حرفه تماشا!

[ad_1]

لئو برای گرفتن مربا بالا رفت

هوم … م …! خانم فام تی نینگ با عجله چرخید و سبد کوچک بنفش روشن را گرفت. به طور غیرمعمول ، موج بزرگ ناگهان به تپه های سنگی برخورد کرد و سر خانم نین را پوشاند. اگرچه پاهای او کاملاً باز بود تا محکم بایستد ، زن کوچولوی 50 ساله هنوز در امواج موج می زد. زیر بارانی نازک ، پوست خانم نین از نفوذ آب باران ، آب دریا و باد سرد رنگ پریده بود.

غریبه ها باید دائماً امواج را رصد کنند.

امواج با دستکش لاستیکی از بین رفت و خانم نین به سرعت جلبک های سیاه براق چسبیده به سنگ لغزنده را از بین برد. چشمانش از روی عادت خارج شده بود و لحظه ای به دریا نگاه می کردند. با دیدن موج بزرگی در دور ، با عجله به ساحل عقب نشینی کرد …

“این شغل خطرناک است ، اما بیشتر زنان این کار را انجام می دهند ، مردان بسیار کم هستند زیرا نمی توانند پول زیادی بگیرند. مربای جلبک دریایی روی صخره های صخره ای رشد می کند و فقط در فصل سخت دریا وجود دارد ، بنابراین ما باید جلبک دریایی را انتخاب کنیم و تماشا کنیم. مراقب نبودن این است که توسط امواج به دریا کشیده می شوید ، زندگی خود را مانند هرگز از دست می دهید. رونگ نیز بسیار لغزنده است ، برای برداشتن آن باید دستکش بپوشد. “

مربای جلبک تازه جمع آوری شده است.

خانم نینگ بیش از نیمی از زندگی خود را در دریا (روستای وین ، شهرداری تینگ کی ، شهر کوانگ نگایی) 40 سال صرف چیدن مربا جلبک دریایی کرده است. وقتی کوچک بودم ، با مادربزرگم زندگی کردم و برای اصلاح با او رفتم. بعداً ، وقتی بزرگ شدم ، رفتم تا آنها را از همسایگان روستا تحویل بگیرم.

در هنگام برداشت ، زنان در روستا خیلی زود بیدار می شوند. ساعت 3:00 بامداد هنوز تاریک بود و آنها از پتو گرم بیرون آمدند و آماده بیرون رفتن برای تمیز کردن بودند.

گروهی از افرادی که می خواهند مربای جلبک را در سنگ Thach Ky Dieu Dau (کمون Tinh Ky) انتخاب کنند

“سرگردانی به کشور بستگی دارد. اما من معمولاً باید زود بیدار شوم و سپس یک رشته فرنگی سریع درست کنم تا شکمم گرم شود. این فصل سرد است ، خوردن رشته فرنگی راحت ، کامل و گرم است. بعد از خوردن غذا در دریا ، طلوع آفتاب بود. اگر هوا خیلی تاریک است ، یک چراغ قوه بردارید و آن را روی سر خود بپوشید تا به آن نگاه کنید. چند ساعت چیدن در روز ، ما می توانیم مقدار زیادی از آن را انجام دهیم ، به اندازه کافی که بتوانیم آن را در یک روز بارانی و باد تغییر دهیم. “

مشاغل خطرناک

مربای جلبک غذایی است که بسیاری از مردم به دلیل خنک و مغذی بودن آن را دوست دارند. آنها اغلب در راپیدهای سنگی در پایین موج رشد می کنند. زمان انتشار این نوع جلبک ها معمولاً زمستان ، باران سیل آسا و باد است. غارهای صخره ای ، صخره ای و خطرناک محلی است که جلبک های مربا زیادی رشد می کند. امواج لغزنده ، لغزنده یا غیر منتظره خطراتی هستند که هر هکر آنها را تجربه می کند.

مردم مربا را از جلبک های روی سنگ جمع می کنند.

مربا فقط در مناطقی نزدیک به حاشیه دریا رشد می کند. امواج برخورد به ساحل آب دریا را روی سنگهای گدازه پوشانده و همراه با هوای سرد شرایط مطلوبی برای رشد مربا جلبک است. بنابراین جمع کننده های مربا باید خطرات زیادی را بپذیرند.

از ابتدای ماه نوامبر در تقویم قمری هر ساله سبزیجات با مربا روی صخره های صخره ای Quang Ngai شروع به رشد می کنند. این هم زمانی است که مردم دور هم جمع می شوند تا “ثروت های آسمانی” را برای کسب درآمد بیشتر جمع کنند. در مقابل سرما ، موج ها به صخره ها برخورد می کنند ، روستاییان می توانند 4 ساعت مربای جلبک دریایی را انتخاب کنند و کمی پول اضافی برای خرج کردن در فصل طوفانی دریا کسب کنند.

“اگر می خواهیم چیزهای زیادی انتخاب کنیم ، باید به سمت صخره درست در لبه موج برویم ، اما نمی توانیم از دور چیز زیادی را انتخاب کنیم. در گذشته ، خواهری وجود داشت که سقوط کرد ، مرد و سقوط کرد “. گفت فام ون تان (کمون تین کی).

نه تنها در تین کی ، چیدن مربای جلبک دریایی یک حرفه بسیار محبوب در میان مردم مناطق ساحلی استان کوانگ نگای است. در روستاهای ساحلی ، جمع کنندگان جلبک این جمله را منتقل می کردند: “این هم به دلیل مربا جلبک شیرین و شیرین است / اما چند بار افتاده ام.”

برای برداشتن جلبک دریایی از صخره بالا بروید.

برای چیدن مربای جلبک دریایی ، مردم باید مردم را روی صخره های بسیار مرتفع و صخره های محلی دریا آویزان کنند و خطرات زیادی را تهدید کنند. اخیراً ، در کمون Pho Chau ، دوک فو ، یک مرد ، یک غواص حرفه ای ، متأسفانه تصادف کرد و هنگام راه رفتن فوت کرد.

حدود ساعت 9 صبح جمع کنندگان به تدریج متفرق شدند و خانم نین نیز در آستانه رفتن بود. او به آرامی سبد کودکان را که حاوی مقدار زیادی غذا بود تشویق کرد ، در دهان خود نوشت: “در این روزها باید 2 تائل وجود داشته باشد ، که حدود 50،000 VND می فروشد. این کار خیلی افتضاحه اروپا همچنین منبع امرار معاش است. “

خانم نین صحبت خود را تمام کرده بود که زنگ زد. “خانم نین کجایی؟” پشت سر سنگ پنهان ایستاده بود ، خانم نین بی صبرانه گفت: “من اینجا هستم ، من اینجا هستم!” او خندید ، سپس با حواس پرتی گفت: “این شغل نزدیک به مرگ زندگی می کند ، و تلاش می کند تا به خودش یادآوری کند. حرص نخورید و موج شدید را فراموش کنید. “

باران ، باد و موج ها دوباره شدت گرفت و گروهی از مردم مربای جلبک دریایی را برداشتند ، از صخره های صخره ای عبور کردند و از دامنه لغزنده بالا رفتند تا به خانه برگردند. هنوز وقت بازار صبح است که جلبک دریایی تازه چیده شده را بفروشید. پشت سر آنها ، موجهایی با سر نقره ای هنوز با سخت کوشی بر روی سنگها می شکنند ، کف سفید می اندازند ، می شکنند …[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *