2 ژانویه) ، 34 کشور و منطقه ویروس SARS-CoV-2 ثبت شده وجود دارد ، از جمله: ایالات متحده ، انگلیس ، استرالیا ، بلژیک ، برزیل ، کانادا ، شیلی ، چین. ، دانمارک ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، ایسلند ، هند ، ایرلند ، اسرائیل ، ایتالیا ، ژاپن ، اردن ، لبنان ، مالت ، هلند ، نروژ ، پاکستان ، پرتغال ، سنگاپور ، کره ، اسپانیا ، سوئد ، سوئیس ، تایوان ، ترکیه ، متحده امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و اخیراً ویتنام.

پیش از این ، در 8 دسامبر ، انگلیس اعلام کرد که نسخه جدید ویروس را ضبط کرده است SARS-CoV-2 با قابلیت انتشار سریعتر از سایر گزینه ها.

دانشمندان این نوع را برای اولین بار در ماه سپتامبر کشف کردند. در ماه نوامبر ، حدود یک چهارم عفونت های جدید در لندن به دلیل VUI-202012/01 بود و در اواسط دسامبر این تعداد تقریبا به 2 افزایش یافت. 3. دولت انگلیس اعلام کرده است که گزینه جدید تا 70٪ مسری تر از نسخه های قبلی است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *