حداکثر طی 10 سال قیمت طلا افزایش یافته است

[ad_1]

افزایش 24 درصدی در سال 2020

ایستاده در آخرین جلسه سال 2020 برای ورود به تعطیلات سال نو ، قیمت جهانی طلا در بازار ایالات متحده با 6 دلار افزایش به 1 901 دلار / اونس رسید.

با نگاهی به گذشته ، سال 2020 یک سال آشوب بود. در ابتدای سال ، اپیدمی کوید -19 در چین رونق گرفت و به سرعت به سایر کشورها سرایت کرد و بسیاری از اقتصادهای جهان را با خطر مواجه کرد. همراه با همه گیری ، بسیاری از کشورها برای مدت طولانی مجبورند یک ورطه اجتماعی را تجربه کنند و منجر به رکود اقتصادی شوند. در مرحله بعد ، عامل محرکه بازار برای افزایش ریسک ، انتخابات بحث برانگیز پس از Brexit بین انگلستان و اتحادیه اروپا است که دوره مذاکرات را طولانی می کند. علاوه بر این ، سیلاب های ماه های طولانی در چین بر زندگی و توسعه اقتصادی بسیاری از استان ها و شهرهای دومین اقتصاد بزرگ جهان تأثیر گذاشته است.

زمان هایی وجود دارد که قیمت جهانی طلا با افزایش بیش از 2075 دلار در هر اونس ، به 43 درصد رسیده است تا در اوایل ماه اوت سال 2020 به اوج خود برسد. همچنین در آن زمان ، قیمت طلای داخلی SJC به بالاترین سطح رسیده است. حداکثر ، بیش از 63 میلیون در هر قیمت.

قیمت طلا برای بالاترین زمان در 10 سال گذشته افزایش یافته است. تصویر.

از اواخر ماه اوت ، زمانی که بیماری های همه گیر در تعدادی از کشورها از جمله ویتنام و چین و کشورهای اروپا کنترل شد ، ایالات متحده بسته های محرک اقتصادی را برای حمایت از مردم راه اندازی کرد. کاهش اپیدمی ها و توسعه اقتصادی به کاهش تدریجی قیمت طلا کمک کرده است.

سرمایه گذاران مالی به تدریج جریان سرمایه را از پنهان شدن در طلا به سرمایه گذاری در اوراق بهادار تغییر داده اند. با این حال ، در پایان سال 2020 ، قیمت طلا بیش از 24 درصد نسبت به سال 2019 افزایش یافته است که بالاترین قیمت از سال 2010 است.

چشم انداز 2021

در نیمه اول نوامبر 2020 ، قیمت جهانی طلا یک بار به حدود 1800 دلار در هر اونس کاهش یافت ، اما در آخرین روزهای سال 2020 ، اپیدمی کوید -19 با نسخه جدید Covid-19 افزایش یافت و باعث بسیاری از کشورها شد. اجرای مجدد اقدامات کشش اجتماعی.

گسترش سویه های جدید ویروس ، سرمایه گذاران را نسبت به افزایش خطرات موجود در بازار هشدار داده و پیشرفت در تحقیقات پیرامون موفقیت واکسن ها را تحت الشعاع قرار داده است. به دلیل بسیاری از عوامل خطر موثر بر اقتصاد ، از جمله بیماری های همه گیر ، انتقال قدرت به دولت ایالات متحده و سیاست های کاهش جریان های نقدی در کشورها … بسیاری از کارشناسان هنوز در حال بررسی بازار سالانه طلا هستند. 2021 بسیار خوش بینانه است

به ویژه ، اگر اپیدمی Covid-19 کنترل نشود ، بسته های محرک مورد استفاده در کشورهای اروپایی و ایالات متحده باعث ضعیف شدن ارزهای قوی در سبد پرداخت ، از جمله دلار آمریکا خواهد شد. افزایش هزینه های دولت تورم را به سمت بالا سوق می دهد ، درصورتی که پول در اقتصاد ناکارآمد باشد ، نرخ بهره پایین بازار را خطرناک تر می کند. بسیاری از کارشناسان می گویند که با پیشرفت کنونی همه گیر ، طلای جهان می تواند در سه ماهه اول سال 2021 رکوردی بالای هر 2300 دلار در هر اونس ثبت کند.

با این حال ، عاملی که بر بازار طلا تأثیر منفی می گذارد نیز باید در نظر گرفته شود ، یعنی. داده های اقتصادی ایالات متحده نشان می دهد که سلامت بزرگترین اقتصاد جهان بهبود یافته است. پس از گسترش واکسیناسیون ، بانک مرکزی ایالات متحده خوش بین بود که اگر با موفقیت همه گیر Covid-19 کنترل شود ، فدرال رزرو احتمالاً برنامه های نرخ بهره را زودتر تغییر می دهد.

به طور قابل توجهی ، بانک فدرال ممکن است آماده سازی برای برداشتن برنامه خرید اوراق قرضه برای سفت شدن ارز و مبارزه با تورم را آغاز کند. اگر این اتفاق بیفتد ، قدرت دلار دوباره افزایش می یابد که بر قیمت طلا تأثیر منفی خواهد گذاشت.

کارشناسان پیش بینی می کنند از سه ماهه دوم سال 2021 ، عوامل حمایت از طلا کاهش می یابد. بنابراین ، سرمایه گذاران باید سیاست های دولت را برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری یا فروش طلا با دقت در نظر بگیرند تا از خطرات جلوگیری کنند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *