تلاش کنید تا بر همه گیری غلبه کنید

[ad_1]

نگوین نگوک سین مدیر دامداری و دامپروری هانوی به این کنفرانس گزارش می دهد

مدیر بخش دامپروری و بهداشت دام در هانوی نگوین نگوک سین با مرور نتایج صنعت دام و دامپزشکی طی یک سال گذشته گفت: در سال 2020 علی رغم مشکلات فراوان ناشی از وبا خوک های آفریقایی ، درماتیت اپیدمی ، آنفلوانزای مرغی … با این حال ، صنعت دام در هانوی هنوز نتایج بسیار چشمگیری را کسب کرده است. این نتیجه توسط بیشترین تعداد گاو و پرنده در کشور نشان داده شده است که از این تعداد حدود 29.5 هزار گاومیش است. گله گاوها حدود 130 411 هزار راس است. خوک ها حدود 1،363 میلیون راس هستند. جمعیت پرندگان حدود 39،145 میلیون نفر است. همزمان 738 شرکت ، ایستگاه و خانوار وجود دارد که گاو و طیور را ذبح می کنند که از این تعداد 7 مورد کشتارگاه صنعتی ، 58 مورد کشتارگاه نیمه صنعتی و 673 مورد کشتارگاه دستی است. در سال 2020 ، کدهای کنترل کشتار برای 75 شرکت صادر می شود.

از نظر ایمنی بیماری ، هانوی همچنین یک رویکرد دقیق شبانه روزی را برای دریافت و پردازش اطلاعات مربوط به بیماری های اپیدمی و ایمنی مواد غذایی حفظ می کند. به طور خاص ، برای به دست آوردن و پردازش اطلاعات برای پاسخ سریع به اپیدمی تب خوکی آفریقا. اطلاعات مربوط به گزارش ، تحقیق ، بازرسی و مقابله با شیوع را بلافاصله ارائه دهید. در سال گذشته ، تب خوکی آفریقایی در 58 خانوار / 31 شهرداری / 13 منطقه رخ داده است. در مجموع 740 خوک کشته شدند. در اوایل دسامبر سال 2020 برای یک توده درماتیت در گاومیش ها و گاوها ، یک خانوار در کمون Phuong Duc ، منطقه Phu Xuyen مرد و یک گاو به وزن 280 کیلوگرم را نابود کرد. تاکنون ، 21 روز شیوع آن رخ نداده است …

با این حال ، او نگوین نگوک سون همچنین اذعان کرد: اگرچه بخش دام و دامپزشکی هانوی در سال 2020 به نتایج خوبی رسیده است ، اما به دلیل هزینه بالای نژادها ، این بیماری واکسینه نشده و بسیاری از خانوارها برای پرورش گاو و مرغ شغل خود را تغییر داده اند. بنابراین ، رشد گله خوک ها و گله های مجدد خوک ها تا سال 2020 به آرامی پیشرفت می کند و در مقایسه با زمان قبل از همه گیری فقط به بیش از 70 درصد می رسد. در کنار این ، کشت در مقیاس کوچک ، با بهره گیری از درصد بالا (نزدیک به 60 درصد) ، بنابراین خطر بیماری بسیار زیاد است.

به همین مناسبت ، وزارت کشاورزی و توسعه روستایی در هانوی جوایزی را به تیم ها و افراد گروه دامپروری و بهداشت دام با دستاوردهای برجسته در سال 2020 اهدا می کند.

پیش بینی شده است که طی چند روز آینده ، شرایط آب و هوایی به شکلی پیچیده و غیرقابل پیش بینی ادامه خواهد یافت که به طور مستقیم بر همه گیری های دام و طیور ، به ویژه بیماری های خطرناک مانند تب خوکی آفریقایی تأثیر می گذارد. درماتیت توده ای التهابی … همزمان اپیدمی کوید -19 بر گردش دام ، طیور ، خوراک و قیمت بازار تأثیر می گذارد.

بنابراین ، در سال 2021 ، هانوی تلاش خواهد کرد تا گله گاوها را توسعه دهد تا به حدود 145 هزار راس برسد ، عملکرد گوشت زنده به حدود 13 هزار تن می رسد. یک گله خوک با حدود 1.8 میلیون راس سر یا بیشتر ، که 32 درصد بیشتر برای مدت مشابه در سال 2020 است ، ایجاد کنید تا از نژادهای خوک با بازده بالا و با کیفیت استفاده کنید. کل گله طیور در 40 میلیون یا بیشتر ثابت خواهد بود ، ضمن افزایش بهره وری از نژادهای جدید ، نگهداری و توسعه انواع جوجه های نیشکر ، مرغ های چمن وان دین و اردک ها.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *