جیاپ تت ، بسیاری از موارد صدمات جدی ناشی از ترقه های خانگی ، منفجر شد

[ad_1]

پزشکان بیمارستان دوستی Viet Duc از بیماران آسیب دیده در اثر انفجار ترقه باز مراقبت می کنند.

اولین مورد ، بیمار مبتلا به HV است. (مرد ، 41 ساله ، از های فونگ). در حالی که شما انجام می دهید آتش نشانان ناگهان آتش نشانان فوران کردند ، و آقای D. را زخمی کردند. در 7 ژانویه ، بیمار E در حالت روحی در بیمارستان بستری شد. فک ، مالش صورت چشم درد ، تاری دید ؛ انگشتان زیادی در دست راست له شدند ، نوک اندام صاف بنفش و سرد بود … نتایج عکسبرداری با اشعه ایکس نشان داد که بیمار مچ دست راست 4 یا 5 انگشت را شکسته است. سپس بیمار تحت عمل جراحی اضطراری قرار گرفت ، نکات 3 ، 4 و 5 را ترمیم کرد و زخم های نرم بازوی خود را درمان کرد. در حال حاضر ، بیمار D. همچنان تحت نظارت و معالجه در بخش جراحی آسیب های عمومی BV است.

مورد دوم NQT (مرد 15 ساله در هانوی) است. در 7 ژانویه ، تی و دوستانش توپخانه خود را ساختند. T. در حین تراشیدن خمیر از جعبه کبریت ، T. پودر خراشیده شده را از جعبه کبریت می گیرد تا بسوزد. در حین انفجار ، فقط T. آسیب دید و دوست خوشحال حالش خوب بود. اندکی پس از آن ، ت. برای کمک های اولیه توسط اعضای خانواده اش به بیمارستان منطقه منتقل شد و پس از آن به بیمارستان دوستی Viet Duc منتقل شد.

دکتر Doan Le Vin ، بخش جراحی عمومی آسیب زا ، بیمارستان دوستی Viet Duc ، گفت بیمار T. با فک و صورت در بیمارستان بستری شد. کاهش دید چشم راست ، ضربه به کره چشم و احتباس حفره چشم راست. علاوه بر این ، دست چپ بیمار نیز توسط 4 انگشت خرد شده و پوست را لایه برداری می کند. با اشعه ایکس مشخص شد که بیمار دچار شکستگی پیچیده استخوان بازوی چپ خود شده است. بیمار فوراً تحت عمل جراحی قرار گرفت ، نوک 1 تا 4 ترمیم شد ، پوست دست تحت درمان قرار گرفت و برای مقابله با آسیب دیدگی چشم به بیمارستان چشم پزشکی مرکزی منتقل شد.

پیش از این ، در تاریخ 5 ژانویه ، بیمارستان Viet Duc Friendship Hospital همچنین یک بیمار مبتلا به DTH (یک جوان 15 ساله در استان های Duong) را با جراحات متعدد به دلیل تولید توپ دریافت کرد. ح و دوستانش برای ساخت ترقه ترقه پودر می خریدند ، در همان زمان ناگهان منفجر شد. بیمار در حالی که از ناحیه جراحات متعدد آسیب دیده بود ، چهار انگشت دست راست شکسته بود در بیمارستان بستری شد. علاوه بر این ، بیمار دارای زخم در کف دست ، پارگی تاندون انگشت …

پزشکان توصیه می کنند که در سال جدید قمری ، وضعیت ترقه های خودساخته به خصوص در سنین مدرسه بسیار زیاد اتفاق می افتد. بنابراین مقامات باید به والدین و مدارس توصیه کنند که در امر حمایت و آموزش با یکدیگر هماهنگ شوند تا اقدامات لازم برای جلوگیری از عوارض جانبی ایجاد و شلیک ترقه به کودکان را انجام دهند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *